Új hozzászólás Aktív témák

  • pete_21

    addikt

    válasz #00137984 #11271 üzenetére

    Köszi a választ! :R
    "Az, hogy kinek melyik szól jobban hardver és szoftver függő is lehet."
    Akkor jól tippeltem. :) És az is ezen múlik, hogy van-e pl. az AIMP beállításaiban ASIO kimenet, vagy nincs?

    Én ffdshow-t nem használok, PotPlayert a videohoz, és AIMP-ot zenéhez. De AIMP-ban is ki lehet választani, hogy milyen csatornák szóljanak, de persze csak az ASIO-nál, meg a WASAPI exclusive-nál például.
    Ha felraknék ffdshow-t, akkor a WASAPI kimenetnél is lehetne állítgatni, hogy mi hogyan szóljon? Illetve a mély vágási frekvenciát is lehet szabályozni a WASAPI-nál? :)

    Még egy kérdés: Audigy 4-et használok, a mélyládám megszólaltatásához engedni kellett a hangkártya szoftverében a bass redirectiont, és a vágási frekvencián keresztül tudom állítani, mennyi hangot küldjön a mélyládának. Directsound-on ez abszolút úgy műkdöik, hogyha a bass redirection nincs engedve, akkor nincs mélyhang.
    Viszont WASAPI-n ha a bass redirection be van kapcsolva, akkor természetesen van mélyhang, és szépen szól minden. Viszont ha a bass redirectiont kikapcsolom a hangkártya szoftverében, akkor is van mélyhang, de egy kicsit fojtottabb, dübörgősebb (de nem sokkal). Ez mitől van? :)

Új hozzászólás Aktív témák