Új hozzászólás Aktív témák

  • scta

    újonc

    Sziasztok! Remélem tudtok nekem segíteni a tapasztalataitokkal! Igyekszem pontosan leírni azt a napi rutin, amihez megoldást keresek. Előre is köszönöm a segítségeteket!

    (1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?

    1 hónapon belül

    (2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)

    200.000 - 300.000 HUF

    (3) Felhasználás? (irodai munka, iskola, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb.)

    "irodai" és otthoni használat, játszani nem fogok, max GTA1, Stunts, Commandos, RedAlert1 vagy Worms-vel :D
    általános rutinom, használat:
    szinte minden percben kategória:

    + megnyitott windows mappák 5-6
    + megnyitott chrome: 1 de abban vagy 20 ablak (levelezés, calendar, drive, drive megint, menedzselt projeketek honlapjai + index, origo, facebook, translate, keresések és persze youtube de az 3x :)
    + párhuzamosan megnyitott mozilla firefox böngésző, ahol Google AdWords fül, Google Analytics fül, Webmaster tools, SeoQuake app a kereséshez, direkt banki oldalak megnyitva, facebook márka oldalak menedzselése + PPC kampány mendezselése

    + 3-4 excel megnyitva (abból 1-2 néha 10e+ soros adatbázis...)
    + 3-4 word megnyitva szerkesztés alatt

    + párhuzamosan fut: kliens oldali banki szoftver
    + párhuzamosan fut: Evernote
    + párhuzamosan fut: Skype 2-3 emberrel konferencia hívásban + képernyőmegosztással
    + ja, és nem, Torrent sosem fut! :))

    és akkor még bármelyik pillanatba jöhet egy kis plusz folyamat, igény:

    + megnyitott explorer is lehet, ha további levelezéseket is használok
    + DropBox
    + Viber
    + Skitch
    + PhotoShop és Illustrator

    ... és én szeretnék GYORSAN MOZOGNI AZ ABLAKOK, FOLYAMATOK KÖZÖTT
    GYORSAN SZERKESZTENI AZOKAT
    GYORSAN SZÁMOLNI NAGY TÁBLÁZATOKKAL, EXCELEKKEL
    gépről fel és le GYORSAN MÁSOLNI (pendrive-ra, külső vinyóra)
    és ezek mellett akadás nélkül hallgatni zenét
    jó, és néha napján megnézni egy-egy filmet

    a jelenlegi gépemmel az a bajom, hogy már nem bírja a terhelést (hiszen lassan 7 éves; ASUS K52J)

    (4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?

    nem játszom

    (5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?

    passz, sokat használom a gépet lakáson kívül, utazás közben
    fontos a betekintési szög és a tükröződés (illetve annak hiánya)
    a gond, hogy sokat dolgozom színekkel, divat dolgokkal, így a RÉSZLETGAZDAGSÁG, de leginkább a SZNHELYESSÉG kiemelten fontos (tudom, de sajnos most nem költhetek Appel-re)

    (6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?

    sokat (utazás, ingázás, orrhon-iroda-megbeszélések 3. helyen. napjában több)

    természetesen mikor utazom és kültéren tárgyalok, megbeszélek, akkor igyekszem minimalizálni az ablakokat (csak a legfontosabb dolgok megnyitva, bemutatóhoz)-->vagyis ekkor NAGYON FONTOS, hogy sokáig bírja az aksi

    (7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)

    a Linuxhoz nem értek.
    a Win7 egészen bejött, de fejlődhetünk...

    (8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?

    fentiek funkcionális elvárások alapján kérek szépen tanácsot!
    külső vinyóra mentek és felhőt használunk, persze az nem baj ha azért min. 300 Gb van közvetlenül.

    optikai meghajtó? jó kérdés. láttam egy DELL-nél, hogy abban már nincs is... egyedül a DVD filmek nézéséhez kellhet... és Blue-Ray-t egyáltalán játszanak le notebook-ok? (bocs, a hülye kérdéséért)

    (9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)

    hangszóró kimenet :D
    HDMI igen és persze webkamera is
    és Bluetooth
    és kártya olvasó (lehetőleg sok fajtához)

    nem tudom, hogy milyenek az érintőképernyős megoldások, nem tapasztaltam még, de azért jó lenne... ha szerintetek van értelme és ad valami pluszt a használat során... vagy egyelőre ez inkább még csak mareting mamboJambo?

    (10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)

    új gépet szeretnék
    vagy minimum 1 éves garanciát

    Előre is köszönöm a segítséget!

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák