Új hozzászólás Aktív témák

  • Ferke77

    aktív tag

    Sziasztok!

    Régen jártam már itt, mint aktív fórum résztvevő, évek óta inkább csak olvasgattam ezt-azt. Azonban monitor vásárlásra szántam magam és olvasgattam ezt a topic-ot. Jelenleg egy LG Flatron IPS236 monitort használok. Amiért cserén gondolkozom, mert a lányom szemüveges és elég sokat van gép előtt (szabad idejében) és romlik a szeme (én másztam fára eleget stb. de már az ő generációja erre nem igazán szalon képes, szóval nevelési tanács nem kell, én még tudom mi az hogy játszani gépek nélkül! ). Sajnos a lényeg: amit én is tapasztaltam ennél a monitornál, hogy pl. megnézek két filmet egymás után és jobban elfárad a szemem, mint a munkahelyi V7 gagyi TN panelese monitor nézése 8 óra munka mellett. Ezt én nem fognám a 'tejfölös-fekete' dologra, és mert nincs kalibrálva (az sincs). Szerintem a monitor vásárlók nagy többsége abszolút nem kalibráltat. Én is úgy voltam ezzel, hogy kalibrálni egy komoly műszert kell, ami mit tudom én méri a sugárzást stb. A rengeteg inger miatt amit ez a fórum is jelent sokat dilemmáztam a *VA és *IPS panel között. Sajnos most szemkímélő VA paneles monitor a net-en nem igazán lelhető. A Benq-nak vannak modelljei, amik már kifutók és feleslegesen 23-ról nem váltottam volna 22-re mert csak ebben volt Benq (és fehér színben), de a gép, erősítő stb fekete. Így maradt az IPS amiből már rég szemezek ezzel: Asus VX239H. Ma este megrendeltem kalibrálással és pixel garanciával ennek a fórumnak a hatására (azért sem DELL :DDD ), remélem legalábbis a szem tekintetében jobb lesz, mint a mostani LG. Sajnos az egy csalódás, főleg a régi árát nézve mikor vettem. Amint meglesz a monitor megírom mi a személyes tapasztalatom a két monitorral kapcsolatban. Remélem nem bánom meg megint az IPS panelt.

Új hozzászólás Aktív témák