Új hozzászólás Aktív témák

  • I3EI\ICE

    aktív tag

    válasz Taposo #45730 üzenetére

    Van más megoldás is, bár lehet, hogy Neked nem éri meg (mondjuk az Eizo árából bőven kijönne). Amikor én masszívan fps-eztem, de már nem akartam az elhasznált crt-met viselni, vettem egy viszonylag olcsó 120Hz-es monitort használtan játékra, és vettem 60Hz-es IPS-t minden másra. Elvileg játékon kívül nem kéne hogy bántsa a 60Hz a szemed, mert az LCD-k esetében a 60Hz-es üzemmód nem jár 60Hz-es vibrálással. Sok típusnál a háttérvilágítás fényerőszabályozása van úgy megoldva, hogy az vibrálással jár (PWM), azonban ez 200Hz fölötti frekvencián szokott menni, de érzékenyebb szeműeknek az is tud zavaró lenni, főleg ledes háttérvilágítás esetében. A PWM mentes típusokkal nem lesz gondod, vagy ha igen, akkor nem a vibrálás, mivel az egyáltalán nincs a PWM menteseken. Nekem például a régebbi IPS-ek agresszív tükröződésgátló bevonata is fárasztja a szemem hosszú távon (ha nem tévedek a nálad járt Dell is ilyen bevonattal bírt). Akár a CRT mellé is vehenél egy jó PWM mentes IPS-t, vagy használtan ccfl háttérvilágítású PWM-est (ccfl háttérvilágításnál a PWM vibrálása sokkal enyhébb, mint a CRT-knél, és mivel mindemellé a frekvencia is magasabb, nem okozhat gondot, ha a CRT nem okoz). Ha szereted a telt, élénk színeket, akkor érdemes lehet széles színterűt (WCG) venned, aztán az fps-ezéshez meg föl lehet tenni a CRT-t (Bár a 21-es crt-t én sem szerettem pakolgatni, meg nekem a fullHD felbontás is kellett már a játékhoz, mikor a 120Hz-es TN-t megvettem). Van most fenn az aprón egy olyan, amilyet én használtam (LG W2363D), ami szerintem TN létére elég elviselhető képet ad, de -talán a gari miatt- egy kicsit többet kérnek érte, mint amennyiért ez a típus menni szokott. Én az enyémet 35-ért adtam el, bár arra nem volt gari, még doboza sem volt.

    Sajnos semmi garancia nincs arra, hogy rövidesen piacra kerül olyan "2in1" monitor, ami 120Hz-es, és emellé a színek terén sem jelent fájó kompromisszumot. Én már kb 3 éve várok erre (szinte háborgok, hogy miért nem lehet túllépni a 60Hz-en, ami nem csak játéknál kompromisszum, de filmezésnél, sorozatnézésnél még sokkal szembetűnőbb gondokat okoz a leginkább jellemző 24fps illetve 25fps konverziók esetében), és ennyi idő alatt csak Ezt meg még egy ehhez hasonlóan "kockázatos" alternatívát találtam. Sajnos két egymástól viszonylag eltérő rétegigény kombinációja lenne az, amire mi vágyunk. A hardcore gamerek többsége jól elvan a TN panellal (a játéknál szerintem kissé túllihegett pixelválaszidő vonatkozásában úgyis jobb a TN a minden egyéb szempontból minőségibb paneltechnológiáknál), a "grafikusok" vagy épp csak minőségi megjelenítésre vágyók többsége meg jól elvan a 60Hz-el (Bármíly hihetetlen lehet számodra, sokan nem is látják a különbséget még játéknál sem 60 fps@60Hz és 120fps@120Hz közt, sőt olyat sem egyszer láttam már leírva tőlük, hogy "az emberi szem nem tud 60 képkockánál többet érzékelni egy másodperc alatt").

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák