Új hozzászólás Aktív témák

  • Shkiz0

    nagyúr

    1, Mekkora összeget szánnál a monitorra? 250-300.000 (használtan, ha új akkor ennyi nettó)
    2, Mekkora átmérőre ,felbontásra, Hz-re van szükséged? Ha UW akkor 34" 1440P, ha 16:9 akkor 32" 4K, bármelyik esetében 144Hz / 144Hz+,
    3, Melyik panelt részesíted előnybe? (IPS, VA, TN, OLED) IPS
    4, Sík vagy ívelt kialakításban keresed új monitorodat? Ívelt
    5, Milyen területen lesz használva a monitor? Játék, minimális munka
    6, Milyen videokártyával rendelkezel? RTX4090
    7, Milyen csatlakozási lehetőséged van? DP, HDMI
    8, Fontos számodra a HDR funkció ? Nem
    9. Hagyományos vagy érintőképernyős megoldást keresel? Hagyományos
    10, Ergonómiai kialakításában milyen legyen? Dönthetőség már elég (van állvány ha úgy van)

    Sziasztok.
    Nemrég upgradeltem a 3080-at egy 4090-re, így most lekövetném monitorban is.
    A jelenlegi egy LG 34GL750-B. Abszolút meg vagyok vele elégedve, csak ugye ez még 2560x1080. Első sorban szeretnék maradni a 21:9-nél, de szóba jöhet a 16:9 is 32" méretben. Elsődleges preferencia IPS panel, (régóta csak IPS-t használok elsődleges monitornak) de ha van valami jó alternatíva VA esetén akkor meghallgatom.
    UW esetén 3440x1440 a kinézett felbontás, 32" esetén már inkább 4K felé kacsingatnék.
    Az ára nem annyira elsődleges szempont, de nyilván saját pénzem ellensége se vagyok, ha nem muszáj nem fizetek 2-3x többet valamire ha nem ad többet annyival.
    Elsődleges problémám az, hogy ahogy nézegettem pl az Oázis kínálatát, IPS curved alig akad, jellemzően csak a felső házban. Középkategóriában is a legtöbb flat panel. Nem tudom ekkora méreteknél (32" és 34") már szerintem előny a curved mint sem hátrány.
    VA panelek között nagy a választék, viszont az ugye VA játékra nem feltétlen az igazi a ghosting miatt. (inkább élek együtt az IPS glowwal mint sem ghostinggal)
    Nézegettem ki párat, (nem szimpátia alapján rangsorolva) ami szimpatikus esetleg ezekről vélemények?

    34" 21:9
    - Acer Nitro XV340CKPbmiipphzx
    - LG UltraWide 34WP65CP-B
    - Gigabyte G34WQC A
    - Gigabyte M34WQ
    - LG 34GN850-B (ez az elődleges ahol minden teljesülne {IPS, 144Hz, ívelt)

    Az Acer az árban elég jó, viszont ugye flat, nem curved.
    A második LG az ugye VA, ahogy a harmadik Giga is. A negyedik giga meg paramétereiben jó csak szintén flat. Az első mindenben passzoló monitor az LG lenne, ami formavilágra is szinte 90% megegyezik a mostanival.

    32" 16:9
    4K esetén nem igazán van nagy mozgástér, elsődlegesen az ár miatt, illetve itt csak flat panelek vannak, de elsődlegesen tényleg az ár a probléma, már az Acer is túllóg kicsit a kereten.
    - Samsung Odyssey G7 S32BG700EUXEN
    - Acer Predator XB323QKNVbmiiphuzx

    Köszönöm előre is a véleményeket, hozzászólásokat a témával kapcsolatban. :R

    [ Szerkesztve ]

    Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

Új hozzászólás Aktív témák