Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • KROK640

    veterán

    válasz bul07 #96467 üzenetére

    Mondjuk jogos, 5-6 év múlva a 16-17th generációnál fogunk tartani, ami teljesen kizárt, hogy bármelyik mai alaplapba menjen. :(
    De nekem az volt a logikám, hogy ha a 10400F kevés lesz, 3-4 év múlva használtan egy 11XXX-es I7 lazán beugorhat a helyére, további 4-5 évvel kitolva a rendszer idejét, vagyis, ha szerencsém van, akkor 8-10 évre vettem alaplapot. RAMból is beletolok +32GB RAMot, szerintem 48-64GB RAM még évek múlva sem lesz nagyon kevés, pláne ha van hozzá egy relative up-to-date VGA, és mondjuk maximum FHD monitor.

    monitort azért sem "bővítenék" agyba-főbe, mert bár látványos, de hozza a gondokat : Ha az ember 4Kban akar játszani, akkor VGA csere, akkor már táp csere is, aztán kiderül h kevés a RAM, mire az megvan, jajj a proci (is) kevés, na ... akkor platformot kéne cserélni. És ez egy öngerjesztő folyamat. Van olyan ismerősöm aki rengeteg pénzt öl a gépébe pont emiatt, ugyanezt azt utat végigjárva. És amikor "kész" lenne a gép akkor kinézett egy új monitort; és kezdődik minden előről. 1-1,5 évente a teljes(!) gépe ki van cserélve, és közben sír, hogy semmire nincs pénze, de amikor visszaszámolsz, rájössz, hogy éves szinten sok százezret költ a gépre.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

Új hozzászólás Aktív témák