Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • PROTRON

    addikt

    válasz fulton #52684 üzenetére

    sima b30-as téglával szigetelés nélküli helyiség úgy hogy van egy teljesen hideg fala ahol úgy sétál a meleg kifele ahogy akar, megvan a 0,83 kW hőigény a szinten tartáshoz is akkor amikor egyébként hagytad a falakat télen teljesen áthűlni? simán :D

    Mert gondolom nem 5 napon át járattál valami rendes hősugárzót maxon hogy átmelegítse a helyiséget és minden befoglaló falat, majd utána végezted el a tesztet.

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

  • rmihaly

    tag

    válasz fulton #52684 üzenetére

    Szia!
    Valószínű jogy még hidegek a berendezések és a falak, padló.
    Van gondolom vízes felület is (zuhanyzó/kád/mosdó). Valamint van légcsere is.
    Ezeket összeadva jelentős fűtés igény jöhet ki - főleg nem szigetelt szerkezetnél.
    Példának említeném, hogy egy 50cm-es kisméretű téglafal 1m²-en kb 1.6W/fok hőveszteséget jelent. Egy szigetelt szerkezet (akár csak 5cm-el) 0.5W alatti. A vastagabb szigetelésűek 0.2W körüliek. Ha most ezt összehasonlítjuk akkor elképesztő a különbség 3-8x!
    Ha már itt tartok, akkor jól látható, ki mondja azt, hogy gazdaságos az elektromos fűtés: az akinek az épülete jól szigetelt minden oldalról (padló felől). Az elektromos fűtés előtt rossz állapotú vagy túlméretezett kazánnal, rossz radiátorral/hidraulikai körrel üzemelő fűtést használt. Ilyen előzmények esetén lehet az elektromos fűtést gazdaságos fűtésnek nevezni (főfűtésnél). Persze ez is téves, mert jól szigetelt házban a többi fűtési berendezésnek is kevesebbet kell mennie. Ha jelentős a hőszigetelés érdemes az épület éves hőigényét kiszámoltatni, a szükséges fűtési teljesítménnyel együtt. Meglepődve látná a tulaj, hogy a szigetelt ház (100m²) hőigénye csupán 4-6kW (méretezési hőmérsékletnél, ami pl 20C belső és -11C külsőnél ennyi), enyhébb időben ennek töredéke. A legtöbb gázkazán ennek a duplájára tud csak leszabályozni kb 10kW tehát átlagos időben ki be kapcsolgatna, rossz hatásfokkal üzemelne (ez igaz egy rosszul kiválaszzott hőszivattyúnál is!). Tehát szigetelés, fűtés méretezés, illesztés ezt kell elvégezni és jelentősen csökken a fogyasztás.

    Visszakanyarodva a kérdésedhez:
    Valaki írta neked, vásárlás előtt ha a 2kW-os fali ventilátoros alig tartotta hőmérsékletet az Adax is ugyanilyen lesz, csak szebb, és wifi-s, de nem lesz gazdasságosabb.
    Ha 0,8kwh/órát mérsz, akkor kb ennyi a hőigénye a helységnek. Ha leméred közben a kinti hőmérsékletet, akkor ki tudod számolni hogy pl -15C-ban mennyi lenne a fogyasztás. De ami érdekesebb, az az éves fogyasztás becslése ami az átlagos kinti hőmérsékletre számolt fogyasztás.

  • pjen

    félisten

    válasz fulton #52684 üzenetére

    Öreg fűtés szerelők úgy számolnak normál tégla háznál: 50W/ légköbméter alsó érték. Erre még rá szoktak tenni biztonsági tartalékot. Természetesen egy jól szigetelt épületben kevesebb is elég lehet. De ha van 3 gyerek és a ruhák bent,száradnak akkor vagy a penész jön vagy a magasabb fűtés számla a szellőztetés miatt.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák