Új hozzászólás Aktív témák

  • válasz Casanova* #38960 üzenetére

    Azért mert az IPS technológia nem vinné a 100Hz-et... TN-ben van csak 120-140Hz tudtommal.
    Vagy ha vinné is az IPS biztos egy vagyonba kerülne. Majd ezt valaki megírja ha másképp van.

    Én nem megyek bele semmi vitába ezzel kapcsolatban. Viszont elmondom hogy arra emlékszek amikor 17" CRT-n játszottam minden játékot 85Hz-nél szinkron üzemmódban, olyan simán mozgó képet azóta még nem láttam. Amikor megpusztult (5éves, és "ideje volt már" alapon), egy 22"-os TFT-t vettem és igencsak húztam a számat a 60Hz szinkronnál... inkább kikapcsoltam és nézek azóta 2-3részre töredezett becsapós képet 150-200fps között. Persze lassú játékoknál megteszi a 60Hz de néhány gyorsabb játéknál jelentősége van, különben nem volnának 120Hz-es TN-ek. Meg gondolj bele hogy ha 17" méretben láttál 85képet mp-enként, azután egy 22-24" méret 60kép/mp igencsak visszalépés. Egyszerűen nem lehet olyan sima a kép mozgása: nem elég hogy kevesebb a kép, de még a képátló is növekszik, és ez 27-30" méretben még jobban kiadja magát. Nem azt mondom hogy nem lehet 60Hz-es monitoron játszani, meg hogy kikapcsolt szinkronnal látni lehet 100-200 részképet, de ez akkor se igazán nyerő kompromisszum.

    A filmek problémája meg adott: 60Hz-re nem jó se a 24 se a 25fps film, ezért is ajánlatos szinte a legtöbbet itt az U2312HM, asszem azt lehet 72-75Hz-re billenteni ami játékban is nyerőbb mint a 60Hz.

    IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

Új hozzászólás Aktív témák