Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zippofcy

    senior tag

    válasz lemusz #48669 üzenetére

    1. Bekapcsolt Vsync mellett nem kell 75hz. Az én 5 éves 22-es LGm 1440-ben tudta a 75-öt de a natív 1680-asában csak a normál 60hz-et. Egyszer megnéztem 75-ön FPS alatt de visszatértem a 60-hoz.
    Nemrég leadtam javításra a DVI bemenete miatt, akkor kaptam helyette egy 19-es LGt ami natívjában tudta a 75 hz-et. Annyin használtam végig az egy hónap során. Nem láttam a különbséget. Ha egy játék fix állandó 60 fps-el megy bekapcsolt vsync mellett az nekem tökéletes. Ráadásul van olyan hogy fix 60 fps-t még tudja, a 75-öt már nem. Idegesítő. Kikapcsolt vsync mellett meg max az játszik akinek 1. kell az a plusz pár FPS sebesség is mert különben nincs meg az átlag 40 2. Quake 3 motorral (pl. COD4) akarja kihasználni a 200+ fps bugot.
    De nem azon a +15 fps-en fog múlni hogy lelőnek-e pláne CS-ben ahol alapból a headshotok dominálnak (még catalyst hax nélkül is). Többet számít a netes beállítások állítgatása (CSGO alatt lehet még egyáltalán?)

    2. Input lag: kb minden ismertebb monitoron lemérték már, ki lehet guglizni. Leggyorsabbak 6-11 ms-esek. 20 felett FPSre már necces szvsz. De van olyan aki a 20 frame / sec-re is azt mondja hogy tökéletes. Annak szvsz még 50 ms is jó.

    3. Ne TN panelest vegyél. Akkor kilőve. TN panelnek akkor lenne értelme ha telne 120hz-es monitorra 1ms-el. De nem telik. Akkor legalább már a színek legyenek szépek ;]

    4. Full HD 23 vagy 24 inches. Nem is nagyon van már más, max nagyobb, sokkal többért.

    5. DVI azért fontos mert a DSUB analóg. Ezért nem is annyira éles, de ez csak a kisebbik gond. A nagyobbik az hogy a mostani VGAkon már nincs DSUB csati. Csak DVI ami átalakítóval lehet analóg. Na már most ez nekem az előző 560ti VGAmon behúzott a monitor 2/3.-ába egy fehér csíkot. Nem volt gond mert azon még volt DSUB csati is, használtam azon. DE. Vettem egy R9 270-est, na ezen már nincs DSUB. Viszont fehér csíkot se húz, de jó. Aztán észrevettem hogy játékbeli SÖTÉT helyszíneken zavaros a kép. Csak 3D alatt és csak akkor ha nagyon alacsony a fény az adott helyszínen. Kipróbáltam mindent de rá kellett jönnöm hogy a zavart maga a VGA kártyám generálja. Vagyis kiszűrhetetlen. (ismétlem, csak 3D alatt és csak nagyon sötét helyszíneken) HDMIn nem csinálta.
    Tehát ha nem akarsz a modern VGAkkal szívni akkor mindenképp DVI vagy HDMI esetleg DP csatolós monitort vegyél.
    Nekem két külön generációs VGA két külön chipsettel különböző gyártóktól is csinálta ezt a hibát. Kiszűrni se tudtam pedig a Wii-m componens 5 dolcsis kínai kábeljéről ki tudtam szűrni a zavart, igaz 2 "hurkos" kábelmágnest kellett ráraknom. A PCn nem segített SEMMI. A tápom egy Corsair VX, annál márkásabb nem sok van. Az egész gép meg minden más is ugyanabba a túláram és zavarszűrő elosztóba van dugva (akciósan volt 10 ezer, új ára sokkal több). Tehát földhurok is kilőve.

    A laptopom DSUB kimenetéből egyik monitoron se zavaros a kép. (3 analóg monitorom van jelenleg).

    Nekem olyan okos a telóm meg a TVm hogy én már nem rajtuk játszok hanem velük. Társasozni szoktunk.

Új hozzászólás Aktív témák