Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • joergie

    őstag

    Segítsetek. ezer éve mx510/mx518at használok, van 3 darab alkatrésznek, mindig kijön belőle egy :D
    az utóbbi időben a görgővel meggyűlt a bajom. szétment a gumija, az utolsót gyűröm, de elég régiezen is a gumi, de legalább nincs szétmálva. rendeltem egy görgőt aliexpressről, de nem hiszem hogy kihúzom amíg megjön, szétb*ssza az ujjbegyem a középső ujjamon. az van hogy görgetés közben mozog a görgő műanyagja a házon belül, és amikor kicsit magam felé húzom(mert próbálom variálni, hogy az ujjbegyemet kíméljem ösztönösen), elkezd beakadni enyhén a műanyag felé, így vagy erősebben kell rányomnám, vagy elcsúszik az amúgy se 100as gumin az ujjbegy.
    Már a kattogást generáló fémdarabkát is kivettem kb fél éve, most cseréltem mert tényleg szétment a gumi, ezt kicseréltem mert FÁJT, tökre örültem hogy görög ahogy kell, 1 óra múlva ugyanúgy "beragad". kb 20 éve használok ilyen egeret, és nem értem.
    annyi van, hogy a pikkelysömöröm miatt, meg néha kaparom a fejemen, a körmöm alól ez a korpaszerűség megragad itt ott, ezért szedem szét gyakrabban billt, egeret...de ez az elmúlt 20 évben is így volt.

    Most elővettem egy ilyet(logitech vx revolution), apám kapta 10 éve, én használtam néha, de nehéz volt, nem tetszett. Most jó lenne kibekkelni, hátha jobb lesz az mx518 az új görgővel, de ez meg egyszerűen nem mozog a textil egérpadon(hp omen 4mm), csak az asztalon, ott is rémesen pontatlan(nem ismerem a technológiát, mx518 pirosan világít, az szereti a textilt). Emez nem világít.

    amúgy újjbegyesen használom az 518at, túl nagy a tenyerem, hogy ráfektessem, nem tudnék klikkelni görgetni.

    Lehet hogy nem kompatibilisek 100% az alkatrészek, mert a 3ból 1 mx500, egy mx510, és egy mx518, és lehet a tizedmilis eltérések adják ki a hibát. nemtudom, de már össze van kavarva, nem tudom melyik melyikhez tartozik. Mondjuk amíg a base-t nem cseréltem, nem volt ilyen baj...de muszáj voltam, mert már a műanyag kopott(kezeletlen fa asztallapon), a tappancs kerete se látszik már azon a base-en. Akkor cseréltem, mikor vettem az omen-t. Lehet ideje lenne váltani?
    [kép]

    Egy bizonyos szint fölött nem süllyedünk egy bizonyos szint alá.

  • joergie

    őstag

    válasz Synthwave #96558 üzenetére

    Szerintem az van a legjobb állapotban:K Használtan vettem, most használtam kb 1 hónapot, de most megint az 518asét raktam fel(elég lazának tűnik az 500asé után) Mondjuk az 510es kék is szép, annak a mid része, a fekete van fényesre kopva, azt kaptam újonnan és használtam a legtöbbet, de a felső részének a logója annak van legkevésbé megkopva(bár engem az különösebben nem érdekel).

    A hisztiből annyi érdekelne igazából, hogy a vx revo miért nem szereti a textilt?

    Egy bizonyos szint fölött nem süllyedünk egy bizonyos szint alá.

  • joergie

    őstag

    Megtaláltam szekrényben unokaöcsémtől leselejtezett hama urage egeret(egyik funkciógomb nem műxik). nagyon szépen villog, de nagyon nem bírja szokni a kezem. szerintem!! rossz helyen van az érzékelő is, túl hátul van, más mértékben mozog, ha elforgatom az egeret/távol van a középponttól, de ez még szokható/egyéni meglátás.
    Ami miatt viszont offos a sztori, hogy a gombok nem bírják el az ujjam súlyát, tartanom kell az ujjam, hogy ne történjen random klikk 2másodpercenként. már csak hab a tortán, hogyha tényleg klikkelek, akkor önkénytelen megnyomom mindkettőt.

    Ez normális? bennem van a hiba? vagy ez direkt gyerekkézre lehet tervezve(biztosnem)?!

    Egy bizonyos szint fölött nem süllyedünk egy bizonyos szint alá.

  • joergie

    őstag

    válasz Ispy #96572 üzenetére

    Nem is az, csak megijedtem, hogyha veszek egy modernebb, akár logitech darabot az elmúlt évekből, ugyanilyen, és még ki tudja hány problémába ütközhetek az öregecskedő de stabil mx518 helyett.

    Egy bizonyos szint fölött nem süllyedünk egy bizonyos szint alá.

Új hozzászólás Aktív témák