Új hozzászólás Aktív témák

  • -Solt-

    veterán

    Üdv Urak!

    Megosztanám veletek a kis DELL-s "kálváriámat"...

    Pár hete megadta magát az U2311H-m, természetesen pár hónappal a garancia lejárta után. Nem esett jól, de ilyen a legjobb "családban" is előfordul, ezért úgy gondoltam, hogy az utódja is DELL lesz. Hosszas keresgélés után az U2414H mellett döntöttem... Jók a paraméterei, dizájnos, nem PWM-s, egy picit nagyobb is mint az előző, tökéletes...

    Megrendeltem a Monitorgurunál... kibontjuk, a keret egy picit sérült volt, de csak nagyon közelről volt látható, így old_artist meggyőzött, hogy ne bontsunk ki másikat, örüljünk, hogy nem pixelhibás. Belementem, jött a kalibrálás. A szokásos programmal (nem tudom a nevét) nem akart sikerülni, mert borzalmas kontraszt arányokat (2-3xx:1) produkált. Egy másik programmal EZT a végeredményt kaptuk.

    Öröm és boldogság... hazavittem, beüzemeltem, egyszer csak arra lettem figyelmes, hogy valami nem stimmel, a monitor jobb széle állandóan vonzza a tekintetem. Mint kiderült, kb 1-2 milliméter szélességben, a monitor teljes magasságában sárgás volt a kép, ami főleg fehér és szürke háttérnél volt zavaró. Nem volt őszinte a mosolyom...

    Hívtam a Gurukat, mondták, hogy semmi gond, vigyem vissza, megnézik, és cserélik azonnal... kezdet helyreállni a lelki békém. Visszavittem, bontjuk a másikat, beüzemeljük, az is olyan... igaz, hogy jóval kevésbé, de azon is látni. Ekkor old_artist fogott egy puha rongyot, megfogta a panel szélét, és finoman végignyomkodta... szó szerint lehetett hallani ahogy a helyére pattan több helyen is, ami egy ilyen monitornál elég gáz.

    Ennek köszönhetően a sárgásság is mintha tovaszállt volna, (lehet, hogy csak belefáradt már a szemem a bámulásba), így jöhetett a kalibrálás. Szintén ugyanaz a szívás a kontraszt aránnyal, így megint csak jött a "másik" program, ezúttal így sikerül: Kalibrálás Kalibrálás2

    Közel sem olyan jó mint az előző esetében, de legalább nem sárga, gondoltam. Menet közben feltűnt, hogy az érintőgombok működése eléggé esetleges, de nem tulajdonítottam nagy gondot ennek. Örültem, hogy megvagyunk, indulás haza...

    Este megjött a színprofil, beállítom a winben, próbálom a menüben az értékeket belőni, de borzalmasan nehezen működnek az érzékelős gombok. Közelebb hajolok, erre EZ a látvány fogad! Jól látható, hogy ott ahol a gombok vannak, nemes egyszerűséggel elvált a keret a paneltől, valószínűleg ezért nem érzékelnek a gombok...

    Most, ha megint hívnám a Gurukat, biztos azt mondanák, hogy vigyem be, cserélik, de most őszintén, minek? Lehet, hogy nekem nincs szerencsém, de most nagyon elment a kedvem a DELL-től! Az U2414H meg sem közelíti azt a minőséget, amit az U2311H-nál megszoktam! Az összeszerelés pocsék, ami modellt próbáltunk, egyiknél sem volt a panel rendesen a helyén. Kis nyomásra mindegyik pattogott... hogy aztán a helyén is marad-e... kétlem. Mindegyik sárgás, homályos jobb oldalon, ami a gyári magas Brightness beállítás mellett annyira nem észrevehető, de a kalibrálás után jobban előjön, főleg, hogy a második példányomnál a Brightness érték 38-ra lett kalibrálva... nem tudom, hogy emiatt-e, de közel sem olyan a képe mint az előzőnek... valahogy olyan fakó az egész. Ami pedig az utolsónak linkelt képen látható, az szerintem teljes mértékben elfogadhatatlan egy Dell monitortól, egyszerűen kiábrándító.

    Bocsánat, hogy ilyen hosszú lett, de muszáj volt kiírnom magamból... :(((

    [ Szerkesztve ]

    www.smart-bus.hu

Új hozzászólás Aktív témák