Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • HSM

    félisten

    válasz AxBattler #106940 üzenetére

    "erre a szintre nem akarok lemenni"
    Pedig fontos lenne, nem véletlen írtam, amit írtam, főleg egy ilyen sok maszlagot és kevés konkrétumot tartalmazó témakörben. :(

    Pl. az ajánlás is vicces: "The HDR display must have either a peak brightness of over 1000 cd/m2 and a black level less than 0.05 cd/m2 (a contrast ratio of at least 20,000:1) or a peak brightness of over 540 cd/m2 and a black level less than 0.0005 cd/m2 (a contrast ratio of at least 1,080,000:1).[6][7] The two options allow for different types of HDR displays such as LCD and OLED.[7]" [link]
    Tehát azért érdekes módon itt azért elismerik, amiről én is beszéltem, hogy nem kell az az 1000 nit, ha elég jók a sötét árnyalatok. Maga a szó is ezt jelenti, magas dinamika tartomány, amit szvsz óriási hiba lenne az eszetlen magas fényerővel összekeverni, és az is innen világosan kiderül, miért kell a jó kontraszt is a "HDR" élményhez, nem véletlen része ez is az elvárásoknak.
    Ahogy nézem, nem jár messze az Oneplus 3-am az UHD Alliance-féle HDR követelménytől a 400 nit feletti fényerejével [link] . ;]

    "néhány játék esetében azért én el tudtam volna viselni több kontrasztot"
    Ezt meg tudom érteni. :R

Új hozzászólás Aktív témák