Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ákinard

    aktív tag

    válasz Mankó #11776 üzenetére

    Fogyasztásban hatalmas a különbség, de ez egyéni ki mennyit engedhet meg magának. Én azt mértem, hogy a 325v2 átlagban 10 wattot eszik. Fél watt ha áll a hdd, 8-11 között ha dolgozik keményen.
    Ezt átlag 10-zel számolva napi 240 watt, Havi 7440 watt így kb 7,5 kWh megy el rá. Egy kwh 35-40 ft, azaz havi Kb 250-300 pénz.

    A laptopom ha megy de nem tölt folyamatosan 30-35 wattot eszik. Ez 24 órában 840 watt, 31 nap alatt 26 kwh. Nagyjából négyszeres energiafelhasználás, és egy asztali gép nem elégszik meg a laptop 35 wattjával, minimum dupláját megeszi.

    Nekem nem érné meg, még a laptoppal sem érte meg, ezért érkezett a kis Zyxel.

  • Tonyk

    veterán

    válasz Mankó #11776 üzenetére

    :Y Fogyasztásban a különbség minimum tízszeres. Számoljunk a gépre 80W/órát, az napi majd 2 KW. Havi szinten 60KW. Nálam a lakásban van 3 tv (LED), 1 szinte állandóan megy ha otthon vagyunk), 2 hűtő, mosógép, mosogatógép, számítógép, laptop, nas, vasaló, (nyáron klíma). Így átlagban havi 180-190KW megy el. Ha ezt nézed, ennek az 1/3 lenne csak a te géped. Szerintem nem jó ötlet.
    Másrészől minek egy nason, pláne otthon 200-as letöltés? Ok jól néz ki, meg miért ne! Egy 20 GB-os film nálam az 50-es nettel is lenn van 50 perc alatt. De ilyen feltöltéssel irdatlan adatforgalmat is lehet generálni. Kérdés, hogy a szolgáltató ezt mennyire nézi majd jószemmel, vagy mikor tűnik fel majd valahol valakinek.
    Ha mindenképpen kell a 200-as net, akkor építs HTPC, vagy vegyél valami HP microservert, de ott is legalább 5x fogyasztáskülönbség lesz. (bár kérdés, hogy ekkora torrentforgalmat (bazi sok peerből jön össze a 200-as sebesség) le tud-e kezelni egy ilyen kütyü)

    [ Szerkesztve ]

    Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

Új hozzászólás Aktív témák