Új hozzászólás Aktív témák

  • válasz SRII #36124 üzenetére

    CSá!

    Ha nyújt a játék kiteszi teljes képre. Egyéb esetben alul/felül lesz fekete csík.
    Ha 16:9 arányban szeretnél játszani, minek veszel 16:10-et?

    27"-on a képponttávolság, 1920×1080 esetén 0.31mm, ami jóval recézettebb képet adhat, mint ha 24"-on játszanál azonos felbontással. Vannak trükkök ennek csökkentésére, de ezek lenyomhatják a GPU-t, így érdemes megfontolni ezt. Persze filmezésnél jól jöhet a 27" a 24"-hez képest.

    Én most kínlódok új monitor vásárlásával:
    Jelenleg 22" 0.28mm képpontméretű monitorom van 80-90cm távolból nézem és TN paneles.

    27" kategóriában van kinézve egy modell, de valszeg bukta, mert 99% PWM-es. Úgy terveztem hogy a mostani monitorom helyén lesz pontosan, így a képméret látványosan ugrik, de a képpontméret is. Tehát ha eddig adtam élsimítást gazdagon a legtöbb game-nek most aztán végképp kell. Cserében életlenebb lehet a kép, mert 0.31-es pixeleket kell simítani, nem 0.28-asokat.

    Valszeg visszaváltok 24"-re és ezáltal a 0.31 képpontméret helyett 0.27 lesz, és a végén lehet élsimítás sem kell, legalábbis feleannyi elég lesz mint eddig, aztán ez az új monitor akár 5-10centivel közelebb is jöhet, és mindjárt ott van méretben, mint ha 27-eset vennék/tennék távolabb. Cserébe olcsóbb lehet 20-30k-val, az IPS panel meg jól bírja ha kicsit közelebb van akkor is.

    üdv!

    IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

Új hozzászólás Aktív témák