Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • octolith

    tag

    Sziasztok!

    A következő paraméterekkel szeretnék (használt) notebookot venni egy ismerősömnek:

    (1) Ár: 60 000 Ft
    (2) Felhasználás: netezés, irodai programok (lightos office használat, email, stb)
    (3) Játék: nem.
    (4) Kijelző: szabadban is jól olvasható (a matt emiatt gondolom előny lenne). 15,4-es kijelző lenne ideális, legalább 1366*768-as felbontással.
    (5) Azt gondolom, sokat lenne hordozva.
    (6) Oprendszer: lehessen rá widowst telepíteni. Egyébként mindegy, oprendszert én telepítek rá.
    (7) Tárhely: nem kell nagy (80 giga bőven elég lenne)
    Ram: szerintem 3-4 giga nem árt.
    Optikai meghajtó: nem létfontosságú, de jól jöhet (ha windowst nem enged, csak dvd-ről telepíteni, akkor mindenképpen kell)
    (8) Egyéb: webkamera jó lenne, skype és a netes videók menjenek rajta. Ha valami komolyabb védelmi szoftvert (ESET, Kaspersky vagy hasonló) rakok rá, akkor ne dögöljön meg tőle (mivel olyan személynek lesz a gép, aki most ismerkedik az internettel, ezért szükség lesz valami jobbféle védelemre)
    (9) Használt is tökéletesen megfelel.

    Előre is köszönöm a segítséget!

  • octolith

    tag

    Sziasztok!

    Van egy Dell N5110-em (i7-es proci, Nvidia GT-525, 4GB RAM, HDD: Western Digital WD7500BPVT-75HXZ).

    Több dolog miatt is bosszúságot okoz. Időről időre újra szoktam rakni, viszonylag szűz rendszer van rajta mindig.

    Chrome böngészőt szeretek használni, de a youtube videók mindig enyhén "szaggatnak", egyszerűen nem sima a lejátszás, kisebb akadások mindig előfordulnak. A Chrome első megnyitáskor elég lassan tölt be és a gép úgy összességében nagyon lomha tud lenni néha. Fejlesztésre is használom a gépet és az Android Studio használatakor is nagyon megszenved, azt is nagyon lassan tölti be.

    A kijelzőjével sem vagyok maradéktalanul elégedett, főleg a felbontás miatt, de ez mindegy, ez nem olyan zavaró.

    Szeretek játszani néha, de a géphez mérten inkább kisebb hardverigényű játékokkal (Left 4 Dead 2, Dota 2, az Assassin's Creed korábbi részei, ilyesmi). Szeretek kipróbálni újabb játékokat is. Viszont mostanra eljutott oda a gép, hogy az újabb játékok már legalacsonyabbra állítva illetve az nvidia vezérlőpultot piszkálva sem hajlandóak játszható fps-t produkálni, de oké, ezt lenyelem.
    Ha Linuxot akarok használni, akkor valamennyire meg van kötve a kezem. Az Nvidia Optimus grafikuskártyakombó eléggé bekavar, pl Gnome felületet nem tudok használni, mert nem csináltak hozzá még támogatást. De ezzel is együtt tudok élni.

    Szóval a fő gondom, hogy a Chrome és az Android Studio marha lassú tud lenni, a többi mind olyan, hogy "ez van". Érdemes lehet-e egy SSD-re gyűjtenem és kihúznom vele még valameddig, megoldja-e ez a fő problémáimat? Vagy inkább egy új laptopra gyűjtsek és adjam el ezt? Egyetemre járok és nincs állandó munkahelyem, szóval azt hiszem kb egy év múlva lehet esedékes egy új gép.

  • octolith

    tag

    válasz ivana #85150 üzenetére

    Okés, megnézem, amit javasoltál! Tudom, hogy az SSD nem RAM, csak gondoltam a betötési időkön főleg a gyorsabb tárhely segít.

  • octolith

    tag

    válasz ivana #85152 üzenetére

    Csináltam egy 5 perces CPU Stress Test-et, a max hő 69 fok volt és a Throttling végig 0%

    Ugyanez Memory Stress Test-tel, Chrome-ot megnyitva: 74 fok maximum, Throttling ugyanúgy 0%

    [ Szerkesztve ]

  • octolith

    tag

    Sziasztok! Két kérdésem lenne.

    1. Eladnám a jelenlegi laptopom. A kérdésem az lenne, hogy mennyiért tudnám eladni, mennyiért érdemes felraknom bárhova, vagy esetleg milyen cégnek tudnám eladni jó áron. Részletek:

    Dell N5110 (15R)
    - Intel Core i7-2630QM (négy magos, 2.0 GHz)
    - kijelző: 15,6 colos, 1366*768
    - Nvidia GT 525M videókártya(és az integrált Intel HD Graphics 3000)
    - 4GB Samsung DDR3-as memória
    - 750 GB Western Digital WD7500BPVT-75HXZT3 merevlemez
    - PLDS DVD+-RW DS-8A5SH DVD író/olvasó
    - Realtek memóriakártya író/olvasó
    - 1 db eSATA csatlakozó (USB 2.0), 1 db USB 2.0 és 2 db USB 3.0 csatlakozó
    - HDMI kimenet
    - webkamera
    - mikrofonbemenet, audiokimenet
    - ethernet port
    - Windows 7, 8, 8.1 lehetőségek (legális kulccsal, számlával), frissíthető Windows 10-re.
    - Gari már nincs rá, tavaly októberben járt le
    - Megkímélt állapotban, 2 eredeti Dell töltőadapterrel

    2. Vennék egy új gépet. Szeretném, ha jobb lenne, mint a mostani. Tárhelyet és memóriát esetleg később vennék bele, a legfontosabb a jó videókártya, kijelző és processzor, alaplap (tehát alapvetően a nem vagy esetleg csak nehezen/drágán cserélhető dolgok).

    (1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
    - Várhatóan amint eladtam a fenti laptopot.

    (2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
    - 150 000 Ft. Kis eltérés lehet.

    (3) Felhasználás? (irodai munka, iskola, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb.)
    - Főleg: irodai munka, fejlesztés, játék.

    (4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
    - Örülnék neki, ha elmenne rajta rendesen sima HD felbontáson a Witcher 2, az újabb Assassin's Creedek, Tomb Raider, Rust, Call of Duty. Ha ennyiért nem, hát akkor nem. Amihez mindenképp ragaszkodom: F.E.A.R részei, Left 4 Dead 2, Skyrim, GTA 4, Far Cry 3, Dota 2, Tropico 4, Torchlight 2, Amnesia, Bioshock Infinite, ezek a jelenlegi gépemen is elmennek (többé kevésbé).

    (5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
    - 13-15,6. A mostani gépemen 15,6-os kijelző van, 1366*768-as felbontással. Ekkora méreten jobb lenne nagyobb felbontás is. Szép színeket is szívesen látnék. Kissebben elég az 1366*768 is. (Kissebb méret jobb lenne talán a hordozhatóság miatt, de tudom, hogy egy laptop nem lehet egyszerre mini és erős is :D )

    (6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
    - Utazás közben nem, de egyetemre vinném rendszeresen, ott használnám. Kibírom, ha nem a legstrapabíróbb, vigyázok a cuccaimra.

    (7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
    - Támogassa a Windows 10-et és a Linuxot rendesen (videó driverek, stb), de nem kell rá rendszer, megoldom.

    (8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
    - Akár 80 GB tárhely is elég lenne elsőre, később vennék esetleg bele nagyobb tárhelyet. Lehessen bele 8-16 giga gyors ramot pakolni, de ha alapból nincs benne ennyi, nem baj.

