Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Orlin

    addikt

    válasz valakky #40160 üzenetére

    Régebben Windy is írt ezzel kapcsolatban.
    "Az, hogy a helyiségben, esetleg a szomszéd helyiséggel is számolva nyitott nyílászáró mellett, összehűl a levegő, az leginkább a fizika törvényének köszönhető, a miatt keveredik el az alacsonyabb energiájú (hidegebb) levegő a magasabb energiájú (melegebbel)."
    Szóval elvileg lehet hűteni.Nálam is a folyosó végén van tőlem 6 méterre egy klíma a falon onnan fújja végig most kettes venti fokozaton a folyosót amiről nyílik két szoba.
    Az én szobám itt van a végében és azért lehet érezni hogy megy a klíma.
    Igaz a folyosón most 22 fok van nálam 24 körül.

    [ Szerkesztve ]

    LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

  • BBéci

    titán

    válasz valakky #40160 üzenetére

    "klíma 22 fok környéke, nagyszoba 24, szobák 24-25 fok környéke."
    Pont erre írtam, hogy nem szerencsés.
    Majd méregesd a páratartalom különbségeket is! Szombaton este a teraszomon 85 %-ot mértem. Utána megnéztem az Időkép térképét, sok helyen még ennél is magasabb értékeket mértek, néhol 100 %-ot.

    Ki a franc akar az egyik szobában 22 fokot azért, hogy a távolabbiban 25 legyen? Ráadásul a 22-höz annak a szerencsétlen gépezetnek ezerrel kell dolgoznia. Lenge, nyári öltözékben a 22 kifejezetten hideg, vacogni lehet, a 25 már kellemes, annyira szoktam állítani a távirányítón, méghozzá I-Feel funkcióval.
    Akik klímaszerelésből és forgalmazásból élnek, nyilván részben üzleti érdekből is szorgalmazzák, hogy mindegyik helyiségben legyen egy beltéri. Én saját 15 éves tapasztalat alapján állítom ugyanezt. Össze nem hasonlítható a két megoldás.

    Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

Új hozzászólás Aktív témák