Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • lood55

    tag

    Sziasztok!

    1. Mennyi a keret?
    15k
    2. Használtpiac, és / vagy eBay?
    Kizárólag magyarországon hivatalos áruházból beszerezhető garanciás termék.
    3. Mire használnád az egeret?
    Irodai használat / Szoftverfejlesztés (Átlag napi 8 óra használat).
    4. Hogyan fogod az egeret (palm / claw / fingertip), mekkora kezed van?
    Kis kéz, karmos fogás.
    5. Milyen érzékenységgel játszol / használod?
    Sosem gondolkoztam még ezen. Csak windowsban szoktam a sebességet nagyra állítani.
    A kollégák amikor odaülnek mindig csodálkoznak hogy milyen gyors az egerem.
    6. Egyéb igények (pl. plusz gombok, stb.)
    Feltétlen vezeték nélküli (rengeteg meeting, ide-oda járkálás - nem életszerű állandóan ki-be dugdozni, mint amit most is csinálok.)
    Szükséges hogy ki lehessen akasztani a görgőt, így a több 100 oldalas doksikban pillanatok alatt lehet majd görgetni.

    További infó:
    Jelenlegi egerem az irodában: HP QY778AA (súly: 73g )
    Jelenlegi egérpadom az irodában: Fellowes Microban (kis méret, de bőven elég)
    Jelenlegi egerem itthon: Sharkoon Shark Force (Nem vagyok vele elégedett, de már nem játszom, így nem izgat. Súly: 117g )
    Jelenlegi egérpadom itthon: Cooler Master CM Storm (kis méret, de bőven elég)

    Kinézett egér, ami többé-kevésbé teljesíti az elvárásaim: Logitech M705 (Munkatársamnak pont ilyen van)
    Előny:
    Áron belül van
    Vezeték nélküli
    Görgő kiakasztás
    Az eredeti elemekkel 2 évig elment csere nélkül.
    3 év használat alatt semmilyen problémája nem volt.

    Hátrány:
    Akkukkal együtt 138g.
    Eléggé nehéz, érezni ezt a különbséget a Sharkoonhoz képest is. Kb. ezt a 100-120g-os tömeget tartanám ideálisnak.

    Milyen típust ajánlanátok a megkötéseimmel? (Igen elolvastam az összefoglalót és az egér ajánlót, de vezetékes szóba sem jöhet.)

    Előre is köszönöm a segítséget!

  • lood55

    tag

    válasz Jim Tonic #66425 üzenetére

    Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a hozzászólást!

    Lehet hogy elkövettem egy hibát és nem néztem pontosan meg melyik fogási technika is amit használok: Leginkább erre a Fingertipre hajaz, mivel az ujjaim végével fogom szinte csak az egeret (bár fáradtságtól, és hangulattól is függ biztosan).

    Ez befolyásolja az ajánlásaitokat?

    Az említett Logitech M560 is tetszik és ahogy nézem teljesíti is minden elvárásom.
    Elnézek egy MM-be hátha meg tudom fogni.

    Cyrin kolléga írta, az M705 egy elemmel is elmegy. Ez tényleg így van?
    Ez esetben máris ~28 grammal kisebb súllyal számolhatok, amit tökéletes lenne.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák