Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Skynet258

    veterán

    válasz Cheesy #105180 üzenetére

    Ha nézel promó videókat akkor a 144hz-et főleg gaming szempontból tolják, szóval leginkább ott jön ki az előnye. Ezzel együtt én annyira megszoktam akár böngészés közben is (minden olyan sima, az egermutatotol kezdve a gorgetesig), hogy már nem esik jól 60hz-et használni. Nem halok bele persze de az bér könnyen megszokja a jót. Igazából 4k 120hz környéke lenne nekem is az elorelepes, de amit még tudnék fizetni az a 4k 60hz. Azt meg ehh... Nem merem bevallalni. Ezt a híres hírhedt 850-es LG-t nézegetem amúgy de képben van a Samsung 70-es sorozata is van köztük van 40k diffi... Hát nem tudom. Szombaton viszont viszik a mostani monitoromat szóval ki kéne találnom. :DDD

    https://geekpulse.hu

  • Rasiel

    senior tag

    válasz Cheesy #105180 üzenetére

    Kérdés, mire van igény, illetve kinek mely paraméterek a fontosak. Egy biztos, mint az élet legtöbb területén, itt is - kisebb, nagyobb - kompromisszumot kell kötni, de úgy vélem, ezzel nem írtam újat, csak szimpla közhelyet.
    Ha magamból indulok ki, akkor azt mondanám, átlagfelhasználó lévén nem feltétlenül nyúlnék a manapság oly' divatos magasabb képfrissítési frekvenciákkal piacra dobott kijelzők után. Igen, tudom, tisztában vagyok vele, hogy van különbség (akár játékok, akár egyszerű Windows használat, böngészés alatt is) 60, 75, 120, 144, 165 Hz között. Ez tény, ezen nem érdemes vitatkozni. Viszont nekem sokkal fontosabb monitor esetében pl. a homogenitás, színtér, fekete, kiváló kalibrálhatóság, elektronika, stb.
    Ha valaki játékra alkalmas monitort keres, akkor elsősorban nem az a legfontosabb, hogy 1 ms-os válaszidővel és mondjuk 144 Hz-es képfrissítési frekivel rendelkezzen az adott kijelző. Az egyik leglényegesebb a bemeneti késés vagy más néven: input lag. Nem egy kijelzőt tudnék írni - főleg a TN paneles "gamer" érából -, amelynél a fent említett paraméterek adottak voltak, viszont maga a kijelző átlagosan 25-30 ms-os input lag-gal rendelkezett.
    Visszakanyarodva, egy biztos: jobb a magasabb képfrissítési freki, gördülékenyebb élményt nyújt, de közel sem létszükséglet.
    Egyébként az U2312HM tudja a 72, 75 Hz-et. Ha gondolod, nézz rá, mennyi különbséget érzékelsz! Viszont tény, hogy érezhetőbb lenne az ugrás 60-ról 120-ra, esetleg 144-re. Persze az lenne a legjobb, ha lenne lehetőséged megnézni magadnak, s úgy dönteni, mert ez egyénenként változhat.
    Egyébként, amit ajánlottam monitort, azt most is tartom: ennyiért nagyon jó vétel, hisz kiváló megjelenítőről van szó. A Dell-ről érezhető előrelépés. Emellett elképzelhető, hogy 1440p-ben tudhatja a 75 Hz-et, ha az fontos neked.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák