Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • -KP-

    addikt

    válasz m3ss #64042 üzenetére

    Szerintem kettőnk közül pont te vagy az elfogult. Érdekességképp pont egy ismerősömet győzködtem nemrég egy LCD-s gépről pont az említett Benq helyett. Ő nagyon filózott a Benq-n még az utolsó pillanatig is, leginkább azért mert régebben egyszer kölcsönadtam neki egy PD F32 gépet, és azóta is felemlegeti a dlp-k képi világát az élességet és a színeit. Pedig akkor épp harmat gyenge lámpa volt a gépben, harmat gyenge fényerővel és még így is olyan nyomot hagyott benne, amit évek múlva is felemleget. Egyszerűen nem tudod / tudjátok itt néhányan elfogadni hogy mindegyiknek megvan a maga létjogosultsága. Nyilván aki rainbow látó, annak az 1 chipes dlp kiesik márkától függetlenül és eleve nem is tud mást venni, mint egy LCD-t, vagy 3 chipes dlp-t, de azok újonnan nagyon drágák. De nem minden gép szivárványozik egyformán illetve egyénenként is változik, hogy ki mennyire érzékeny rá. Szóval rainbow látóknak csak LCD. A motoros lens shift és fókusz az Epsonnál szuper, valamint a lencse pozíció memória is. Nem véletlen emelik ki minden tesztben, hogy installáció szempontjából nagyon flexibilis. Nyilván jó az on off kontrasztja is. Az epsonnál a wcg filter miatt hdr-ben a fényereje kifejezetten gyenge, igazából nem is használnám hdr-re. Képélességben is elmarad egy dlp-től. Halknak halk, de high lamp módban az is brutál hangos. Még a kétlámpás F32-m se olyan hangos, mint az Epson high lamp módban. Márpedig nagyobb, akár veszteséges vászonnál HDR alatt lesz olyan eset, ahol nem lesz elég az Eco mód. Akkor ott a vetítési arány. Az Epson 1.35-től vetít, a Benq 1.15-től. Az Epsonnal nem lehet kis szobába nagy képet vetíteni, a Benq-val igen. A lámpa vs. led kérdés szerintem kicsit túl van lihegve. Szerintem egy mostani lámpás gép hamarabb fog végérvényesen tönkremenni, minthogy ne lehessen lámpát kapni bele. Szóval ez a része kevésbé érdekel. Perpill egy 3 chipes dlp-t használok itthon, a mért kontrasztja bőven 2 ezer alatt van és mégse cserélném el egy LCD-re. Főleg nem egy full hd-s lcd-re. Elhozhattam tesztre, mielőtt kifizetem. Megnéztem a Hobbit Smaug pusztaságát és már kaptam is elő a telefont, hogy kell a gép, nem megy sehova. Az említett Benq-nak még meg van az az előnye, hogy tavalyi kiadás. Modern hdr tone mapping algoritmusokkal és dinamikus kontraszt vezérléssel. Modern frame interpolációs algoritmusokkal, ami persze egyénenként változó, hogy valaki szereti vagy sem. Én ha most Epson vetítőt akarnék venni, akkor minimum az LS11000-et venném meg. 2024-ben már nem látom a 9400-as vonzerejét. Belinkeltem korábban Ekki Schmidt tesztjét és ő is azt mondta, hogy az on off kontrasztot leszámítva minden másban jobb a Benq. A tegnap már sokadszorra belinkelt teszten is azt mondta a tesztelő hogy a Benq az Epson 11000 95%-át hozza. Még filmjelenetek is vannak a videóban, és tényleg alig látni a különbséget. De ugye ez nem elég. Mert on off kontraszt. Szajkózzátok ezt reggeltől estig minden nap, mint egy szajkómadár.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák