Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • pacorro

    aktív tag

    válasz Tomessz85 #54843 üzenetére

    Könnyen lehet, hogy a fórumozók közül senki nem használ ilyeneket.
    Általában vagy monitort vagy tévét vesznek az emberek.
    De hátha lesz valakinek tapasztalata.

    Nagy különbség amúgy valószínűleg nincs köztük, LG és Samsung, tehát saját paneleket használnak, egyik sem TN, és mivel nem professzionális használatra kellenek, nagyon mellélőni szerintem nem lehet velük.
    Engem is inkább az összeszerelés minősége érdekelne, gyakorlati tapasztalatok, van-e valamilyen kisebb hibájuk. Pl. kis dolognak tűnik, de ha valamelyiknek rossz a talpa, nem elég stabil, az elég baj, vagy ha rossz helyen világítanak rajtuk ledek, zavaróan nem egyenletes a képernyő bevilágítottsága stb.
    Samsungot már fogtam kézben, tetszett, de alapvetően LG-párti vagyok, és azok egyszerűbbek, letisztultabbak is. Ha addig nem ír senki, pár nap múlva valószínűleg megveszem valamelyiket, és akkor megírom neked, mit tapasztaltam. :)

    [ Szerkesztve ]

    "Helytelen a képeimet a valósághűség szempontjából megítélni, mert nem bizonyos dolgokat vagy lényeket ábrázolnak, hanem vonalakból, síkokból és színekből alkotott önálló organizmusok." - Ernst Ludwig Kirchner

  • Mikisys

    őstag

    válasz Tomessz85 #54843 üzenetére

    Nekünk van egy régebbi Samsung P2470D TV-monitorunk.
    Azt tudni kell az ilyen készülékekről, hogy tunerjük elég érzéketlen, vagyis nagyobb antenna-jel kell nekik, mint a normál TV-nek.
    A képétől TV-üzemmódban nem voltunk elragadtatva, de analóg KTV esetén ez nem csoda.
    Monitorként kifogástalanul működik, FullHD, meg minden egyéb kép jó, nem szaggat, nem látható digitális zaj rajta. Inkább monitornak való, mint TV-nek.
    Újat semmi esetre sem vennék ilyen "hibridben", vagy monitor, vagy TV.
    Sajnos a sok kábel bekötése egyébként a kifogástalanul működő készüléknél okozhat gondot, földhurok, vagy éppen a földelés hiánya, vagy többszörös úton való földelés okozhat képhibát, esetleg csipked a monitor, vagy az antenna bedugásakor esetleg csíp, ráz(!), ami KTV esetén sajnálatosan tapasztalható.
    Szóval nem ajánlott vétel.

    Kellemes Ünnepeket és BUÉK!

  • pacorro

    aktív tag

    válasz Tomessz85 #54843 üzenetére

    Szia,

    Végül LG 23MT75 lett.
    Panelben az IPS és PLS között valószínűleg nincs nagy differencia, egy azonos kategóriájú Samsung és LG között csak nüanszok lehetnek képminőségben. A csatlakozók megegyeznek, a kiosztásuk az LG-ben nekem jobban tetszik, mert az USB nem hátul, hanem oldalt van, könnyebb hozzáférni. Végül azért lett LG, mert a talpa stabilabbnak tűnt, és kevésbé csicsás, mint a Samsung. A képátmérők közötti 0,6 col nem igazán számított. :) A digitális földfelszíni adást veszi, a Conax kártyát felismeri, a távirányítója kicsi és praktikus, a monitor/tévé közötti váltás is jól működik.
    A hangja egy picit dobozszerű, de abszolút vállalható, csodákat nem vártam tőle, a másiknak sem lett volna jobb. A képe szép, az sRGB színteret tökéletesen megjeleníti, egy kalibrálás után az ilyen színterű fotók szerkesztésére is tökéletes lesz (az AdobeRGB-nél meg majd saccolom a zöldet).
    Egy szó mint száz: meg vagyok vele elégedve.

    "Helytelen a képeimet a valósághűség szempontjából megítélni, mert nem bizonyos dolgokat vagy lényeket ábrázolnak, hanem vonalakból, síkokból és színekből alkotott önálló organizmusok." - Ernst Ludwig Kirchner

Új hozzászólás Aktív témák