Új hozzászólás Aktív témák

  • harry

    veterán

    Sziasztok!

    Van itthon egymas mellett ket iroasztal, 1-1 monitorral (mindketto AOC 24G2U tipus), ez az alap setup, amit szeretnek kiegesziteni egy 'kozos' monitorral, ami a ket monitor kozott lenne kozepen allvanyon, s hol az egyik, hol a masik gephez hasznalnank.

    - Felhasznalas: irodai munkahoz lesz masodik monitor (jatekra ott a mar emlitett), excel es/vagy kodolas, bongeszo stb.
    - Ami fontos: VESA mount (kulon tarton lesz), PWM mentes vilagitas, keskeny kava (dual monitor setup miatt), es IPS panel, 2 digit input legalabb.
    - Ami nem fontos: frissitesi freki, valaszido, allvany.
    - Nice to have: azert lehetoleg keves bleeding, homogen hatterfeny.
    - Ar: nem tudom / nem fix, talan 2-300euro kozott gondoltam, kulfoldon elek / itt vennem (Amazon.de leginkabb)

    Milyen meret / keparany lenne a legjobb?
    - 24" 16:9 1920*1080, (avagy a mostani duplazasa), ez talan a legolcsobb, de fHD felbontasban ket ablak egymas mellett mar neccesen fer el, nagyobb felbontast ekkora fizikai mereten meg nekem nem kenyelmes. Munkafelulet 2,073,600px, 53cm szeles. Arban 200eur alatt vannak tobbnyire, nagy szoras talan nincs.
    - 29" 21:9 2560*1080, felulet 2,764,800px, 67cm szeles, ket ablak mar elfer egymas mellett, raadasul fizikailag is kb ugyanolyan magas mint a meglevok, ami talan praktikus / esztetikus is. Itt az LG 29WP500-B neztem, az 243eur lenne (esetleg LG 29WL500-B, 200-ert, de nem tetszik a szelesebb kava miatt). Mas tipus?
    - 27" 16:9 2560*1440, talan ez a legdragabb, de a legnagyobb felulet is 3,686,400px, kb 60cm szeles, illetve magasabb a tobbinel. Peldaul LG 27GN800 286eur.

    Ti mit vennetek / javasolnatok? UltraWide eseten lenne ertelme iveltet nezni, vagy ekkora meretben nem fontos (nem tudom van-e egyaltalan)?

    Szemezek az ultrawide megoldassal, tetszik hogy azonos magasak lennenek, es szelteben elferne tobb ablak (tudom a 27" ugyanannyi px szeles a munkafelulet, de fizikailag keskenyebb, pixelmeret kisebb, ami talan a szememnek farasztobb). Fo monitornak jo is lehet, de attol tartok igy nagyon oldalra kene nezni... Javithat a helyzeten, ha a 'fo' monitorokat is karra teszem, es kozeprol kimozgatom oldalra ha kell, de nem tudom mennyit javitana a helyzeten.

    Theoretically, this damn thing oughta work now.

Új hozzászólás Aktív témák