Új hozzászólás Aktív témák

  • Carasc0

    őstag

    Sziasztok!

    E hozzászólásommal azoknak kívánok segíteni, akik AOC Q2790PQU/BT típusú monitor felé kacsingatnak, de még nem jött az ihlet a rendelés gombra való kattintás végrehajtására.

    Előzmények és viszonyítási alap: Az én monitorom egy Samsung BX2450 24" TN paneles 2ms g2g matt monitor, amely fix állványos, nem dönthető és falra nem szerelhető átlagos monitor alacsony fogyasztással.

    Az új monitor jellemzése #1 (KÜLSŐLEG):

    - Masszív talp és állvány (van súlya). Nem ócska műanyagból készült. Fémet tartalmaz.
    - A váz összeszerelése egyszerű, a talphoz kell csavarozni az állványt.
    - A Monitort magát a vázhoz bepattintásos módszerrel kell rögzíteni, ez sem igényel túlzott gondolkodást.
    - Közel 25 fok döntési lehetőség (felfele 21) lefele jóval kevesebb.
    - Forgathatósága nem 360% (bár ez furcsa, vagy csak én vagyok béna) igazándiból ez nem zavar.
    - VESA mód támogatott.

    - A kijelző tényleg kávamentes, igaz a képtér nem igazodik rendesen ahhoz a minimámis pár mm vastag kávához, egy picit beljebb van. (Lehet csak nincs beállítva :DDD )
    - Kijelző bevonata kiváló, az erős szobafényt nem tükrözi vissza. Fel sem tűnik. Tehát a monitor teljesen matt.
    - Csatlakozók elrendezése a monitor hátulján foglalnak helyet, szerelésnél ezt kell figyelembe venni.
    - Főbb vezetékcsatlakozók elhelyezkedéséből adódóan, a kábelek vertikális állásban lesznek csatlakoztatás során. Praktikus!
    - A monitor bekapcsoló gombja és a kezelőszerve (joystick) hátul helyezkedik el, és egy helyen vannak. Megszokható.

    Az új monitor jellemzése #2 (A MONITOR KÉPE):

    - 24" után nagyobb, de nincs az aHÚHA-WOW érzés ugyanakkora távolságról nézve. Ennek ellenére érzékelhető hogy nagyobb a képtér ami által jót érzek.
    - IPS panel + prém kalibrált színprofilt beállítva = Kiváló képminőséget kaptam. Színek bámulatosak.
    - Nekem a közel 10 éves TN panel bámulása után, a TN panel extra fakónak tűnik.
    - Az 1440p felbontás hatása is megvan. Teszteltem az Excel tábláimmal a képteret. Tökéletesen elférek rajta.
    - 1080p felbontás alkalmazása sztem nem ajánlott. Nem fura. 1440p-re van tervezve ez egyértelmű.
    - A monitor beállítómenüje egyértelmű, áttekinthető.
    - 4ms g2g képesség Casual játékra bőven alkalmas. Simán hozza TN panel 2ms képességét.
    - Max 60hz, ami nem nem zavar.

    Nálam elsőre 9/10 az értékelés.

    Vásárlásra különösen ajánlottnak tartom, mert jó ár/érték arányban van! Mindenes monitor extrém kompromisszumok megkötése nélkül!

    Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

Új hozzászólás Aktív témák