    (9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
    - HDMI jó lenne, webkamera nem létszükség, de nem árt. 2-3 USB kellene. Ha nem ezer éves BIOS van benne, hanem UEFI, azt sem bánom.

    (10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
    - Használt, természetesen.

    Előre is köszönöm a válaszokat!

    [ Szerkesztve ]

  • octolith

    tag

    válasz Chaser #93781 üzenetére

    Először is köszi a választ! Ezek, illetve az újabb bejegyzések alapján: egy használt Asus N551JM-hez i5-tel (a többi paraméter lényegtelen) nagyjából mennyiért juthatok hozzá? Mely oldalakat/boltokat lehet érdemes figyelnem?

  • octolith

    tag

    válasz Khelben #93944 üzenetére

    Khelben, többször is ajánlottad másoknak az N551-et, ezért legfőképp neked szánom a kérdést: ha megveszem most az erősebb grafikus gyorsítóval és 1366*768-as TN panellel az Asus N551-et, később esetleg a panelt lehet cserélni a FullHD IPS-re vagy ez esélytelen? Előre is köszi a választ!

  • octolith

    tag

    válasz Khelben #93965 üzenetére

    Khelben, Tikakukac, köszi a válaszokat!

    Ezek alapján a következőre jutottam: elmegyek a budai Laptopszalonba, aztán remélem ott mindegyik variánst meg tudom nézni.

    Egyelőre a 860M-es TN paneles változathoz húzok, a teljesítmény miatt. De még az is lehet, hogy meglátom egymás mellett a kettőt és szerelem első látásra az IPS mellett döntök. Mindenesetre köszi még egyszer a segítséget. Ezer hála!

  • octolith

    tag

    Sziasztok!

    Nem olyan régen írtam, most a kapott válaszokból (amiket köszönök) és a topikban olvasottakból kiindulva kicsit átformáltam a dolgokat, jobban körvonalazódott, hogy mennyit tudok rá költeni és hogy mit szeretnék. Azt látom, hogy nagyjából 280-ért lehet újonnan kapni Asus N551JM-et, i7-tel, 860m 4 gigás változattal, FullHD TN panellel. (Ezt a kombót sajna csak i7-tel láttam, i5-tel nem.) Azt szeretném tudni, hogy van-e esetleg alternatíva ezen az áron (és mi az) vagy nincs?

    Paraméterek:
    - 280 000 nagyjából
    - 15,6-os FullHD kijelző (teljesen mindegy, hogy TN vagy IPS)
    - játék (GTA 5 elmehetne rajta, Fallout 4 is eldöcöghetne), netezés, videónézés, programozás, némi alapszintű képszerkesztés, némi alapszintű videóvágás (nem kell IPS kijelző)
    - 860m vagy jobb grafikus kártya, az Asusban tetszik, hogy 4 giga videóram van, ez ha jól gondolom (ha nem, akkor meg úgyis megmondjátok :DDD ) játékoknál és videóvágásnál is jól jöhet
    - i5 vagy jobb proci, webkamera, HDMI csati, nem kell alapból gyors háttértár vagy sok ram, csak annyira van szüségem, hogy tudjak bele utólag SSD-t és ramot rakni és legyen megfelelő Windows 10 támogatás.
    - cipelés nem szempont
    - lehet használt

    [ Szerkesztve ]

  • octolith

    tag

    válasz kerekfej #94790 üzenetére

    Nem vagyok szaki, én is itt a fórumban kérek tanácsot. De a hozzászólásaid alapján azt gondolom, hogy te sem vagy hozzáértő. Csak annyit szerettem volna hozzátenni a bezélgetéshez, hogy a Dellről biztosan tudom, hogy házhoz megy a szerelő, mert volt vele dolgom. Mikor felhívtam őket a hibával, először küldtek futárral új adaptert, hátha azzal van gond, majd mikor kiderült, hogy nem, akkor két napra rá házhoz jött a szerelő és ha azt mondom, hogy negyed óra alatt készen volt, akkor lehet, hogy sokat mondok.

