Új hozzászólás Aktív témák

  • RGy82

    újonc

    válasz Khelben #103103 üzenetére

    Kedves Topikgazdák!

    Köszönöm szépen szupergyors reagálásotokat!

    Elkedvetlenítő, de mégis racionális, továbbá őszintén szólva ábszolúte várható volt a válaszotok.

    Ezért, kérlek engedjétek meg, hogy kis mértékben átszabjam kérdésemet.

    Jelen esetben egy céges olyan fostalicskát használok, hogy ha meglátjátok a típusjelzést, hangosan fel fogtok sírni: Fujitsu Lifebook AH 532; Teljesítményadatok: i3-2328M 2.2 Ghz, 4 GB RAM, 281 GB HDD, Intel HD 3000, 15.6 LED Matt 1366x768, beszerzés: 2013.03.19., Win 7 Home Premium 64 bit

    Még ezen a szánalom-vackon is még mindig jobban fut az AutoCad 2013, akár utas helyszínrajzon is szüttymörögve, mint az előző céges gépemen ,ami pedig papíron erősebb volt, csak épp egy rakás trágya készülék //Samsung NP355 V5C-S01HU, A10-4600M 2.3 Ghz, 8 GB RAM, 466 GB HDD, Ati Radeon HD7670M, 15.6 LED Matt 1366x768, beszerzés: 2013.05.13., Win 8 64 bit//.

    Ezeken a romokon is valahogy elvégeztem a munkám, habár kétségtelen, hogy folytonos károgás mentén. Nem egy volt évfolyamtársam régebbi masinákon, papíron gyengébb konfigon futatta a Cad-et szaggatás nélkül... emlékeztető: nem 3D-zek, én csak megrajzolok 1-2 híd általános-, vagy éppen surrantó tervet...

    ez alapján én, naív módon, azt feltételezem, ha veszek egy AutoDesk által favorizált akármilyen intel proc + nVidia kombinációt, csak jobban járhatok.

    Mondom, nem vagyok maximalista, sokkal inkább egy optimum-kereső ürge, reális elvárásokkal.
    Nem fogok beírni a fórumra, titeket, önzetlenül, érdek nélkül, csupán jófejségből a mezei s ezáltal könnyen befolyásolható/megvezethető júzereket tanácsokkal ellátó urakat a későbbiekben itt oltogatni, hogy 'há'mé'miezash*t', én hatvanezereré a Názát akartam meghekkelni, azt amit javasoltok az lefagy a médiapléjer alatt is...
    Ellenben maximálisan nagyra értékelem, hogy megosztjátok a tapasztalataitokat, és segítetek ésszerű döntést hozni. Köszönet érte!

    Így nekifutva a kérdésnek... Igen, tudom, hogy egy csúcsgép kéne. De. Építőmérnök vagyok, nem gépész vagy villanyász, nekem nincs cash-em... és tisztában vagyok azzal, hogy 240e.- az komolytalan befektetés értékteremtési célzatra. De ha egyszer ennyi van, és szeretnék egy új <<nagyon félek a használt gépektől!>>, leginkább ASUS masinkát, melyiket válasszam?

    Ha az X ennyire gyenge szint, akkor melyiket válasszam ennyiért? biztos vagyok benne, hogy a jelenlegi ipari hulladék, a világ szerencsésebb részein kb 12 éves gyerekeknek, vagy 85+-os nagymamáknak megvásárolt Fujiénál csak jobb teljesítményre számíthatok. //amúgy bárhogy is mocskolom, 2.5 éves korára, napi min. 9 óra folytonos üzem után még egészen vállalható szegényem! ócska olcsó műa, de nem tört el, nem nyeklik-nyaklik, egész derakasan bírja. A Fujinak maximál respekt ezért. Az NPV viszont egy trágya.//

    Megfordítva a kérdést. Egy Asus X751LB/LX tudja-e tartnai magát annyira, mint egy Fuji AH532 ősöreg konfiggal?
    Vagy. Melyik az az ASUS, amiből 17" kijelzőt kapok br.240 alatt és vállalható. Avagy. Melyik az az Asus, ami akár 'csak' 15.6"-os, de szerintetek egy közép-európai csóró igényszintjéből tekintve is kábé elfogadható gép? És azt jól értettem, hogy laptopba felejtsem el az i7-et? //amit linkeltem, szintén 'csak' kétmagos, szal' nekem totál mindegy, hogy i5 vagy i7, csak optimálisabb legyen - nem arra kell hogy a suliban vagánykodjak vele.

    Azt fogom, hogy ezek szerint el kell engednem a Win7 támogatást és kell min. 8 GB RAM. De még így is marad kérdés.

    Illetve, mintha azt sugallnátok, hogy 235-ért is kb annyi teljesítményt és tartósságot kaphatok csak, mint amit egy 175k-s gép is tud? mert nem szeretnék a semmiért, csak hogy a lelkemnek legyen jobb, drágábbat venni. Öreg vagyok én már, hogy a sznobhatás befolyásoljon :D

    Nagyra értékelném, ha szánnátok még némi időt a felvetésem kiértékelésére.

    Előre is nagyon köszönöm!!

    Szépest,
    Gy

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák