Új hozzászólás Aktív témák

  • Freakadude

    csendes tag

    Sziasztok,

    Asszonynak szeretnék karácsonyra új laptopot venni. Nézelődtem már itt-ott de a kinézett gépek alapján sajna nem lettem okosabb részletesebb tapasztalatok hiányában. Szóval próbálkoznék itt.

    (1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
    Karácsonyig.

    (2) A gépre szánt összeg forintban?
    100-150 ezer forint

    (3) Felhasználás?
    Internetezés, filmnézés, minimális office (word, excel) használat.

    (4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
    Nem játékokra lenne elsősorban úgyhogy ez max bónusz.

    (5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
    15-ös méret lenne a cél és csak annyi az elvárás, hogy ne valami fos kijelző legyen azért a fenti felhasználási célokat figyelembe véve.

    (6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
    Max nagyon ritkán lenne utaztatva leginkább otthoni használatra kell.ű

    (7) Operációs rendszer?
    Nem kell.

    (8) Tárhely/ODD
    1TB mindenképp. Első körben elég a HDD aztán majd késöbb max lecserélem neki egy SSD-re. ODD jó ha van de alapvetően nem létszükgséges szerintem.

    (9) Egyéb kívánság, speciális igények?
    Anyaghasználat ne legyen szar. Asszonynak sajnos az esztétika is szempont a laptopnál. Alapvetően kinézetre tetszettek neki a HP Pavilon jellegű notebookok meg Toshiba Satellite kedvelő ámbár utóbbinak közelről nézve az anyaghasználata sajnos nem túl fasza.

    (10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is?
    Csak új.

    Néztem neten HP Paviliont [link] ami egész jónak speckók alapján de elvétve olvastam, hogy nem nagyon ajánlják őket (részleteket hogy miért nem azt már nem találtam).

    Ha esetleg konkrét tippet nem is tudtok adni akkor a fenti paramétereket nézve már az is jó lenne, ha mondanátok, hogy az árkategóriában miket kerüljek és pontosan miért.

    Köszönöm előre is a segitséget!

    Üdv

Új hozzászólás Aktív témák