Új hozzászólás Aktív témák

  • kocsiska15

    tag

    Sziasztok. Abszolút amatőrként éppen egy új PC beszerzésén fáradozom, mint kiderült szükségem lesz új monitorra (az elérhető monitorjaim VGA csatlakozósak..) - ez sajnos nem volt belekalkulálva még a keretbe, de úgy látom elkerülhetetlen.
    Kicsit azért trükkös a dolog mert ugye még nincs meg a PC-m, tehát VGA-m sem, így a kettőt egymáshoz kellene igazítani...

    [Nem tudom kell-e, de itt van amiket eddig kinéztem: Q300L gépház, MSI Mortar MAX lap, Ryzen 5 3600 proci + ben nevis hűtő, 2x8 Ripjaws 3200 Mhz RAM, Viper VPN100 512 GB SSD, Toshiba P300 2TB HDD, Bitfenix Formula Gold 550W táp, meg talán egy Arctic f14 140mm venti - a VGA lejjebb]

    A PC-t játékra (nem kompetitív) és azok felvételére, valamint videoszerkesztésre is használnám (+egyébre, pl. filmezésre is, de ahhoz van egy HD Ready tv-m ami megfelel, nem hiszem, hogy ez gond lenne)

    Azok alapján amit az összefoglaló + videók segítségével gyorsan megtanultam úgy látom az aranyközépút amit érdemes választani az: Full HD (a 2K az már gondolom borsos..) - IPS - 144Mhz
    Ami pedig a méretet illeti: eléggé közel lesz hozzám a monitor és egyébként sincs szükségem hatalmas vagy ívelt cuccra, szóval olyan 22" környékén gondolkodtam, de 24"-nél semmiképp sem nagyobb.

    Namármost VGA ügyben az alapból kinézett GTX 1660 Ti-t valószínüleg lecserélem az időközben érkezett 1660 Superre /ill. megnézették még velem az RX 5700-at, de ez tényleg nagyon drága és nem tudom, hogy monitor szempontjából számítana-e/

    Az ár pedig... na erről fogalmam sincs :( Itt kérnék egy kis segítséget és szívesen fogadnék véleményeket is, mivel nem nagyon vagyok tisztában a dolgokkal
    - amit el tudok mondani, hogy az egész összeállítást hosszú távra terveztem és a minőséget tartom szem előtt, de mivel a monitor eredetileg nem volt benne a pakliban most jóval az eredeti keret fölé kell mennem (van még némi tartalékom, de ez már a vége)

    Tehát úgy gondolkodom, hogy inkább most letudom egy jobb monitorral a dolgot előre, mint hogy vegyek egyet 10-20kért és pár év múlva újra idekerüljek - szerintetek is jobban megéri így ha lehet?
    Milyen ár-sávban lehet gondolkodni ezek alapján? Jól sejtem, hogy minimum 70 körül? (- ha igen és a többi cuccból engedek itt-ott akkor úgy talán még belefér)

    Bocsánat ha túl hosszan/részletesen fogalmaztam de nagyon amatőr vagyok a témában és ez egy jelentős összeg számomra, úgyhogy nagyon szeretném elkerülni a nagyobb hibákat :)Tényleg bármilyen meglátást, tippet, segítséget szívesen fogadok bárkitől!
    Köszi szépen!

Új hozzászólás Aktív témák