Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Genoscythe

    újonc

    válasz totyika93 #92097 üzenetére

    A két konkrét monitor minőségét nem ismerem, de itt egy tágabb válasz arra ha egy ultrawide és egy 16:9 között vacillálsz:

    A sorozatok kb. mind 16:9-képarányban készülnek, tehát a 29'' ultrawide monitorod két szélén fekete sávokat fogsz nézni, középen meg a sorozatot, egy 23'' átmérőjű képben.

    Másrészt viszont ha ablakban nézed a videót, akkor még egy teljes képernyős sorozat mellett is pont elfér rajta egy függőlegesebb weboldal, teszem azt egy prohardver topic, az unalmasabb jelenetekre ;)

    Én egyébként most vettem egy (34'', 1440p, 100hz) ultrawide-ot, és rohadtul nem bántam meg. A rá szabott mozifilmek gyönyörűen kihasználják a méretét, és a játékok is olyanok mintha a moziban ülnék.

    De ha elsődleges szempontok között a sorozatokat nevezted meg, azt pont nem annyira, és mivel a legtöbb weboldal manapság inkább függőleges mint széles, a böngészésben is főleg csak akkor ad pluszt ha rá tudsz szokni hogy multitaskingolj, mintha két darab 4:3-as monitorod lenne egymás mellett.

    [ Szerkesztve ]

  • Genoscythe

    újonc

    válasz bPatrik0521 #92250 üzenetére

    Én pont ilyet vettem 2 hete.

    Előtte 12 évig ugyanazt az olcsó, 21 colos TN monitort bámultam mielőtt ebbe beruháztam. Ebben a viszonylatban nyilván meseszép, azóta is időnként spontán elvigyorodok az utcán amikor eszembe jut hogy otthon milyen monitor vár rám.

    Szóval profi kritikát nem tudok adni róla a riválisaihoz viszonyítva, azok közül épp csak futtában néztem meg párat, kiállítva, nincs tapasztalatom hogy pontosan milyen érzés lenne a többi, manapság jónak számító monitort használni.

    Magáról a kategóriájáról annyit tudok mondani, hogy azt nagyon nem bántam meg hogy minden fő paraméterben idáig kitoltam a lécet, utólag nem lennék hajlandó visszamenni se az 1080p felbontásra, se kisebb átmérőre, se a 16:9 képarányra, pedig ennél olcsóbban valamelyiket fel kellett volna adnom.

    1050ti-m van, szóval jórészt még a 100hz is kihasználatlan, nem hogy a freesync, arról nem sokat tudok mondani.

    Az ívelt kijelző ekkora VA panelnél nem csak jól néz ki, hanem a gyenge betekintési szög mellett szükséges is, hogy a csücskeit is szemből lásd. De egyébként jól is néz ki. :P

    [ Szerkesztve ]

  • Genoscythe

    újonc

    válasz bPatrik0521 #92274 üzenetére

    Akartam készíteni egy fényképet az enyémről hogy azon bezzeg nem ilyen súlyos, csak egy nagyon nagyon enyhe függőleges sáv látszik, de ahogy elé tartottam a telefon kamerát, a képen ugyanilyen súlyos, élénk kék foltnak látszott mint a tesztben, és mellette több folt is amit szabad szemmel nem láttam még sötét szobában tanulmányozva sem.

    Szóval úgy tűnik ezek az alacsony minőségű fényképek a backlight bleed-et erősen eltorzítják.

    [ Szerkesztve ]

  • Genoscythe

    újonc

    válasz Acheron #93181 üzenetére

    Az egyik fő dilemma az hogy szoktál-e mozifilmeket (jellemzően 21:9) vagy TV sorozatokat (jellemzően 16:9) nézni a gépen, mert valamelyik műfajban mindenképpen fekete sávokat fogsz kapni, a másikban viszont sokkal jobban kihasználod mint az alternatívát.

    A másik az, hogy netezésnél, produktív munkánál rá tudsz-e szokni hogy megosztva használd a képernyődet.

    A 34'' Ultrawide az majdnem 2 db egymás melletti 21''-es 4:3 arányú monitornak felel meg, ami szerintem jobban passzol a sok manapság mobilra optimalizált függőleges szerkesztésű weboldal között böngészni mint egy sima 16:9-es monitor, de ha aztán nem akarsz bajlódni vele és úgyis mindent teljes képernyőre raksz majd ki, akkor a végén így fog kinézni a képernyőd:

    (1440x3440p)

  • Genoscythe

    újonc

    válasz igor78 #93795 üzenetére

    Szerintem csak azért nem válaszoltak mert nincs rá igazán eldöntendő objektív szakmai válasz, azon kívül hogy "menj be a boltba és nézd meg, döntsd el pontosan mi a kényelmes ahhoz amihez neked kell"

    Még azon belül is hogy valaki annyit mond hogy "játékra lesz", vagy "netezésre, filmnézésre", nem egyformák vagyunk, ízlés kérdése hogy ki mit értékel.

    Én például nemrég váltottam 1920x1080 60hz 21'5"-ról egy ultrawide 3440x1440 100hz 34"-ra, és azt mondanám hogy ezek közül a nagyobb frekvencia kultusza az ami teljesen hidegen hagyott, még ha direkt kihasználom is régebbi játékokban alacsony grafikán, alíg veszem észre a változást, nekem 144hz már teljesen fölösleges lenne.

    Ehhez képest a nagyobb képernyőt, nagyobb felbontást, és a 21:9 arányt is imádom, ahogy netezés közben vagy akár stratégiai játékokban nagyobb a "munkaterületem", vagy ahogy a csili-vili AAA játékok mozivászonszerűen kitöltik a látómezőmet.

    Viszont akit például a kompetitív online FPS-ek érdekelnek, és aki netezni tényleg alig szokott rajta, az inkább azt mondja hogy minden a tűéles képfrissítés, inkább spórol a képméreten is, csak hogy az meglegyen.

  • Genoscythe

    újonc

    válasz Dtamas82 #94779 üzenetére

    Nem ő vagyok, de szerintem a fö megfontolás az volt hogy a lehető legolcsóbb 1440p felbontásút ajánlja. Multimédiához a felbontás csak az egyik szempont lenne a sok közül, de irodai munkánál ég és föld a különbség produktivitásban, ha vízszintesen, függőlegesen is harmadával több tartalom fér ki mint egy sima 1080p-re.

    Állítható magassággal ezt találtam még

    Ha egymás mellett akarsz tartalmakat megjeleníteni, akkor adná magát a kísértés a 21:9-es képarányú megoldásokra, de a megadott összegedbe csak a függőlegesen 1080p felbontásúak férnének bele, az meg nem egy kifizetődő kompromisszum.

    [ Szerkesztve ]

  • Genoscythe

    újonc

    válasz KAMELOT #94784 üzenetére

    A 21:9-et azért mondtam hogy nem kifizetődő, mert a legolcsóbb 3440x1440-es is 180 ezernél kezdődik, ha meg a költségvetésében akar maradni, akkor kb. ugyanannyi a beugró egy ultrawide 2560x1080-ért mint egy alap 1440p-ért ami meg vízszintesen szintén 2560 pixel, vagyis munkafelület tekintetében annyit ér el vele mintha ok nélkül lefűrészelte volna egy átlagos monitor felső harmadát.

    Az ultrawide szerintem leginkább annak való aki már előre eldöntötte hogy nagyságrendileg mekkora felbontást akar (mondjuk mert játékra azt bírja el a gépe, vagy mert rossz a szeme és nem akar jobban miniatürizálni), és azon belül maradt kidobni való pénze valami extra prémiumra, nem annak aki x büdzséből a lehető legtöbb munkafelületet akarja kihozni.

    [ Szerkesztve ]

  • Genoscythe

    újonc

    válasz Acheron #94942 üzenetére

    Én hasonló igényekkel voltam mint te, végül a 21:9, 34'' 1440p mellett döntöttem (Samsung CF791), és utólag azt mondanám hogy pont a felbontás az amiből ezek közül legkevésbé szívesen adnék vissza.

    A játék képélesség csak egy dolog, de netezés, produktív munka, stb. használatban is sokat ad hozzá az hogy egyszerűen több dolog fér el a képen, és ez a dinamikusan méretezett menüket, inventory-t használó játékokra is vonatkozik.

Új hozzászólás Aktív témák