Új hozzászólás Aktív témák

  • kellcucc

    aktív tag

    válasz Luck Dragon #127239 üzenetére

    Oh! Most vagyok bajban. Legyen végül verdict :)
    Tegnap sok óra keresgélés után leszűkítettem a kört erre a 3 monitorra:

    LS28AG700NNXZA - 270e - 28", 144hz, 90% DCI, 16.7b szín, - (nem értem egyes monitorok miért nem adják meg a másik/többi színtartomány lefedést, inkább megadják a színmennyiséget...) - jó értékelések, de eléggé overpriced a többihez képest
    LG 27GN95R-B - 250e - fényes kijelző, nagyon rossz black uniformity, nem elég a fényerő, hogy élénkek legyenek a színek (állítólag...) - néha van 1-2 olyan film aminél túl sok a fekete egyszerre, így nem szeretnék szivárványos filmet nézni :) Ez így talán ki is esett

    GIGABYTE M28U - 200e - 94% DCI-P3/ 120% sRGB, 1:1000 kontraszt, matt kijelző (mint az MPG34)
    (az általad ajánlott MSI Optix MPG341QR- 230e) - 1:2000 a kontraszt, szuper. A 400 és 650 nit a valóságban ennél a monitornál azt jelenti, hogy az MSI azt mondta, hogy 1:100 kontrasszttal tesztelték a fényerősséget és így értek el közel 400 nit-et és így kapta meg a hdr 400 tanúsítványt, de a valós teszt alapján 300nits körüli és nem hdr képes a monitor - ami nem baj, mert nem feltétel számomra. Csak érdekesség (mindegyikőnknek), hogy mi alapján sorolnak be egyes monitorokat és adják meg a specs adatokat...nem mindennapos használatos beállításokkal, elég valótlanul tesztelt adatok jönnek ki, amit mi valószínű sose fogunk reprodukálni a valóságban :) Ettől függetlenül igen, nagyon ajánlott monitor. - számomra az a fura, hogy ebben a tesztben ugyanaz a model alatt VA panelest teszteltek, nem IPS panelest.

    Ahogy nézem, X millió Ft alatt lehetetlen "tökéletes" monitort találni. Ami több, mint 60hz, 4k jó színekben, egységesen fekete/szürke/fehér (color uniformity) és lefed nagyobb színtartományt.

    Szerintem az utolsó 2 monitor közül bármelyik jó lehet, mit gondolsz/tok?

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák