Új hozzászólás Aktív témák

  • Lazy76

    csendes tag

    válasz Orlin #35610 üzenetére

    Orlin én is ugyan ebben a cipőben voltam, fával fűtöttem, ill. a végén szén és fa kombó. Amióta klímával fűtők ég és a föld a kettő, nincs hasogatás vizesfa, meg a sok minden, amit írtál te is át tudom érezni. Az asszony szó szerint meg könnyezte, amikor bekapcsolt a klíma és csak úgy fújta be a meleg levegőt. Én csak ajánlani tudom ezzel való fűtést, arról nem is beszélve, hogy fele árából kijön a fűtés tavaly 160 ezer volt az egész év fűtése (H tarifa nélkül 100 m2 a ház 60-ban épült, úgy nevezett kádárkocka) idén szerintem enyhébb a tél szerintem 160 alá fog menni. Nekem is van vegyes tüzelésű kazánom azt -10 c alatt begyújtóm és akkor kicsit rá segít a klímának, ebben az évben kb. 4-5 alkalommal fűtöttembe vele, a rendszer is kicsit meg lett mozgatva, de ha nem fűtöttem volna be, akkor is ki tudta volna fűteni, de próbálom a klímákat kímélni, mert nagyon meg szerettük és szeretnénk, ha sokáig jól működnének. A további pozitív hatás mivel még a ház nincs beszigetelve, ezért vannak pontok, amik szeretnek penészedni sarkok stb. ott most azok vagy meg szűntek vagy nagyon kismértékűre korlátozódtak, ami szerintem egy igen fontos dolog. Azt hogy milyen klímát választól, az nem egyszerű döntés, mi a Daikin mellett döntöttünk, és idáig nagyon meg vagyunk vele elégedve.

Új hozzászólás Aktív témák