Új hozzászólás Aktív témák

  • kw3v865

    senior tag

    Sziasztok!

    Használt notebook vásárlását tervezem, rövid időn belül.
    Árban 90 ezer Ft a plafon.
    (3) Felhasználás?
    Komoly munkagép kell (nem a teljesítményre értve, hanem a megbízhatóságra)
    Irodai programok többnyire, táblázatkezelés, egy kis Oracle SQL, szövegszerkesztés, netezés többnyire zárt térben, de nem csak irodában.
    (5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
    Max. 13"-os, de inkább 12", mivel buszon, vonaton is gyakran használom.
    (6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
    Viszonylag sokat hordozom, de egyszerre max. 3 órát. Legalább eddig bírnia kell az aksinak. Súly, vastagság nem számít.
    (8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
    Mindenképpen SSD-re cserélem a HDD-t. RAM-ból egyelőre elég a 4 Gb. Optikai meghajtó nem kell.
    (9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
    Mindennél fontosabb szempont a strapabíróság, a ház minősége, tartóssága, illetve az anyagminőség. Tehát igazi üzleti kategóriás gép kell nekem.
    Pöcökegér előny, megszoktam már a használatát és jó lenne, ha 180 fokig nyílna a kijelző zsanérja.

    Egyelőre ezeket néztem ki: Lenovo X201, HP EliteBook 2540P, 2170P, 2560P, 2570P. De persze más típus is jöhet, nem vagyok márkahű sem.

    Régebbi gép is szóba jöhet, ahogy a felsorolásból is látszik, ezek már nem mai darabok...

    Melyik modelleket ajánljátok ezek alapján?

Új hozzászólás Aktív témák