Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • PROTRON

    addikt

    válasz lasz10 #71215 üzenetére

    Nem lehetsz ennyire kamukirály, egyrészről 1 szóval se szaroztam le senkit aki jó munkát végez. Épület villamossági szakmabeliként napiszinten látom az árakat az egész szakmára nézve sértő első hsz-ed ellenére is.
    Szerinted ha a 2 mérőórás 400 ezres szekrény helyett, csak 1 mérőórás szabványosítást kérsz csak a nappali mérőórádra, akkor a két szemedért meg 1 pusziért ingyen odaadják a szekrényt? Ugyan az aki saját haszonnal együtt 400-ért adja a 2 mérőórásat, 250-300-ért fogja az 1 mérőórásat és nem kell úgy kamuzni mint ha NEM TUDNÁD!
    Tű pontosan tudod hogy a szekrény anyag különbség csak 150, a többi anyag és munkadíj és 100-150 körül van.
    Tehát nem azt kell kamuzni hogy 700 ezer a "H" tarifa bekötés, hanem a valóságnak megfelelően utána számolni, hogy a nappali szabványosításhoz képest a második mérőóra miatt (ami lehet borjler tarifa is, amit Te is tudsz kamukém) az + 250-300k val emeli meg a költségeket....az alapból 450-550 közötti szabványosítási költséget.
    Könyörgöm mennyit és ér a családi házad? Egy fészerben laksz ami ér 1 millát hogy fáj a tisztes munkát megfizetni?

    Aztán hol írtam olyat hogy ismerem a Te pontos ingatlanod? Honnan kéne tudnom hogy azért az összegért amiért általában földkábeles bekötést szoktunk árazni nálad nem azt áraztak???

    Én csak és kizárólag azoknak szóltam be, akik a "jólvanazúgy" hozzállással veszélyesztetik a családtagjaikat, mert 30 év alatt nem hajlandóak 1x rákölteni a hálózatuk átnézésére/megcsináltatására.
    Nem azzal van a baj hogy NEM ÉRTESZ HOZZÁ, hanem hogy vak vezet világtalan szituban szándékosan kamukázol és azok akik egyébként költenének, az ilyen kamuzások miatt elvetik az egyébként szükséges munkálatokat is...aztán meg jön a baj...

    Szóval én NEM hülyegyerekeztelek le, de ha ennyire magadra vetted a fentit, akkor legközelebb megteszem ha már ennyire megy a kamuzás.

    Egyébként a forum villanyszerelő totyikban egy laikus 60 éves úriember megkérdezte hogy a mérőhelyi munkával mennyire verték át...
    A Neked haszonkulccsal együtt a Velencei tónál 400-ért ajánlott szekrényt odavitték a telkére, kiástak egy 100cm x 50 cm gödröt, ledöftek egy 25 ezres földelő szondát, belerakták a tulajdonos által kiásott földárokba a védőcsövet az utcai irányba(még 3 ezer forint), visszahordták a földet ami még kitöltötte a gödröt,meg aláírták az eon-os 2 oldalas papírt...

    Mit tippelsz balatonnál mennyiért csinálták ezt a munkát?
    Megelőzlek kamukirálykám, 1.5 milliót kértek el tőle bruttóba a 2 órás munkáért aminek 500k az anyag költsége, meg a papírért...ő meg csak később kezdett érdeklődni hogy mennyibe kerül egy ilyen munka...ja igen, a házig tartó földárok és 2 db földkábelért még bruttó 300k-t elkértek, ott már legalább nem lehúzták le...annyira.

    Na akkor most kamukirály, kezdheted terjeszteni hogy minden 400 ezres mérőhelyet másfél millióért telepítenek az okoskodó villanyászok...aztán lehet beleszaladsz 1-2....

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

Új hozzászólás Aktív témák