Keresés

Aktív témák

  • spidersoft

    senior tag

    válasz Najz #36530 üzenetére

    Az AKG K511 engem is érdekelne... valaki esetleg infót, vagy tesztet magyarul/angolul?

    A hangminőségére valószínűleg nincs panasz, de jobb hallani róla, *hátha* ez pont valami balul sikerült széria... részemről inkább az lenne a fontos, hogy mennyire viselhető hosszabb távon, mondjuk 3-4 órát. Kínai fejhallgatók összegyűrik, elzsibbasztják a fülem, valami olyan kéne, ami nem csinál ilyet :)

    Sajnos kipróbálni nemigen lenne alkalmam, a környéken, még ha árulnak is ilyet, nem veszik ki a csomagolásából...

    Köszi!

  • spidersoft

    senior tag

    válasz spidersoft #37596 üzenetére

    (bár nem vagyok valami jó angolos, de ez nekem elég zagyva, nekem gyanús, hogy valami fordítómotor készíthette. másegyebet egyelőre nem találtam az AKG K511-ről, ha valaki de, akkor ne tartsa vissza... köszönöm)

  • spidersoft

    senior tag

    válasz spidersoft #37610 üzenetére

    (valaki nem találkozott véletlenül egy másik topic-kal, ahol ismerhetik ezt a típust? látom itt inkább a csilliárdforintos kütyükkel foglalkoztok, nem az olcsó kategóriával -- gondolom akkor ezeknek külön topicja lehet, az ilyen 10k alatti cuccok itt meg off)

  • spidersoft

    senior tag

    válasz guppy #37649 üzenetére

    Köszi :) Olvastam az első hozzászólást, de rákerestem az első párra, és valami 12 volt a legolcsóbb, úgyhogy nem reméltem, hogy lesz benne 10k alatti (igazából 6-8k környékén gondoltam fejhallgatóra... sokat nem várok tőle, sokszor nem kell, de akkor legyen kényelmes, tehát fül körüli, ami egy porcikáját se lapítja ki a fülemnek... Mivel ilyenem még nem volt, így nem tudom a képek alapján megbecsülni, hogy mekkora az akkora...

    a listádból:
    - beyer dt235: hiába az első hsz "circum" kitüntetése, így ránézésre aprócska, fülre ülősnek fest, kiesett
    - maxell retro dj: valamivel nagyobb, de még a k511-gyel is szkeptikus vagyok, hogy elég nagy-e, ez meg attól is kisebbnek tűnik
    - superlux kütyük: most hallok először erről a márkáról... dizájnra AKG koppintásnak tűnnek, szerintem ha nem olvasok róla az első hsz ajánlójában, azt hinném, hogy a szokásos kínai üzletpolitikával készülő cucc (az európai kütyü dokumentációját felhasználva, szinte egy az egyben koppintva saját gyártása, csak spórolósan/olcsóbban, ennek köszönhetően ganyé végeredménnyel). Az ajánlott műfajok közül nekem a Superlux HD681F jönne be legjobban (jazz/akusztikus/klasszikus/régi (20-as..80-as) tánczene), de az árgép két különböző képpel hozta, az egyik (valami számomra ismeretlen) boltban 7.000-ért, a többiben 12-15.000-ért. Hétbe még azt mondom legyen, ha jó... mi ennek a reális ára? Egyáltalán érdemes ilyen mindenféle boltokból rendelni, vagy csak megint majd ígérgetnek, hogy mégsincs, várjak rá, mindjárt lesz, mittomén?... nemegyszer tapasztaltam már ilyet kisebb üzletekkel kapcsolatban... ha valakinek van tapasztalata a bolttal, akkor megoszthatja :U

    Köszönöm a segítséget!

  • spidersoft

    senior tag

    válasz Gabesz_23 #37676 üzenetére

    Rendben, ha holnap nyitva lesznek, akkor odacsörgök. Ha nem, akkor hétfőn :)

    Most már csak az a kérdés, hogy amit árulnak más képpel, másoktól olcsóbban HD681F (és mindenféle HD681) az ugyanaz-e, amit mások is árulnak? :F Akinek van ilyenje/látott már élőben, az eldönthetné ;)

    (#37666) ntomka: köszönöm az ajánlatot, de esélyem nincs Pestre feljutni...

  • spidersoft

    senior tag

    válasz f_you #37668 üzenetére

    Először is az üzletről: ma valamikor délelőtt ideért a fejhallgató, jó nagy dobozba csomagolva, különféle kitöltőanyagok között, hogy ne legyen baja... korrekt. Ismeretlen/kisebb webshopokkal az ember általában óvatos, de ők úgy fest valóban korrektek. Előbb ideért a kütyü, minthogy a freemail

    A fejhallgatóról (Superlux HD681F): a múltban már sokfélét hallottam szólni mindenféle forrásokról meghajtva, de mivel nekem nincs másik jóféle fejhallgatóm, így nincs viszonyítási alapom. Az itthoni cuccokhoz képest jól szól, nekem nem is igen kell ennél jobb.

    Alaplapi hangvezérlőre (Realtek ALC892) direktbe dugva érezhetően ellaposodott a hangja, mintha lefogná az ember a membránt, viszont a Genius HF-1255A fejhallgatókimenetére csatlakoztatva jól adja.

    Ezzel kapcsolatban egy kérdés: ha egy direkte fejhallgatóerősítőt használnék a Genius kimenete helyett, akkor javítana az valamit, vagy itt már a forrás a bibi? A Geniusnál ahogy ráláttam a panelre a fejhallgató jack egy-egy soros ellenállással ugyanarról a lábról kapja az áldást, mint a hangszórók.

