Keresés

Aktív témák

  • #71562240

    törölt tag

    válasz macera2 #43234 üzenetére

    Alapvető különbség van a laboratóriumi (vagy pusztán elméleti) "el lehet érni" kategóriája és a valós gyakorlati helyzetek között, amellett, hogy az elméleti és laboratóriumi "el lehet érni" kategóriák zöme is csak marketing. A való életben például alapvetően nem mindegy az se, hogy az átviendő-továbbítandó adat az zene, kép vagy éppen szöveg, és hogy milyen formátumban van továbbítva. Zenei formátumok továbbítási pontatlansága között is óriási különbségek tudnak lenni ugyanazon az interfészen is. De még ugyanazon zenei adatfolyam ugyanazon az interfészen való kétszeri továbbítása között is kisebb-nagyobb különbség várható (nagyobb különbség például akkor, ha az egyik esetnél éppen napkitörés volt vagy áramingadozás vagy stb...) Ha "zenei adatot" továbbítunk, akkor olyan mennyiségbeli, sebességbeli és pontosságbeli követelmények vannak, amelyektől a valós eszközeink képességei távol állnak (a követelményeket csak valószínűségi alapon közelítik meg), különösen a számítógépes eszközök állnak távol a követelményektől, még akkor is, ha a zenei stream adatfolyam valamilyen konténerbe van csomagolva. Ilyesmihez jelenleg nincs ideális interfész, csak jobb vagy rosszabb. De még az elképzelt ideális interfészt is valami teljesen zavarmentes (akár a napkitörésektől de még a kozmikus háttérsugárzástól is védett) környezetben kéne működtetnünk, valami elképzelt ideálisan zavarmentes áramforrásról, - ugyebár ettől nagyon távol vagyunk. Az nem úgy megy, hogy mennek az egyesek és nullák, és akkor az úgy is van, ennél a dolog sokkal-sokkal bonyolultabb és kaotikusabb/valószínűségi alapúbb.
    Szerk.: Ami a lényeg: az USB interfész nagyon-nagyon távol áll az elképzelhető ideálistól, különösen zenei adatfolyam továbbításához.

    [ Szerkesztve ]

  • BBéci

    titán

    válasz macera2 #43234 üzenetére

    Kábelekkel kapcsolatban - és sok más egyébbel az életben - inkább a gyakorlat, a tapasztalat számít, mint az elmélet. Kipróbálom, meghallgatom, ha nem egyértelmű a különbség, akkor többet nem foglalkozom vele.
    Tápkábelekkel, elosztókkal hasonló a helyzet, erre már a Házimozi erősítős topik törzsközönségének java rájött. Pedig amikor először - 2 éve - megemlítettem, kaptam hideget, meleget.
    Eleinte rémesen csalódott voltam, mert a Lehmannaidio Linear USB (350-380000 Ft) alig javított a hangon a laptopomhoz és az árához képest. Valami brutális különbségre számítottam. Aztán kapott a hátsójába egy Lesloss tápkábelt és minőségi AQ Carbon USB-t és mindjárt előkerültek az addig titkolt képességek. Aztán jött a Diamond és tovább emelte a színvonalat.

    Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

Aktív témák