Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tony

    csendes tag

    válasz epzon #1983 üzenetére

    Igen, igazad van elírtam, milliliterre gondoltam. :W
    És bizony ,sajna, erősen gondolkozom hogy a régi IP3000-be veszek egy nyomtatófejet,akár 20e Ft-ért.Hosszabb távon még így is kifizetődőbb.
    Nyomtató nélkül nem élet az élet, miután beadta az unalmast a Canon, a család nyomására, gyorsan vennem kellett egy másikat és ha már...akkor szkenneljen is meg másoljon is.Háááát....... 16e-ért egy Epson SX125 lett.(még egyszer mondom muszáj volt és gyorsan kellett mert a gyereknek másnapra vinnie kellett a suliba "cuccot").Kb. 30 oldal után nyüszögött az SX hogy fogytában a tinta :Y :Y :Y . Na .... mondom de spórolósak a gyári készlettel, igy hát - már megint idő szűkében- az újratöltést forszíroztam.Ám de jól megnézve a patron nem olyan egyszerű mint gondoltam.Nem ám úgy van az ahogy gondolná az ember, hogy simán megfúrod a tetejét vagy netán alulról utántöltőd! Nem Ám! Először is dupla rétegű a külső burkolat...fúrás felejtős...utána nem lehet visszazárni, másodszor meg miután eltávolítottam a külső részt, egy bonyolult labirintus rendszeren keresztül halad a tinta ami szivacsba van ágyazva és ez az egész meg oldalról egy vékony fóliával van lezárva. :C Gratulálok...Éljen soká...! Ettől függetlenül mind a négy patronra sikerült rátöltenem, de a cián - hála a beépített chip-nek- megadta magát (simán nem látta).Kénytelen voltam venni egy darab gyári újat 3500-ért! :Y Számoltok?!Ez négyszer.....és mondjuk 2 havonta-spórolósan nyomtatva- az egy évben 84.000 jó magyar forint.Éljen soká a fogyasztói társadalom! Sebaj..márciustól jön hozzá az utángyártott patron...Éljen! No nem sokáig, mert azt meg ugye nem gyári patronnak érzékeli majd az elektronika...és simán el tudom ezek után képzelni hogy a gyár x..idő után letilt valamit.Lehet már megint "mókolni"....naneee.(Kicsit olyan ez mint az autógyártás, már nincs javítás csak hibakódolvasás-törlés és alkatrészcsere)
    Jó kis Canon...visszasírom :O . Ha abba havonta vettem garnitúrát és kétszer annyit nyomtattam akkor egy évben még mindig "csak" 19.200Ft- nál jártam,és persze bevásároltam nyomtatható felületű CD-DVD lemezeket...akkor most ezeket dobjam ki?!(irtó hülyén néz ki egy hófehér nyomtatható felületre kézzel firkálni)
    Bármely nyomtatót is választja az ember, a mai piacon kapható új készülékek már nem egyszerűek.
    Nézzétek el nekem, ha egy kicsit ironikusra és hosszúra sikerült az írás, de muszáj volt ezeket leírnom.

Új hozzászólás Aktív témák