  • octolith

    tag

    Sziasztok!

    Laptopot szeretnék vásárolni, és a segítségeteket szeretném kérni. Helyre tettem a dolgokat, mióta legutóbb itt jártam, úgyhogy azt hiszem, közelebb vagyok a Földhöz :D

    (1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?

    Egy hónapon belül, amint eladtam a saját mostani gépem.

    (2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)

    90-105000 Ft

    (3) Felhasználás? (irodai munka, iskola, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb.)

    A böngészőt (Chrome) kb folyamatosan használom, emellett általában a következő lehetőségek fordulnak elő (egyszerre csak egy):
    - órát adok online (Skype, TeamViewer, Office több példánya)
    - programozok (Visual Studio vagy Android Studio vagy GameMaker)
    - tanulok (böngésző + több pdf, jó lenne, ha a felbontás viszonylag magas lenne, hogy ne folyjon ki a szemem)
    - néha fotószerkesztés (de nem fontos a kijelző színhűsége)
    - később grafika tárgy az egyetemen
    - néha játék

    (4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?

    Szeretném, ha a Left 4 Dead 2 elfutna rajta, de ennyi. Nem kell max beállítás,de a Left 4 Dead 2-t nem adom

    (5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?

    13,3" - 14,1" inkább ez utóbbi. Matt, TN tökéletesen megfelel, legalább 1366*768

    (6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?

    Hordoznám, de utazás közben nem használnám. Strapabíróság, hordozhatóság előny.

    (7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)

    Nem kell előre telepítve. Windows 10 támogatás legyen. Ubuntu is menjen vele.

    (8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?

    Tárhely egyelőre mindegy, hogy milyen és mennyi, egy darabig a gépet úgy használnám, ahogy van, később, amint meg tudom engedni magamnak, vennék bele egy 256-512 GB-os ssd-t. RAM legyen legalább 4 GB, de ezt később fogom bővíteni, most elég a 4. Optikai meghajtó mindegy.

    (9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)

    HDMI, webkamera, combo jack, SD-kártya olvasó, gigabit ethernet, 3-4 USB, billentyűzet háttérvilágításos, vagy arra cserélhető később

    (10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)

    Használt.

    Amit kinéztem: Dell Latitude E6430. Ebből van 1600*900-as felbontású, tetszik, hogy strapabíró, hogy harmadik generációs Intel proci van benne HD 4000-es grafikával, van belőle, amit NVIDIA NVS 5200M-mel szerelnek (nem tudom, ez mennyire javít a grafikus teljesítményen) és azt hiszem a fentebb leírtaknak mind megfelel (árban lehet kicsit feljebb van, mint 105000, de ha nyelek egy nagyot, akkor épp belefér)

    Előre is köszönöm a segítséget!

    [ Szerkesztve ]

  • octolith

    tag

    válasz octolith #103735 üzenetére

    Bocsi, annyi a változás, hogy egy héten belül lesz a vásárlás. Kérlek írjatok valamit erre

  • octolith

    tag

    Sziasztok! Egy ismerősöm keresne notebook/tablet hibridet vagy valami könnyebb notebookot az alábbi paraméterekkel, segítsetek ebben kérlek. Ő töltötte ki, én írtam hozzá néhol.

    (1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
    Karácsony előtt, lehetőleg nem az utolsó utáni pillanatban

    (2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
    100e és 200e között

    (3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy tanulás szintjén)
    iroda szoftver, fotószerkesztés, videóvágás

    (4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
    játékra valszeg nem lenne használva

    (5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
    most 12"-os van, ez úgy pont jó, pluszba-minuszba lehet kicsit, a többihez sajna nem nagyon értek, de talán inkább matt

    (6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
    sokat, suliba, könyvtárba, vonaton, úgyhogy aksi nem utolsó szempont, illetve, hogy könnyű legyen

    (7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
    windowshoz hozzá vagyok szokva, úgyhogy szerintem az Szerk: szerintem egy normális Windows 10 támogatás jó lenne, de nem kell előre telepítve, ezt megoldom neki én.

    (8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
    nagy tárhely szerintem nem kell, túl sok mindent nem tartok rajta

    (9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
    HDMI, jobb webcam...

    (10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
    új gép, használttal nem nagyon próbálkoztam még, kicsit tartok azért tőle (bár tudom, hogy van már erre is garancia)

  • octolith

    tag

    válasz Chaser #106127 üzenetére

    Köszi Chaser, elfelejtettem írni közvetlenül utána, de végül így is lett, Egy E6230-as 8 giga rammal, nagy ssd-vel. :R

  • octolith

    tag

    Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni.

    (1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
    Most.
    (2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
    120-140000 HUF
    (3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
    Munka szinten programozás, virtuális gépek és emulátorok, minimális renderelés, böngészés (örülnék, ha a böngészőben a különböző oldalak animációi és a görgetés nem akadozna), hobbi szinten film/sorozatnézés (rendszeresen), némi játék
    (4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
    A részletesség nem igazán számít, ha natív felbontáson fut szaggatás nélkül minimális beállításokkal, az jó: Heroes of the Storm, Dota, Left 4 Dead 2, Doom 3, annak külön örülök, ha ezeknél jobbak is elmennek, esetleg Fallout 3, New Vegas, F.E.A.R játékok, Skyrim, Diablo 3, Overwatch, ha esetleg Assassin's Creed IV vagy a Tomb Raider elfut, az nagy boldogság lenne
    (5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
    14,1 Full HD, IPS, matt
    (6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
    Utazás közben nem használnám, de rendszeresen hordanám suliba, ide-oda, szóval fontos, hogy strapabíró legyen.
    (7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
    Oprendszer nem kell, de elvárás a full Windows 10 támogatás, virtuális gép is futhatna normális sebességgel, teljes Ubuntu Linux és GNOME (Wayland) támogatás előny
    (8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
    SSD, 256 gigás legalább, de ha csak 128-as, akkor később bővítem. Jó lenne 8 giga RAM legalább, optikai meghajtó nem kell.
    (9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
    fontos lenne a csendes működés, viszonylag jó mikrofon, HDMI, legalább 3 db sztenderd USB csatlakozó, Bluetooth, TPM chip, világítós billentyűzet, normális touchpad, normális webkamera előny, ha normálisan szólnak a hangszórók, szintén előny, memóriakártyolvasó
    (10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
    Használt

    Jelenleg egy Dell Latitude E6430-at használok (Intel i5, 1600*900, Intel HD 3000 + Nvidia NVS5200m, 6 giga RAM), ennél keresek jobb/újabb modellt.

    Amit kinéztem és szerintem jó lenne: Dell Latitude E7450

    Amik még szóba jöttek mások javaslatai által:
    - Lenovo X1 Carbon (gőzöm sincs, ennek jó a hűtése? megbízható? strapabíró?)
    - HP üzleti gépekről úgy emlékszem, hogy jókat hallottam
    - Lenovo T440 (szerintem túl vaskos)

    [ Szerkesztve ]

  • octolith

    tag

    válasz B-Clone #135701 üzenetére

    A játék nem fontos, az inkább csak plusz, ha fut egy-két dolog, de elengedem. Számomra a lényeg: a böngésző, fejlesztőkörnyezetek és virtuális gép jól fusson, csendes működés, Bluetooth, strapabírás, hordozhatóság, szép kijelző, nagy felbontás, normális billentyűzet, touchpad és mikrofon. Milyen konkrét típusokat/konfigokat tudnál így javasolni kérlek?
    #135699

    A Dell Latitude E7450 mellett láttam még egy HP EliteBook 840 G3-at, ami szintén jónak tűnik.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák