Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zimi1991

    aktív tag

    válasz zippofcy #48796 üzenetére

    Nekem is konkrétan a plazmához és crt-hez van szokva a szemem és a középsőt látom a legjobbnak :DD
    Erről az egér hackelésről tudnál nekem linket adni ahol több információ van róla?

    [ Szerkesztve ]

    A privátokra illik válaszolni!

  • Isual

    veterán

    válasz zippofcy #48796 üzenetére

    "ez alapján egy mostani 60 ezer + Ft-os TN paneles monitor feketéje szerintem lenyomja az 50 ezres IPS panelek feketéjét." - :N Tévedés. P2314H, 2414H-közül jópár darab 1000 feletti kontrasztot tud, TN-ből ritkasát a 8-900 feletti érték. A régi S-IPS-ek még más világ volt (ami a videón van), arról nem is beszélve, hogy a videón az IPS szögből látszik folyamatosan, szóval az S-IPS-eknél durva glow is gyengítheti a feketét. S jelenleg is sokan a glow miatt hiszik rossznak az IPS feketéjét, pedig nem az, s a TN/VA monitorknál is van kontrasztcsökkenés, csak arra nincs szakkifejezés kitalálva. Szóval tévedsz, a mai IPS-ek korább S-PVA-s monitorok kontrasztját tudják, TN-t dominánsan verik feketeszintben. :)

    "Nem lehet hogy hozzá van szokva a szemetek a rossz feketéhez, én meg a plazmához meg a lenti CRThez (80 cm 120hz Grundig) vagyok szokva?" - Nekem is plazmám van, világszínvonalú feketével. Talán nem ehhez kéne mérni akármilyen LCD-t, mert mindegyik csúnyán elvérzik. Ettől még a megállapításod nem helytálló!

    "Ha a haverom legközelebb eljön elhozatom vele a monitorát és a full HD Canon kamerámmal csinálunk egy felvételt, VA - IPS - plazma egymás mellett." - Felesleges. Nem egy kategória az LCD és a plazma. És nem mindegy milyen a VA és az IPS. Kár a gőzért.

    [ Szerkesztve ]

    Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

Új hozzászólás Aktív témák