Új hozzászólás Aktív témák

  • Yany

    addikt

    válasz Tikakukac #56861 üzenetére

    Ha tippelnem kéne, eIPS panel csücsül a 7537-ben. Se a VA szemből, nagyon kis szögben a feketénél extrém jó kontraszt, de már kis szögben is gyorsan világosodó fekete nem jellemző rá (miközben alapvetően nagy a betekintési szöge), se a TN film legalább félig kiforduló színei, de még extrém szögből sem. Konkrétan hanyatt fordítottam ott helyben szerencsétlen gépet (ott balfaxkodtam a kábelekkel emiatt :) ). Ellenben a Notebookcheck képein is jól látható összetéveszthetetlen lilás IPS glow effekt látható a kijelzőn, ami se a TN-re, se a PVA/MVA panelekre nem jellemző. Egyszerűen nincs is miért TN+Film technológiára gyanakodni. Mondom, a nagytesó, a 7737-esb pedig tökéletesen felismerhető TN-es jellemzőkkel bír, habár az is a jobbik fajtából van. Ha valahol kapható TN-nel a 7537, akkor lehet, hogy olyan a panel benne, de az Árkádban egyészen biztos, hogy az a gép IPS. Teljesen fölösleges is ezen vitázni. Előttem egy AH-IPS-es monitor és egy MVA paneles csücsül egymás mellett, de volt már mindenfélém és teszteltem is korábban párat. Nem azt mondom, hogy tévedhetetlen vagyok, de egy komolyabb összeget is hajlandó vagyok feltenni a 7537-es véleményem védelmében. ;)

    (ps.: esetleg arra még hajlandó vagyok :D, hogy PLS-ben megegyezzünk, mert az alapvetően egy IPS klón a Samu részéről és viszonylag hasonlóak is a tünetei, de szerintem az túl drága lenne ide)

    [ Szerkesztve ]

    Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

Új hozzászólás Aktív témák