Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Zsolt1

    tag

    Sziasztok!
    Pár napon belül vennék számítógépet és az egyetlen kérdéses dolog már csak a ház maradt. Eredetileg egy Sharkoon Vaya házat vettem volna, ami 8 ezer forint körül volt a pcx-nél, de pár napja valami miatt eltűnt a listáról és csak a drágább, 12 ezer forintos(USB3-al szerelt) verzió kapható. Nekem igazából nincs szükségem az előlapi USB3 csatlakozóra és nem is szeretnék ez miatt 4-5 ezer forinttal többet költeni a házra, ezért az lenne a kérdésem, hogy a körülbelül 8 ezer forintos kategóriában még milyen elfogadható minőségű házat lehet kapni(lehetőleg a pcx kínálatából kéne kiválasztani, mivel a gép többi része is onnan lesz rendelve).

  • Zsolt1

    tag

    válasz Mate #37717 üzenetére

    Köszi a választ! :)
    Igen, én is gondoltam erre, csak már egy hete nincs az olcsóbból, és azt hittem, hogy már csak a drágábbat árulják ezentúl, de akkor még várok vele.

  • Zsolt1

    tag

    Sziasztok!
    Szeretnék új gépházat venni, ebben szeretnék tanácsot kérni. A mostani házam egy Sharkoon 7000 forintos akármi (volt ez előtt 4 évvel), ezt szeretném lecserélni. A főbb alkatrészek, amik belekerülnek majd (csak a régiből rakom át):
    Sapphire Radeon HD 7870 2GB DDR5 Ghz Edition - Form Factor: 2 Part Slot Occupied 215(L)x107(W)x33(H) Dimension /mm
    Asus M5A78L LE - ATX Form Factor: 12 inch x 8 inch ( 30.5 cm x 20.3 cm )
    FSP HEXA 500
    AMD FX 6300 - gyári hűtővel
    2 db 3,5-es HDD és 1 db SSD - ezeknek jó lenne rendes hely, nem úgy mint most, hogy az SSD csak be van dobva a ház aljába, optikai meghajtónak nem kell hely.

    A külsejével kapcsolatban nincs elvárásom (max. annyi, hogy legyen fekete, de az is mindegy), a lényeg, hogy ne tejfölös pohár műanyagból/nagyon vékony lemezből legyen, mint a mostani. A leglényegesebb dolog, hogy halk legyen amennyire csak lehet, ez a legfontosabb szempont, mert a mostani már az őrületbe kerget, igazából agybadugós füles nélkül le se ülök elé, de már úgy sem bírom, inkább laptopot használok (este/éjszaka teljes csendben használom a legtöbbet ezt a gépet, azért ennyire zavaró).
    Fontos lenne még, hogy az előlapon legyen USB 3.0 csatlakozó, legalább 1, de akkor legyen mellette még USB 2.0, vagy ha csak USB 3.0 van akkor 2 db legyen belőle legalább. Fontos lenne még az előlapi 3.5 mm jack (füles, mikrofon).
    Az összeg, amit szánnék rá: 15-20000 forint között.
    Előre is köszönöm a segítséget! :R

    [ Szerkesztve ]

  • Zsolt1

    tag

    válasz fogtunder #61390 üzenetére

    Köszi a javaslatot, megnéztem ezt a házat, de több kérdésem is lenne vele kapcsolatban:
    - Ebbe ezek szerint még vennem kéne 2 db ventit az előlapra? Mivel tudom, hogy igen, ezért meg is kérdezem egyből, hogy milyet? (márka/típusra lennék kíváncsi)
    - A hátsó és a felső venti a tápról vagy az alaplapról kapja az áramot? Nekem az alaplapon csak 1 csatlakozó van ventilátornak a CPU-én kívül ezért ez problémás lehet.
    - Az egyik webshop oldalán volt egy értékelés, amiben azt írják: "ha az alaplapod nem rendelkezik előlapi USB 3.0 csatlakozóval, akkor a ház tetején lévőket nem fogod tudni használni". Ebben nem vagyok teljesen biztos, hogy baromság-e vagy nem, de nekem csak USB 2.0 van mindenhol az alaplapon, akkor az előlapi USB 3.0 is kiesne vagy csak a 2.0 sebességével működne?
    - Ez ugye egy alsótápos ház, ami most van nekem az felső, de még így is pár dolog csak szűken ér el a tápról a helyéig kábelmanagement meg minden nélkül. Biztos hogy ebben is elérne minden a helyére (FSP HEXA 500-as tápom van)?
    Köszönöm a segítséget előre is. :R

    [ Szerkesztve ]

  • Zsolt1

    tag

    válasz fogtunder #61395 üzenetére

    Rendben, köszönöm a segítséget, akkor marad ez a mostani ház, nem szeretnék alaplapot (igen kiválasztásnál csak annyi volt a cél, hogy legyen rajta PATA csatlakozó, meg minél olcsóbb legyen szóval tényleg legalsó kategória) meg mindent cserélni egyelőre, mert túl sok pénzem menne el feleslegesen és amire most használom ezt a gépet arra elég és csak a házzal van bajom (már nem játszok) + szeretném megvárni, hogy hátha az amd produkál valamit 2017-18-ban, ami lejjebb nyomja az árakat CPU kategóriában (tudom nem sok remény van rá, de hátha :D ).

  • Zsolt1

    tag

    Sziasztok!
    Szeretnék összerakni egy minél halkabb gépet, a jelenleg rendelkezésre álló komponensekkel, illetve később (AMD Ryzen 3300G vagy 3600G megjelenése után) egy kicsit fejleszteni/átállni csak integrált VGA-s rendszerre a kevesebb hő -> kevesebb zaj érdekében (már nem játszom). Jelenleg egy 5-6 éves, anno 7-8 ezer forintba kerülő, rendkívül zajos házam van.
    A jelenlegi alkatrészek, amikből minél többet szeretnék felhasználni (egyelőre):
    AMD FX 6300 || Kingmax 8 Gb DDR3 1600 MHz || Sapphire Radeon HD 7870 || Asus M5A78L LE || FSP HEXA 500

    A minél halkabb működésen kívül egyetlen fő szempont lenne még, hogy a gépházban egyszerre elférjen 1 db 2,5"-es SSD és 3 db 3,5"-es HDD és a HDD-ket minél könnyebben tudjam ki-be szerelni. Ez a dolog az, ami miatt most venném meg a házat és nem a fejlesztéskor, erre a feature-re azonnal szükségem lenne.
    A ház, amit az összefoglaló alapján kinéztem, a Be Quiet Silent Base 600 volt, innét jutottam el a Be Quiet Silent Base 601-hez, ami a könnyebb szerelhetősége miatt tetszett meg, illetve itt nincs feleslegesen ODD rész, több HDD fér bele, jobbnak tűnik a légáramlás benne.

    Ezzel a házzal egyetlen bajom van, mégpedig az, hogy túl nagy (lábaim mellett lenne, és a számítógép asztal alatt kevés hely van :D). A későbbi gépfejlesztés után GPU nélkül ráadásul szinte üres lenne az egész. További probléma, hogy az FSP HEXA 500 kábelei nem tudom hogyan fognak elérni a megfelelő helyekre, főleg mivel ez egy felsőtápos házba való táp, ha jól emlékszem.
    Van esetleg olyan ház, amiben megoldható lenne a halk működés + kompakt méret? Vízhűtést sem akarok (ez miatt is indokolatlan a BQ SB 601), a gépfejlesztéskor a fenti processzorok közül az egyiket + hozzá való alaplapot + 16 GB ramot + egy komoly CPU hűtőt szereznék be, illetve ha nem lesznek elég halkak, akkor még a ház ventiket cserélném halkabbakra.

    A tápot is cserélem ha másképp nem megoldható (de jó lenne, ha megoldható lenne), mert szeretném, ha olyan gépet tudnék összerakni, amiben a következő 10-20 évben max a "belső tartalmat" (CPU, VGA, stb...) kell cserélni, házat, ventiket, stb nem.
    Egy másik topicban is feltettem ezzel kapcsolatban kérdést, itt egy kicsit bővebben írtam le azt, hogy mire kell a gép: link
    Előre is köszönöm a segítségeteket! :R

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák