Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tomacko

    senior tag

    Sziasztok.

    NAS vásárlás, vagy építés ? Ez a dilemma nálam is elérkezett. Van egy Asus E45 M1-M Pro deszkám 8GB RAM-l. Ház is van hozzá táppal...... Amire igényem van az nagyjából az, hogy frankón "zaj" nélkül tudjak róla média tartalmat lejátszani hálózati lejátszón, főleg zenét, de abból viszont jó minőség (FLAC, vagy egyéb más nagy felbontásúak) a filmeknél nincs nagy igény, max. full HD és kész. A zenei izlés kiszolgáláshoz a jelenlegi 80plus tápegység is jó alap lenne. Torrent is futna rajta 24/7. Három, max. 4 felhasználó lógna rajta egyszerre, tehát ha van két RJ45-s "behatolási" lehetőség az csak jó lehet :) Tárterület igény? Na azt még nem tudom, de kezdésnek 6 TB méretet céloztam meg. A 2 lemezes megoldást kevésnek tartom..... Ami biztonsági igény felmerült az az, hogy itt tárolódnának a fotók és videók amit a család "termel", tehát ezekről kéne tudja a rendszer, hogy x időnként duplikálja őket a NAS lemezein, nem szeretnék szőnyegszélére állni ha eltűnnének ezek :) Amit tudni érdemes, hogy az egész házat bekábeleztem, és egy switch is található a "polcon" már. Tehát a NAS egyenes elérése WIFI-n keresztül nem szempont. Lesz a hálózaton 2 okostévé is a hálózati zenelejátszás van, hogy egyszerre 2 helyen is menni fog. Szóval erre az igényre kellenének nekem ötletek. Ha azt mondjátok, hogy a meglévő alapanyagra ne kezdjek építkezni, akkor várnám a jó megoldásokat, és inkább a jó, jobb megoldások érdekelnének, mintsem a minél olcsóbb annál...... :)

    Előre is köszönöm a válaszokat.

    Tomi

    szerk: nyilván a 2 RJ45 port miatt kell egy megfelelő kártya, ennek van hely a deszkán, és egy videokártyának is van helye.

    [ Szerkesztve ]

    Ha nem ismered meg a barátság titkát, igazán nem is tudsz semmit. Tomi ---ZTE Grand X IN--->Motorola Atrix 4G--->Sony Xperia S--->Huawei Ascend P6 ---> Asus Padfone S --> Xiaomi MI-A2 Lite

  • Tomacko

    senior tag

    válasz Tomacko #23267 üzenetére

    Erre esetleg valaki?
    I
    I
    I
    V
    Sziasztok.
    NAS vásárlás, vagy építés ? Ez a dilemma nálam is elérkezett. Van egy Asus E45 M1-M Pro deszkám 8GB RAM-l. Ház is van hozzá táppal...... Amire igényem van az nagyjából az, hogy frankón "zaj" nélkül tudjak róla média tartalmat lejátszani hálózati lejátszón, főleg zenét, de abból viszont jó minőség (FLAC, vagy egyéb más nagy felbontásúak) a filmeknél nincs nagy igény, max. full HD és kész. A zenei izlés kiszolgáláshoz a jelenlegi 80plus tápegység is jó alap lenne. Torrent is futna rajta 24/7. Három, max. 4 felhasználó lógna rajta egyszerre, tehát ha van két RJ45-s "behatolási" lehetőség az csak jó lehet :) Tárterület igény? Na azt még nem tudom, de kezdésnek 6 TB méretet céloztam meg. A 2 lemezes megoldást kevésnek tartom..... Ami biztonsági igény felmerült az az, hogy itt tárolódnának a fotók és videók amit a család "termel", tehát ezekről kéne tudja a rendszer, hogy x időnként duplikálja őket a NAS lemezein, nem szeretnék szőnyegszélére állni ha eltűnnének ezek :) Amit tudni érdemes, hogy az egész házat bekábeleztem, és egy switch is található a "polcon" már. Tehát a NAS egyenes elérése WIFI-n keresztül nem szempont. Lesz a hálózaton 2 okostévé is a hálózati zenelejátszás van, hogy egyszerre 2 helyen is menni fog. Szóval erre az igényre kellenének nekem ötletek. Ha azt mondjátok, hogy a meglévő alapanyagra ne kezdjek építkezni, akkor várnám a jó megoldásokat, és inkább a jó, jobb megoldások érdekelnének, mintsem a minél olcsóbb annál...... :)
    Előre is köszönöm a válaszokat.
    Tomi
    szerk: nyilván a 2 RJ45 port miatt kell egy megfelelő kártya, ennek van hely a deszkán, és egy videokártyának is van helye.

    Ha nem ismered meg a barátság titkát, igazán nem is tudsz semmit. Tomi ---ZTE Grand X IN--->Motorola Atrix 4G--->Sony Xperia S--->Huawei Ascend P6 ---> Asus Padfone S --> Xiaomi MI-A2 Lite

  • Tomacko

    senior tag

    Sziasztok.
    NAS vásárlás, vagy építés ? Ez a dilemma nálam is elérkezett. Van egy Asus E45M1-M Pro deszkám 8GB RAM-l. Ház is van hozzá táppal...... Amire igényem van az nagyjából az, hogy frankón "zaj" nélkül tudjak róla média tartalmat lejátszani hálózati lejátszón, főleg zenét, de abból viszont jó minőség (FLAC, vagy egyéb más nagy felbontásúak) a filmeknél nincs nagy igény, max. full HD és kész. A zenei izlés kiszolgáláshoz a jelenlegi 80plus tápegység is jó alap lenne. Torrent is futna rajta 24/7. Három, max. 4 felhasználó lógna rajta egyszerre, tehát ha van két RJ45-s "behatolási" lehetőség az csak jó lehet :) Tárterület igény? Na azt még nem tudom, de kezdésnek 6-8 TB méretet céloztam meg 3 lemezzel. A 2 lemezes megoldást kevésnek tartom..... Ami biztonsági igény felmerült az az, hogy itt tárolódnának a fotók és videók amit a család "termel", tehát ezekről kéne tudja a rendszer, hogy x időnként duplikálja őket a NAS lemezein, nem szeretnék szőnyegszélére állni ha eltűnnének ezek :) Amit tudni érdemes, hogy az egész házat bekábeleztem, és egy switch is található a "polcon" már. Tehát a NAS egyenes elérése WIFI-n keresztül nem szempont. Lesz a hálózaton 2 okostévé is a hálózati zenelejátszás van, hogy egyszerre 2 helyen is menni fog. Szóval erre az igényre kellenének nekem ötletek. Ha azt mondjátok, hogy a meglévő alapanyagra ne kezdjek építkezni, akkor várnám a jó megoldásokat, és inkább a jó, jobb megoldások érdekelnének, mintsem a minél olcsóbb annál...... :)
    Ha építhetek a meglévőre, nyilván a 2 RJ45 port miatt kell egy megfelelő kártya, ennek van hely a deszkán, és egy videokártyának is van helye.

    Előre is köszönöm a válaszokat.

    Tomi

    Ha nem ismered meg a barátság titkát, igazán nem is tudsz semmit. Tomi ---ZTE Grand X IN--->Motorola Atrix 4G--->Sony Xperia S--->Huawei Ascend P6 ---> Asus Padfone S --> Xiaomi MI-A2 Lite

  • Tomacko

    senior tag

    válasz Patice #23393 üzenetére

    Köszönöm a választ.....

    Videókártyát csak opciónak gondoltam, hogy a proci tényleg csak számolással legyen terhelve. HTPC feladatoknál eléggé leterheli magát mint zenelejátszó, néha elég jól "elgondolkodik" azon, hogy mit hogyan kéne csináljon :) Lejátszásnál egyelőre vegyes a dolog, nem mindenhol lesz még külső lejátszó eleinte..... A plusz hálókártyát azért dobnám bele, hogy amikor többen egy időben használjuk akkor se legyen probléma a sávszélességgel.

    Ha nem ismered meg a barátság titkát, igazán nem is tudsz semmit. Tomi ---ZTE Grand X IN--->Motorola Atrix 4G--->Sony Xperia S--->Huawei Ascend P6 ---> Asus Padfone S --> Xiaomi MI-A2 Lite

  • Tomacko

    senior tag

    válasz footy #23397 üzenetére

    Jó kis switch lesz be téve a "forgalomba", tudja a port channelt is :)

    Patice : Igen ez a cél, hogy mindenhol legyen majd külső lejátszó..... De előbb majd belakjuk a házat. A lényxeg, hogy addig is valamilyen szinten tud működni a dolog így is. Ez a lényeg :)

    Ha nem ismered meg a barátság titkát, igazán nem is tudsz semmit. Tomi ---ZTE Grand X IN--->Motorola Atrix 4G--->Sony Xperia S--->Huawei Ascend P6 ---> Asus Padfone S --> Xiaomi MI-A2 Lite

Új hozzászólás Aktív témák