Új hozzászólás Aktív témák

  • Fifi

    őstag

    válasz Khelben #102887 üzenetére

    "Ha kicsit akar, akkor érdemes megnézni az Asus UX303-at is, K501 kicsiben kb."

    Hasonló elvárásokkal keresünk a család női tagjának notebookot:
    01. Vásárlás az elkövetkező 2 hétben
    02. A rá szánt eredeti összeg: ~250eFt
    03. E-mail olvasás, böngészés, kisebb táblázatok és dokumentumok szerkesztése, zenehallgatás, utazás
    közbeni filmnézés, egyszerűbb képszerkesztés és iskola feladatok (nem órákon át tartó bill. püfölés)
    04. Játék nincs, max. böngészőben alkalmi flash (legalábbis jelenleg)
    05. 13-14" közötti, matt, IPS, FHD
    06. Hordozva lenne, utazás közben is használná, <1,5kg
    07. Előre telepített oprendszer lehet linux, windows, de ha nincs az sem gond
    08. Rendszernek SSD és az adatoknak külön HDD, RAM: min. 4GB
    Optikai meghajtó nem kell, NFS-ről, felhőből vagy a benne lévő HDD-ről elér majd mindent.
    09. HDMI vagy DP, USB3, fejhallgató kimenet, webkamera és backlit billentyűzet
    10. Csak új jöhet szóba

    Első körben az ASUS ZenBook UX303LA-R4501D-t néztem ki 220eFt-ért, melyhez nagy sietségben már megrendeltem egy mSATA half-size 128GB-os SSD-t ebay-ről ~25eFt-ért.

    Viszont most találtam rá a Asus Zenbook UX303LB-R4098H-ra 260eFt-ért, ami még +40eFt lenne és erősen gondolkodom rajta.
    +pro Jobb CPU
    +pro Jobb GPU
    +pro Windows 8.1
    +pro HDD helyett SSD
    -con 1TB helyett 128 G
    Az érkező mSATA-t meg beraknám filmeknek, zenéknek, amik pótolhatóak, így összesen lenne ~250GB.

    Lehet, hogy nem használná ki, de úgy érzem, hogy ez a felár megérné -későbbi eladás, esetleg komolyabb játék -, de a kérdés, az, hogy a CPU és GPU miatt mennyivel lenne melegebb, hangosabb és kevesebb az akkumulátor ideje?

    Segítsetek dönteni, várom tanácsaitokat! :R

    Bye, Fifi

Új hozzászólás Aktív témák