Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ggg1

    aktív tag

    válasz buci30 #7250 üzenetére

    Szia, Buci30 és Skini!

    A #7258-as kérdésre is írom ezt, talán mindkettőtöket érdekel. Egyikőtök olcsó multifunkcióst keres, másikotok jó iPhone nyomtatót.
    Én találkoztam nemrég az Epson Expression Home XP-202 nevű nyomtatóval, most már XP-205-té alakult, és csupa jó dolgot mondhatok róla. Színes, multifunkciós, wifi-s gép, kimondottan okos és univerzális, bármivel bárhogy jól együttműködik. Nálam az volt a feladat, hogy tudjon színesben nyomtatni, plusz egy-egy oldalt fénymásolni önmagában is számítógép nélkül, ha kell, és jól működjön együtt iPhone-okkal és iPad-ekkel.

    Én 15 000 forintért vettem, tehát még az ára is nagyon jó. Most 18 000-be kerül, úgyis jó.
    Közvetlenül is lehet hozzá wifi-n csatlakozni, ha nincs hálózatban, de, úgy gondolom, mindenhol van egy router, így mindenképpen érdemes hálózatba kötni, mert azok az eszközök, amikről nyomtatni fogsz rá, biztos szintén kapcsolódnak a routerhez - már csak az internet végett is -, és akkor minden eleve mindenhez kapcsolódva van, nem kell külön csatlakozni.

    Az én konfigurációmban tehát a nyomtató wifi-n kapcsolódik az access point-hoz, és ezen keresztül kapcsolódik hozzá több iPhone, iPad, több laptop, és asztali gépek is, amik nem is rendelkeznek wifi-vel, hanem etherneten keresztül kábellel csatlakoznak a routerhez. Ezekkel kb. 2 éve stabilan és folyamatosan működik a kis gép, nagyon meg vannak vele elégedve. Ezeken kívül én még kipróbáltam egy androidos eszközről is, az is ment. Az App Store-ból és az Android Play Áruházból letölthető az iPrint alkalmazás, ami települ a telefonra, táblagépre, és azzal nyomtat, de, ha jól emlékszem, közvetlenül támogatja az Apple AirPrint szabványt is.

    Ha mindez nem lenne elég, ezekkel az eszközökkel nemcsak nyomtat, hanem szkennel is, tehát a készülék síkágyas szkennere közvetlenül küld a telefonokba és természetesen a PC-kre is, amit azok képbe vagy pdf-be menthetnek. Ha emlékeim nem csalnak, még a Google Drive-ból/-ba is közvetlenül dolgozik (Google Cloud Print).
    A szoftverek, driverek, wifi-kapcsolat mind nagyon jók és stabilak.
    A kellékanyagokról nem tudok beszámolni, de aki használja, még nem panaszkodott.

    http://www.arukereso.hu/nyomtato-c3134/epson/expression-home-xp-205-p103257983/termek-leiras.html

Új hozzászólás Aktív témák