    A gyári csomagolásról: a fejhallgatót körülvevő kartonlap benyomta a fülpárnákat és a membrán előtti szivacsot, de nem sértette a felületét, így jelentéktelen esztétikai dolog, nem zavar. Ami kicsit jobban, hogy a jobb oldalból bizonyos frekvenciákon barátságtalan cirmogás jön, amit nem tudok hova tenni. Gyanítom, hogy az "Acoustic damper!" nevű jószág az okozója, amit ezért a hatalmas áráért vagy egyénileg kimérnek minden egyes példányon, hogy hová kell ragasztani, vagy előző este sok volt a tütü a tajvani munkásnak... Ezzel kapcsolatban kérdés: mégse így gondolták és próbáljam leberhelni aztán a helyére ragasztani (ahogy a másik van, csak ugye átellenesen), vagy itt a helye, így, a levegőben lógva? :D Kép az esetről.

    [ Szerkesztve ]

  • spidersoft

    senior tag

    válasz spidersoft #37995 üzenetére

    eh... >.<

    Szóval:

    Előbb ideért a kütyü, minthogy a freemail méltóztatott volna továbbítani a csomag feladásáról szóló levelet.

    Ha már kénytelen voltam írni még egy commentet: nekem eléggé szorítja a fejem, kicsit kéne nyitni a káváján, viszont nem tudom, hogy a vezetékezés ehhez mit szólna... ha két cső megy a fejem felett, akkor nem erőltetem, mert betörhet, viszont ha ez két tömör huzal és maguk viszik a hangjelet, akkor bírni fogja :) Valakinek tapasztalat erről? ;)

  • spidersoft

    senior tag

    válasz Dave™ #37996 üzenetére

    Nem szúrós, hanem cirmog. Mint amikor egy hangfal membránjához közel tartod a körmöd, és néha hozzázörög. A másik levonó ott van, ahova a helye ki van alakítva, ez zavart meg... nem eltüntetni akartam, hanem csak oda tenni, ahova a műanyagban a helye mutatkozik -- de ha szerinted ez ki van számolva, hogy ide kell, így, a levegőben, hát akkor hagyom! :) Talán majd tényleg megszűnik ez a recsegés...

  • spidersoft

    senior tag

    válasz Dave™ #38001 üzenetére

    Nem akartam kiszedni, amíg nem kapok választ a dologra :) Viszont most megigazítottam és elmúlt a cirmogás. Csak néhány 1mm körüli bordára van ráragasztva, lehet elcsúszott szereléskor/csomagoláskor/stb. Most már jó, köszönöm a segítséget :)

    szakibá...:
    öntapadós -- már amennyire :) plusz ragasztót nem igényel, a szivacs remélhetőleg a helyén tartja majd.

    DBAtti:
    hatnak-e a treble és bass potméterek bedugott fejessel
    Hatnak hát, ugyanarról a pontról van a fejhallgató kimenet lepárhuzamosítva, ahonnan a hangszórók, csak 2db (sztereó) soros ellenállással. Itt inkább az a kérdés, hogy meg tudja-e ez így hajtani normálisan (nem hangerőben, hanem hangképben) a fejhallgatót, csak mert a hangkártya kimenete nem tudta (halkan is tré volt). No majd előbányászok egy decket, abban *elvileg* normális fejhallgatóerősítő kell legyen...

    [ Szerkesztve ]

  • spidersoft

    senior tag

    válasz ntomka #37998 üzenetére

    (#37998) ntomka: Valamire tedd rá éjszakánként, ami szélesebb, mint a fejed, kisebb labdára. Egy kis idő után fog annyit engedni a pánt, hogy ne szorítson kellemetlenül.

    Üdv esmeg!

    Azóta a hangszóróra rátéve pihen, de nem nyúlt jottányit se. Ebből arra következtetek, hogy rugalmas fémből van a káva drótja (eddig is sejtettem :P). Műanyagoknál van jelentős relaxáció, ott működne a tanácsod ;) Fémnél (főleg ilyen rugalmasnál) nem hinném, hogy jelentős lenne, itt inkább rugalmas alakváltozás van -- egy darabig. Azután már plasztikus (nem rugalmas), viszont az (itt) gyakorlatilag mindegy, hogy meddig tartod a "túlhajlított" állapotban -- egyszer kell túlhajtani, oszt úgymarad.

    Egyszóval mint egy rugót túl kéne hajlítani, de csak annyival, hogy ne törjön el :P Ha ez a két pálca cső, akkor könnyen eltörhet/betörhet, ha tömör, akkor valszeg nem fog, épp ezért kérdeztem, hogy hátha valaki szedett már szét ilyen fejhallgatót, hogy mennyire merjek vele erőszakoskodni ;)

  • spidersoft

    senior tag

    Üdv!

    Ajánlásotokra megvettem a Superlux HD 681F-et. Teljesen meg vagyok vele elégedve, talán leginkább ennek köszönhető, hogy igazából hangszórón nem hallgatok semmit mostanság, az át lett szerelve a játszós gépre...

    Emiatt hol leveszem hol fel a fejhallgatót, és nem mindig ugyanúgy veszem kézbe, ahogy letettem, minekutána összespedrődik a kábele. Nem nagy gond, ki lehet csavarni, de nekem és a kábelnek is jobb lenne, ha nem kéne ezzel törődni. Ilyen cuccról nem tudtok, hogy létezne fejhallgatóhoz? Jól jönne ;) Az se gond, ha bele kell toldani a kábelébe valahova, nem zárkózok el a forrasztgatástól, és számomra a hibátlan gyári állapot se fontos, csak a praktikum :)

    Előre is köszönöm a segítséget ;)

Aktív témák