Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • l700

    csendes tag

    Üdv mindenkinek!

    Notebook vásárlás előtt állok, a keret kb. 180-200 ezer forint. Alapvetően egyetemre kéne, 1-2 éven belül mindenféle tervezőprogramokat is kell majd használnom, 2D 3D egyaránt, viszont játszanék is vele néha, de azt valószínűleg csak a gép kijelzőjén (tehát nem külön monitoron) és nem a legújabb játékokkal, hanem inkább amik kimaradtak az elmúlt 5 évben (pl. GTA 4, NFS-ek), de nem hardcore szinten, hanem inkább csak kikapcsolódásként. Ja és HD-videókat is szerkesztenék, de azt se versenyszerűen, csak nyaralás után. :) A 15,6"-os méret érdekel, numerikus billentyűzettel.

    A Dell Inspiron N5110-es családját néztem ki, egész konkrétan i7-es procival, 8 GB RAM-al és 1 GB NVIDIA videókártyával, aztán rátaláltam erre a fórumra és még néhány tesztre, ahol csak rossz véleményeket olvastam. A hűtést, a billentyűzetet és a műanyagot szidtátok nagyon. Több ismerősömnek is van ilyen gépe, nyomkodtam is őket, a személyes benyomásaim viszont jók. Biztos én vagyok szar gépekhez szokva, de a billentyűzetével semmi bajom nem volt, a melegedés netezés közben nem jelentkezett, terhelés közben meg úgyis asztalon van a gép (akár laptophűtőn), a műanyag meg a legkevesebb, úgyhogy azért még nem mondtam le róla teljesen, pláne, hogy a 3 év NBD garancia elég csábító ajánlat.

    Igazából abban sem vagyok biztos, hogy szükségem van-e az i7-re...Legalább 3, de inkább 4-5 évre venném a gépet, jósolni pedig gondolom ti se tudtok, de azért hozzáértőként jobban ismeritek a dolgokat. A fent leírt használatra (internet, office, film, hd videószerkesztés, tervezőprogramok, némi "nemalegújabb" játékok) elég lehet 3-4 év múlva is az i5?

    Hordozni nagyrészt csak a lakáson belül szeretném, időnként persze messzebbre is, de a napi hurcolás nem jellemző. Tudom, az Inspiront utáljátok, úgyhogy szívesen megnézek más gépeket is. Persze nem másfélszer ennyiért vagy feleekkora tudással :)

    Mit vennétek a helyemben max 200ezerért? A Windows nem fontos, valószínűleg lehet igényelni majd az egyetemen. Továbbá mit gondoltak az i5-i7 kérdésről?

    Köszi előre is!

  • l700

    csendes tag

    válasz Tikakukac #6432 üzenetére

    Hmmm az Y570 jónak tűnik, alszom még rá párat, de most nagy esélyekkel indul. Köszi mindkettőtöknek!

  • l700

    csendes tag

    Sziasztok!

    Internetezésre-irodai munkára keresek notebookot, azonban néha fullHD-videókat is szeretnék vágni vele.

    Követelmények:
    lehetőleg 17"
    i3
    minél nagyobb HDD (legalább 500 GB)
    NE legyen hozzá Windows (van belőle jogtiszta példányom)
    fullHD videó szerkesztésbe ne haljon bele
    legyen benne rendes videókártya, ne csak integrált
    lehetőleg minél hosszabb garanciaidő amire lehetőleg ne is legyen szükség
    ne égesse le a szőrt a lábamról ha ölben használom :)
    tartós legyen, ne essen szét 2-3 év után (az elődje már kezd atomjaira hullani)
    inkább legyen kicsit drágább, de tényleg bírja jópár évig

    Van már egy i3-as Lenovo Y570 a családban, ő nagyon jó kis gép, de annál olcsóbban szeretnénk megúszni a projektet. Hasonló gépben gondolkozom Windows nélkül 17"-ban és egyel gyengébb videókártyával. Árat nem mondok, nyilván minél olcsóbb a cél, de a minőség fontosabb, a kritériumok pedig fentebb. Javaslat? :)

    Előre is köszönöm!

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák