Új hozzászólás Aktív témák

  • vlevi

    nagyúr

    válasz AxBattler #110482 üzenetére

    "Asus ProArt PA278QV"
    Nnna. Megérkezett.
    Pár perce van a gép előtt, de nagyon úgy tűnik, ez maradt.
    Egyelőre nem tudok belekötni.
    Ja, igen, és most az Oázisnál 124ezerbe kerül, ami nagyon jó ár.
    Oké, nem 144Hz, csak 75, de ahogy te is írtad, inkább a kép minősége a fontos, illetve az, hogy napi munkához, forráskód bámuláshoz jó legyen.
    HDR-t se tud, azaz csak 8 bites a panel, de ez sem volt szempont az előző két monitornál.
    És persze egy kis képszerkesztés, videóvágás (csakis totál amatőr módon, a hétvégi kirándulások feldolgozása).
    Játék az abszolút nem szempont, hogy hogyan futnak rajta, mert a Dell U2311H-val is el voltam. Az pedig 60Hz, és talán az egyik leglassabb panel volt kb 10 évvel ezelőtt.

    Nincs úgy eltúlozva rajta a piros szín, mint az Acer-en volt. Azon a piros kiugrott a többi szín közül.
    És szerintem ezen élesebb a kép, pedig az OSD menüben a kép élesség 0-ra van véve.
    Az AcerXV272U-n, valahogy egy kicsit olyan homály volt a betűk széle. Csak akkor tűnt el, ha a Super Sharpnesst bekapcsoltam rajta. De az meg minden mást is elrontott. Itt nem.
    Itt tökéletesen látom a betűk pixeleit, mármint jó értelemben. Természetesen 1440p-ben nem pixeles a kép, de érzem, hogy ott van. Máshogy nem tudom elmagyarázni, na, ez ilyen :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák