Új hozzászólás Aktív témák

  • Piftuka

    veterán

    Sziasztok!

    Segítsetek nekem kérlek! Sürgősen szükségünk van egy új otthoni nyomtatóra. Első sorban lézer nyomtatóban gondolkodunk.

    Az alábbi követelményeknek kell megfelelnie:

    - Otthoni nyomtatásra lenne használva, szinte kizárólag fekete szöveg, vagy színes, ábrákkal "tarkított" szöveg nyomtatására. Jó lenne tehát a színes nyomtató.

    - A nyomtatás gyakorisága változó. Alapvetően átlagosan kb. havi 100-200 oldal lenne a maximum. De a felhasználás során tipikus, hogy mondjuk egyik héten 150 oldal is kinyomtatásra kerül, aztán mondjuk 2-3 hétig egy darab sem.

    - Nagyjából a 30.000-35.000 forintos árkategóriában legyen megvásárolható. +/- pár ezer forint belefér.

    - Tölthető tonerek, ezáltal a lehető legalacsonyabb üzemeltetési költség

    Az elmúlt 11-12 év során 4 db tintasugaras nyomtatót "fogyasztottunk" el... A legutóbbi, a legjobb, egy EPSON Stylus DX9400F multifunkciós gép sajos még egy évig sem bírta.

    Mindegyik esetében a fej száradt be, és ment tönkre, illetve az utántöltött patronokat nagyon nem bírták.

    Az sajnos luxus a gyári tintapatronok árai mellett, hogy az említett 2-3 hetes szünetekben rendszeres tisztító-, vagy próbanyomtatásokat készítsen az ember annak érdekében, hogy ne menjen tönkre a nyomtatófej. :(

    Fentiek függvényében lenne jó mielőbb egy megfelelő nyomtatót találni.

    Mit javasoltok?

    Amely típusokat kinéztem:

    1. Samsung CLP-320 színes lézer
    2. Samsung SCX-3205 mono multifunkciós lézer (Létezik SCX-3205W is, de nem tudom mi a különbség.)
    3. Samsung ML-1675 mono lézer
    3. Minolta Page Pro 1350W mono lézer

    (Azért írtam mono gépeket is, mert ha a színes tonerei nem tölthetőek és/vagy egyéb költségek merülnek fel, nem gazdaságos, akkor végső soron mono lézer is megteszi.)

    Most próbálom kideríteni, hogy melyikhez létezik chip, tehát melyik típus tonere tölthető.

    Kérdéseim:

    - Az egyik itteni hírben olvastam a fényhenger és a porgyűjtő-tartály kötelező cseréjéről... Jól tudom, hogy a Samsung-ok esetében előbbi a tonerben van (tehát nem kell cserélni X idő után), utóbbi pedig otthon is tisztítható, így nem kell újat vásárolni?
    És mi a helyzet a Minolta gépekkel?

    - A színes lézer esetében, ha valamelyik szín kifogy, attól még a feketével nyomtat a gép?

    - Fenti feladatok ellátására valóban a lézer a legalkalmasabb, leggazdaságosabb, vagy mégis egy újabb tintasugaras gépet kellene vásárolni? (Alapvetően nagyon "fázom" az ötlettől a fentebb említett okok miatt.)

    Előre is köszönöm mindenkinek a segítséget! Nagyon sürgős lenne az érdemi válasz!

    Köszönettel: Piftuka

    [ Szerkesztve ]

    "Aquila non captat muscas."

Új hozzászólás Aktív témák