Új hozzászólás Aktív témák

  • PROTRON

    addikt

    válasz bogabi #47868 üzenetére

    Ha én klíma szerelő lennek, biztos hogy csak akkor adnék pecsétet, ha a csövezéseket én csinálom ezáltal a közeggel kapcsolatban is én határozok és töltök ha kell, de legalább ellenőrzöm szerelés közben.

    Nem vagyok gondolat olvasó, de szerintem Itt a kolléga emiatt érdeklődik, pecsétet, garanciát szeretne.

    De egy olyan világban ahol a legtöbb szerelő csak akkor szerel-->ad pecsétet ha a teljes klímát Ő hozza és szereli....hát sok sikert. :)

    Szomszéd mesélte villanyszerelés terén, hogy elvállalta egy lakásban 1 gépnek a bekötését , (meg persze ad garancia pecsétet) a nem régiben villanyszerelt lakásban a behúzott kábelvégre, gondolta gyorsan kaszál 15k-t. Az eredeti szerelő az eltelt hónapokban már máshol dolgozott.
    A tulaj (haverja) mutatta mit kell bekötni és előtte mondta hogy mindent lenyomtak.
    Bekötötte, de semmi egyebet nem ellenőrzött le...felnyomták az ÁVK-t és a megszakítókat, pár pillanat alatt a lakás berendezéseinek a fele elszállt...laza volt a nulla a 3p+N ÁVK-n az elosztóban...ennyit a más utáni szerelés, pecsételésről...

    [ Szerkesztve ]

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

Új hozzászólás Aktív témák