Új hozzászólás Aktív témák

  • Acheron

    őstag

    válasz tool #94924 üzenetére

    Köszönöm a javaslatod!
    Nem vagyok hardcore gamer, főleg nem e-sportoló (pl egyáltalán nem tengődésként éltem / élem meg a 60 Hz -et :N ), így kompromisszumos megoldásra törekszem - a hétköznapi (webes tartalomfogyasztás, családi videók, képek megtekintése, Excel, Word doksikkal való munkavégzés, programozás, stb) alkalmazásokban is jól használható, de a jelenlegi állapotnál játékokban is jóval többet nyújtó monitort keresek. A jelenlegi 24" monitorom 16:10 képaránnyal rendelkezik, ehhez képest a legutóbb próbált 16:9 arányú 27" monitor esetén sem éreztem semmilyen komoly előrelépést képméretben. Ilyen formán a 25" biztosan nem jöhet szóba, mégha a vizuális élmény magasabb is lenne. Belátni valóban nem lehet egyszerre egy 21:9 arányú képteret, ez tény, de a hétköznapi életben sem látni mindent élesen, csak a látómező közepét - minden mást előbb a perifériás látómezőben realizál az agy, sokkal hamarabb, mintsem éles képet kapna arról, mi is mozog - ebből a szempontból a széles monitor akár közelebb is állhat a valósághoz, főleg játékokban (itt néha csak érzésre lősz egy vélt vagy valós mozgásra - nincs idő gondolkodni -, és többnyire bejön :) )
    (#94926) AxBattler: Az ideális egy 120Hz+, 1440 soros felbontású, 34 - 35" méretű 21:9 arányú monitor lenne, mivel a monitor többnyire hosszabb távra szól, a VGA akár néhány évente is cserélődhet (1 - 2 éven belül RTX 2080 Ti van célkeresztben, ha gyerekbetegségeit levetkőzte) De ezek jellemzően nem 200k körüli árban kezdődnek jelenleg. Ellenben könnyen lehet, hogy egy 2560x1080 modellel is megtalálom a megfelelő kompromisszumot.
    (#94927) koxx: Ma (boltban) láttam egy 27" 1920x1080 FHD LG monitort, ez kb hasonló pixelméret. Határesetnek mondanám, az átlagos, 60 - 80 cm távolságból már teljesen élhetőnek tűnt, de valóban, a korábban próbált 27" 2560x1440 monitor "simább" élesebb képet adott. Játékot nyilván nem láttam rajta, csak szöveges hátteret.
    (#94941) giornalista: Köszönöm, ez teljesen egybevág a mai tapasztalatommal.

    Hát.. nem lesz egyszerű választás, mindenesetre nagyon köszönöm az eddigi hozzászólásokat, mindenképp úgy érzem, sokat segítettetek az eddigi homály oszlatásában :R

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák