Új hozzászólás Aktív témák

  • TaylorXIII

    őstag

    válasz TaylorXIII #66173 üzenetére

    Na az lett a vége, hogy szerdán visszavittem a VX279H-t és elmentem megtekinteni a VN279QLB-t(volt szerencsére épp egy hibás az üzletben) oázisba. Ott egy QHD Dell IPS 27 colos monitor volt mellette. Színeket próbáltam hasonlítgatni de nekem nem volt olyan szembetűnő a különbség. De a felfénylés annál inkább. Elég sokáig néztem őket mire meghoztam a döntést habár AMVA paneles monitorból igazából csak ez volt ami forgatható is. Igazából nem is a döntés volt nehéz hanem azon gondolkodtam el, hogy ezt a felfénylést glow hívjuk akárminek lényeg, hogy mikor már kcisit is alulról vagy felülről vagy oldalról nézed a moniort akkor a sarkokban főleg fekete képnél egyszerűen világosabb a kép. Na ebben jobb a VN279QLB. S az eladó elmondása szerint IPS-nél mindnél van. Nem azt mondom, hogy a VN279QLBnél nincs hasonló de nem olyan nagy mértékű. Szóval nekem IPS VS VA-nál a VA nyert. Pénteken el is tudtam hozni egyet Oázisból (ami elvileg nagy szerencse volt) és megi s néztem vele a Batman Arkham Knightot és minimális glow itt is van de tényleg minimális. Ezt már el tudom fogadni. Azt mondták még üzletben, hogy az OLED-nél már ez nem lesz csak az rohadt drága lesz. Szóval azóta is használom.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák