Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Bikkrom

    senior tag

    válasz m3ss #63299 üzenetére

    Nálam is ez vált be. 0.5-0.6-os ALR, meg a w1110. Lesz gondom 1000 óra után, mert már most is ECO-ban éppen csak élvezhető, inkább normálban lesz járatva párszáz óra után. Szóval 1000-1500 óra körül új izzó lesz rendszeresen, mert a negatív gain meg fogja zabálni normálban is a fényerejét. Vagy nagyobb fényágyú kellene, de nincs egy se ami tudna 1.17-1.18 throwt. Ennyit tudtam a szobából kihozni. Szinte minden fehér.

    Mérésre még mindig nem szereztem be semmit. Most csak egy lux meterre kiadni... Nem tudom mi az a minimál setup amivel be lehet kalibrálni egy gépet. Legolcsóbb de még vállalható eszközökkel, aztán beleásnám magam a kalibrálásba, mérésbe. De jelenleg inkább az óvoda választásba ástuk bele magunkat. Az kicsit fontosabb. :))

    Sic vis pacem, para bellum! - Ha békét akarsz, készülj a háborúra!

  • thomasrc

    tag

    válasz m3ss #63299 üzenetére

    A kezdeti időkben rolós fehér vászonra vetítettem Acerrel, majd W1070-el. Az egyértelműen rossz irány egy világos szobában, mert akármit csinálsz, fakó a kép rajta.

    A Radiance 0.8 célzott vásárlás volt, ez sokkal jobb.

    Két hátránya van, egyrészt hogy sokat levesz a fényerőből, amit így nem lehet kontrasztra fordítani. Pl. látod, hogy az F32 is 1 lámpás módban 2000:1 körül megreked és ahogy öregszik a lámpa, megy le szépen 1800, 1600:1-re is akár, mert a vászon miatt nem marad tartalék fényerő a kompenzálásra hosszú távon. Igazából ezért is lett cserélve az objektív, mert az NV43 egy kis extra kontrasztot is adott. A két lámpával viszont már van benne annyi tartalék is, hogy szerintem röhögve 2000:1 felett tudok maradni 18 vagy akár magasabb fényerő mellett is hosszú ideig.

    Másik, hogy a kép sarkai felé sötétül a kép. Ha homogén fehéret vetítesz rá, akkor ez nagyon jól látszódik. Szerintem ezt érdemes kompenzálni magasabb fényerővel, amit fenntartani megintcsak tartalékok kellenek a projektor részéről.

    Egyébként vannak komolyabb ALR vásznak is a piacon, de olyat nem mertem bevállalni, mert pl. meg volt szabva a specifikációban, hogy vászon feletti magasságból már ne nagyon vetítsek rá, mert nagyon sötét lesz a kép, stb. Meg a betekintési szögek, ugye.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák