Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dobragab

    addikt

    válasz Tikakukac #63270 üzenetére

    Logitech G102 ebayről.

    Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

  • FireKeeper

    nagyúr

    válasz Tikakukac #63273 üzenetére

    talán media markt, más nagyobb elektronikai bolt, vagy pixel mondjuk?

    bár itthon valszeg G102-t nem találsz, mert nem forgalmazzák, de a G203-nak és a G Pro-nak ugyanaz a burkolata. illetve nagyon hasonló a G100s-hez.

    steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

  • #60296192

    törölt tag

    válasz Tikakukac #63286 üzenetére

    Ha én vagyok a cég tulajdonosa és saját használatra vásárolom meg a terméket...

    De természetesen értem amit írsz és az előbb reagáltam is rá egy másik szálon. Lehet, hogy csak én gondolom így, de nekem a fogyasztó az fogyasztó és az ügyfél az ügyfél. Legyen az cég vagy magánszemély. Ha nincs elégedettség akkor nincs add-on business. Márpedig ezek után tudod mikor rendelek itt valamit :D

  • #60296192

    törölt tag

    válasz Tikakukac #63291 üzenetére

    Bocs, igen, jól szétoffoltuk :)

    Na de vissza az egérhez. Még akkor +1 pozitívum. A klikkek most így munka közben is eszméletlen könnyűek.

  • #60296192

    törölt tag

    válasz Tikakukac #63460 üzenetére

    Nemzetközi projekteken dolgozok, de az nem jelenti azt, hogy akkora high flyer lennék, csak a multiknál a C-s dealek is legalább többmillió eurósak.

    Pontosan értem, hogy elállhat tőle, és nincs is ezzel semmi gond. A gond azzal van, de lehet, hogy ez nem jött át az írásomból, hogy Magyarországon ma összeteheted a két kezedet ha 1-2 helyen valóban ügyfélként kezelnek. És ez nagyobb probléma mint gondolnánk!

    Hányszor van úgy éttermekben és boltokban, hogy szívességet tesznek, hogy kiszolgálnak. Ez nem helyes hozzáállás. Az ügyfélmegtartás sokkal gazdaságosabb, mint ha mindig becsalogatókkal, átveréssel, stb. szerzünk új madarakat.

    Nálunk valahogy a tisztelet, a szolgálat, és az alapvető értékek hiányoznak a társadalmunkból, a gazdaságunkból és a politikáról már nem is beszélve.

    Én a velem ordító német nagy thyssenkrupp-os vezérnek soha nem mondhatom azt a telefonon, hogy: "Uram Ön egy kretén". Itthon a cégek viszont minket ügyfeleket, fogyasztókat és hétköznapi embereket simán hülyének néznek és meg merik játszani azt, hogy black friday akció keretében nem tudod megvenni a kívánt technikai terméket 40-50%-al olcsóbban, mert már reggel 8-kor ki van ürülve a raktár, le van minden foglalva. Akkor minek kell azt hirdetni, hogy mekkora akciók vannak? Persze hajszárítóra, kenyérpirítóra, meg egy csomó olyan háztartási vacakra amit amúgy sem vesznek az emberek...

    És ez most csak egy konkrét példa volt...

    Elnézést a hosszú off-ért! Becsülöm és szeretem ezt a topicot, mert ez is azt bizonyítja, hogy a magyar ember tényleg leleményes és képes bármilyen kérdésben kompetens módon elmélyülni és releváns információkat átadni.

  • MaTpr0F

    senior tag

    válasz Tikakukac #63852 üzenetére

    Én vetnék egy pillantást a Coolermaster Sentinel 3-ra, bár nem tudom, mennyi a keret.

  • ribizly

    veterán

    válasz Tikakukac #63852 üzenetére

    Hát. Ez kb elsőre valamelyik nagyon Roccat Kone alapján készülhetett, de azok sajnos elég drágák... :((

    |•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

  • ribizly

    veterán

    válasz Tikakukac #63855 üzenetére

    Megértelek, de sajnos ez egy ilyen business. :DDD
    Érdemes amúgy becsukott szemmel egeret választani és csöndes anyázás közepette kifizetni az árcédulán található összeget, mert mégiscsak ezt fogod több órán keresztül. Persze ez csupán az én véleményem, de sok "olcsó csalódás" után erre jöttem rá.

    Az a gond, hogy az egyetlen, ami formában, méretben és minőségben, valamint árban az igényeidhez konvergál az kb. az ebay-es logitech g400, ami még nem tudom van e. Az legalább jó. Vagy marad a használtpiac, ahol azért elég jó cuccokat lehet találni (pár napot használt, garanciális, stb.).

    |•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

  • ribizly

    veterán

    válasz Tikakukac #63857 üzenetére

    Hát. Az is egy megoldás. :U
    Vagy ha tényleg az a gond, hogy kicsi és nem tudod rendesen palm-ban fogni (már amennyiben ez a baj), akkor még van ez a Razer DA 3.5 szintén ebay-ről, ami általában be szokott válni és még a keretbe is befér.
    Topic gazdák? Vélemény a kapcsoló- és görgő cserén kívül? :D

    |•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

  • ribizly

    veterán

    válasz Tikakukac #63859 üzenetére

    Jaja. Mindenképpen kell a research, ami a tapizást jelenti ezesetben. Pixel, Media Markt és társai.
    Vagy berendelsz egy egeret az egyik közeli boltba, hazaviszed, kipróbálod, visszaviszed. Amelyik bejön azt megkeresed a legolcsóbb helyen... Tudom csúnya, de megteheted. :U

    |•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

  • Tikakukac

    titán

    válasz Tikakukac #63861 üzenetére

    Na problem solved. 2 ilyenem van elhullva, egyikből jött a görgő, másiknak az alapja, harmadik háza. Plusz felül volt egy 16 grammos súly, azt kiszedtem. Na így frankó. Egy darabig akkor elnapolom a dolgot :B

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • izee

    senior tag

    válasz Tikakukac #77393 üzenetére

    Én egy krumpli egeret elfogadnék szegény cégektől, akik 3000-et fektetnek be fejenként egérre.

    G102 szerű forma, alul keskenyebb mint felül és akkor könnyű megemelni. Valahogy az ilyen kialakítást a nagy kezem is elviseli, hiába nagyobb egerekhez vagyok szokva.

    Láttam ilyet hp gépekhez adott egérnél, de kerestem még egyet szlovák boltban elérhető olcsón [link] . Eközben Kinzu formavilágút találtam [link] . Öröm volt szétnézni a kategóriában, bár rengeteg a ránézésre trash. Nem ismerem a linkelteket sem. A lista hátuljáról kezdtem, a 12. oldalig jutottam.

    Identicalness is the tendency to propagate to collaborate and to interact only with people who are very very very very very much like you. Epitome of this is the selfie. https://www.youtube.com/watch?v=dmXcjvL9VSc&t=39m45s

  • Vanir

    veterán

    válasz Tikakukac #77393 üzenetére

    Tudtok valamit, ami kicsit is kiemelkedik az alja mezőnyből?
    Nope, ennyiért kb. bármi jó (pontosabban semmi sem). Érdemes megfogdosni őket vásárlás előtt. Normális, relatíve puha klikkek, használható görgő, és valami egyszerű forma legyen az irányadó.

    [ Szerkesztve ]

  • izee

    senior tag

    válasz Tikakukac #77399 üzenetére

    Kimaradt, hogy reagáltál. Nekem a 2 közül inkább a MS116.
    Ezt nézd meg SS Rival 100 Gaia Green - éppen 3000Ft, de most hogy így beírtam, biztos gyorsan kiszórják. :)

    Identicalness is the tendency to propagate to collaborate and to interact only with people who are very very very very very much like you. Epitome of this is the selfie. https://www.youtube.com/watch?v=dmXcjvL9VSc&t=39m45s

  • Csandi

    őstag

    válasz Tikakukac #91293 üzenetére

    Ha telerakod olyan dolgokkal mint side scroll meg sok gomb --> nehéz lesz

    Nem lehet 1000 dolgot egy egérbe pakolni és elvárni, hogy könnyű legyen. Vagy ez vagy az. Nekem inkább a könnyű, egér úgyis csak klikkelni kell, irodai munkához meg ott a bill mellé amin van kismilló gomb. Vegyél egy szuper könnyű nem túl drága gamer egeret és jónapot

  • Archttila

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz Tikakukac #91295 üzenetére

    Szerintem itt is csak az van mint minden mas termeknel: pont az idealisat nem gyartja le senki :D

    [ Szerkesztve ]

    Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz Tikakukac #91291 üzenetére

    "Tényleg nincs egérke ami vezeték nélküli és nem egy tonna, de azért van benne némi minőség?"

    Hogyne lenne, nem is egy és nem is csak némi, bár azok pont nem kifejezetten az Aeroxok. Csak azokon nincs nyócvanhatgombnyi, keresztbe-kasul átívelő görgővilágzat.

    "Min csúszok el?"

    A nyócvanhatgombnyi, keresztbe-kasul átívelő görgővilágzaton.

    Ha elég egy szabadonfutó, akkor vegyél egy G502 X Lightspeedet, oszt jóvan. Csak rakj még hozzá +10 pénzt. 100 gramm, amitől sírhatnékom van, de legalább fogyott; az előző genből a madzagos volt 120. A vezetékes G502 X már 89, és simán kijön a keretedből.

    Razernél ott van még a Razer Basilisk V3, de muhh, a V2 sokkal élhetőbb, mert az legalább már lement a 90 grammos sávra, viszont az állítható feszességű, dönthető görgője csak majdnem szabadonfutó, szóval nem egészen ugyanaz.

    A V3-ban már igen, de ez szerintem nem ér meg ekkora tömegnövekedést; a kábeles 2022-ben 101 gramm? Még wirelessben is go take a hike. Kíváncsi vagyok, mikor jön majd a 641,3 grammos Razer Trilobite, amit elsősorban tesztoszteron sokkban vonagló, palmos sasquatch-oknak szánnak elsősorban. ;]

    A V3 Pro meg 112 gramm, szóval úgy látszik, hogy a Rájzer bálnái a Logitechéivel ellentétben visszafelé mennek az időben. Mondjuk ennél halmozottan mindegy, mert másfélszer annyi, mint a kereted.

    Aztán ott vannak a Pro Clickek. Hogy milyenek, x, de külsőre bejönnek. Mondjuk ezek se perdülnének táncra még egy SHIDENKAI-on sem.

    Oszt ennyi, részemről kifújt. Kell valami jóféle trackball. Mivel nem egy zacskó szotyi árát költenéd, ez biztos nem egy kaksimogyoró.

    [ Szerkesztve ]

    SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz Tikakukac #91311 üzenetére

    Oké, akkor a két görgőn. Értelmes egerek között ez nem divat, ahogy a négy oldalgomb sem igazán. Kell egy görgős makrópad vagy num pad.

    "Fele árban meglőttem egy DeathAdder V2 Pro-t, meg jön egy Aerox 5 és egy Pro Click."

    Hát, ennyi pénzből már jöhetett volna bőséggel egy DeathAdder V3 Pro, az meg kettébrunyálja ezt az egész társaságot.

    [ Szerkesztve ]

    SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

  • Tikakukac

    titán

    válasz Tikakukac #91320 üzenetére

    G Pro wireless is szóba jöhet így szerintem, az is egy kaptafa a viperral.

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • Zaied

    Topikgazda

    LOGOUT blog

    válasz Tikakukac #91320 üzenetére

    Ha leadnád egy Aerox 3 ig akkor már bőven van alternatíva.
    A Razerket a te esetedben így le is húznám, nem jobb a Viper kapcsolója se.

  • Zaied

    Topikgazda

    LOGOUT blog

    válasz Tikakukac #91323 üzenetére

    A G Pro kapcsolói nem hosszú életűek, ha ez számít…
    És nem is egy kaptafa a Viperrel.

    Végül bármilyen egér jó?
    Mert akkor még megnézhetnéd a következőket, határozottan járó gombokkal:
    Összes Zowie egér
    Vaxee Zygen NP-01
    Vaxee Outset AX
    Steelseries Prime sorozat
    Endgame Gear XM1r
    Xtrfy M42
    Xtrfy MZ1
    Fnatic BOLT
    Pusar Xlite/V2 Wireless/ V2 Mini Wireless
    Pulsar X2/X2 mini
    Cooler Master MM710/711

    [ Szerkesztve ]

  • Zaied

    Topikgazda

    LOGOUT blog

    válasz Tikakukac #91327 üzenetére

    Valaki ezért az egyformaságért vállt :)
    Írtam különben egy listát fentebb, mind jobb mint az Aerox 3.

    Akkor Vaxee, Zowie, CM lehúzható, többi van wireless verzióban is.

    Esetleg még a G-Wolves egerek jöhetnek még szóba...

    [ Szerkesztve ]

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz Tikakukac #91325 üzenetére

    "Ok, most már nem kell görgő, nem kell semmi extra, egy rohadt egér kell ami bír úgy kattintani, mintha nem egy vödör kakaóban kavarnék."

    Örülünk, hogy eljutottál a rajtvonalhoz. :DDD

    Pixelben elvileg van kiállítva ez-az, de könnyebb lenne értelmesen ajánlani, ha tudnánk az összefoglaló alapkérdéseinek két legfontosabbikát; pontosan mekkora a kezed és milyen fogást használsz.

    [ Szerkesztve ]

    SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

  • Zaied

    Topikgazda

    LOGOUT blog

    válasz Tikakukac #91329 üzenetére

    Direkt olyanokat válogattam ami sehol sincs kirakva ;]
    Különben vidéki vagyok tőlem hiába kérdezed, nálunk semmi sincs kirakva sehol :))

  • Zaied

    Topikgazda

    LOGOUT blog

    válasz Tikakukac #91333 üzenetére

    Réteg igényeid vannak, nem magasak, csak különlegesek...

    Mi lett azzal a Giga egérrel, mármint miért nem használod?

  • Zaied

    Topikgazda

    LOGOUT blog

    válasz Tikakukac #91335 üzenetére

    Tikakukac
    Tiszta sor, én passzolom, nem ismerem ezt a giga egeret.
    Szerintem nem abba a szegmensbe kell keresned amivel mi foglalkozunk.
    Simán lehet hogy van ilyen egér vagy több is, egyszerűen mi nem ezekre vagyunk szakosodva.
    Hagyományos vonalon erősek vagyunk, de nagyon sok teljesen kiesik pl.: trackbal, vertikális, irodai (ez senkit se szokott érdekelni).

    2-3-4 embertől egyszerűen elvárhatatlan hogy az összes létezőt személyesen is ismerje, kipróbálja szinte mindig saját zsebből.

    4nick8
    A Bolt nekem is nagyon adja.

    [ Szerkesztve ]

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz Tikakukac #91333 üzenetére

    Én pl. nagyon nem szeretem a viszonylag sok erőkifejtést igénylő, túlságosan taktilis mikrokapcsolókat, amiket nem lehet komfortosan, megfeszülés nélkül spamolni, szóval nem a szint alacsony, csak mások az igényeink. Preferencia. Az Aeroxok meg nem véletlenül nem kerülnek elő túl gyakran az ajánlások során.

    "Méreteket felesleges mondani, mondom melyik egér az, ami úgy a kezembe simul, mint ahogy eddig egyik 30-40-50k-s egér se: GIGABYTE GM-M6880"

    Nem felesleges, és claw/palmnál eléggé nem mindegy, hogy például 20-21 cm-es kezed van, vagy mondjuk 17-18. Mindenesetre olyan formát, mint az a Gigabyte, még nem láttam, de nem tudhatod, hogy valami más még jobb lenne-e, ha még nem próbáltad. Én is ~15 év kisebb méretű szimmetrikus only után váltottam nagyobb méretű ergó mainre, mert eddigre végre készült belőle olyan is, ami nem akarja leszakítani a kezem a tömegével, előtte meg hiába volt kényelmes valami, ha szó szerint fájdalommal járt a toligálása.

    "Claw és palm között fogok valahol, írtam volna ha egyértelmű lenne, de nem az."

    Igen, csak ha nem írsz semmit, akkor eleve nem lehet kizárni egy csomó dolgot, és fölöslegesen írhatunk itt esszéket, te kapsz 20 modellt, aztán mehetsz rajtuk végig egyesével önerőből, érted. Nem véletlenül vannak ott az összefoglalóban azok a lényeges kérdések, amik a gördülékeny és értelmes ajánláshoz szükségesek.

    Pl. kb. 20 cm-es kézzel a Pulsar Xlite V2 szerintem igen korrekt claw/palmhoz. 17-18 cm-nél inkább talán a mini verziója. Vagy ott a DeathAdder V3 Pro, abban 3. generációs optomechanikus kapcsolók vannak, de az jó kétszer annyiba kerül, mint a Pulsarok.

    [ Szerkesztve ]

    SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

  • Zaied

    Topikgazda

    LOGOUT blog

    válasz Tikakukac #91341 üzenetére

    Félreértettél, a kérdezők között lényegesen több a gamer igény, a gamerek jönnek kérdezni, elhanyagolható az egyéb.
    Tervezők nagyon elvétve jönnek, rajzokra ott a wacom, ők általában a gamer szegmensbe is szívesen belenyúlnak, mivel hasonló tudás kell hozzá.
    Irodai meg szinte nem is szokott lenni, mivel a legtöbben nem cserélik le a benti egerek a kormányablakba pl. saját pénzből, elvannak azzal ami van.

    Egy szó mint száz, szerintem ebbe mi nem tudunk segíteni (mi csak ezeket ismerjük, ami nem a világ összes egere)....

    [ Szerkesztve ]

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz Tikakukac #91342 üzenetére

    "Pedig 2 darab ajánlott egér a listából"

    A forma miatt, ha minden kötél szakad. A régebbi G502 is benne van, mert technológiailag jó, de jószántamból soha nem ajánlanám senkinek, mert egy bazalttömb.

    "Lehet én maradtam le, de szerintem sokkal nagyobb ezen userek száma, mint a gémereké."
    "szerintem ennek van piaca, csak inkább ti vagytok gamer hadrverre rádobva"

    4800+ hozzászólásom van a topikban, ergo nem egy-két éve vagyok jelen, és így írom azt, hogy elenyésző az olyanok száma, akik ilyenért jönnek ide. Boltban újonnan 10 000 alatt szinte csak bóvli van (ilyenkor vagy apróról jó cucc vagy MediaMarktba bemegy, megtapogat mindent, ami kényelmes, megvesz a történet – az nem várható el, hogy saját pénzből minden bóvlit összevásároljunk, amit utána úgyis kidobunk, mert használni biztos nem fogjuk semmire), ami meg "értelmesebbnek látszó irodai", annak az áráért már olyat veszel, ami hardver szintjén körberöhögi. Amivel hibátlanul játszol, azzal bármi mást is hibátlanul fogsz csinálni. Már ha nem kell rá még egy görgő, mert akkor felejtősek a korrekt paraméterek.

    "csak jelen formátumában az van, hogy lassan felvásárolom az egész placcot, mert azt nem tudjuk megugrani, hogy az a 4 nyamvadt gomb ami tényleg minden rágcsálón rajta van, azok működjenek már rendesen."

    Nem kellene felvásárolni, ha tételes válaszadással indítanánk. :))

    Mondom, kézméret függvényében szerintem Pulsar Xlite V2/Xlite V2 mini vagy Razer DeathAdder V3 Pro (nem egészen ugyanaz a forma, mint a korábbi DA-k, és technológiai szinten is jóval komolyabb).

    Ha minden kötél szakad, akkor egyébként a mikrokapcsoló cseréje filléres tétel (jellemzően 500-1800 forint/pár a high-end, de van olyan is, amiből 10 darab kerül kb. 500 pénzbe), a választék meg tengernyi. Kivéve az optomechanikusból; azzal egyelőre még nem lehet Dunát rekeszteni.

    [ Szerkesztve ]

    SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz Tikakukac #91344 üzenetére

    Vagy ja, kipróbálod a Pro Clickeket, de ezekről sajna nem tudok elsőkézbeli infókkal szolgálni.

    SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz Tikakukac #91347 üzenetére

    "Ez nagyon szomorú."

    Miért?

    "Az alapján amit én látok ez igaz 30k fölött is."

    Ez egyáltalán nem igaz. Normál árakat nézve átlagosan 18-20-tól már igen kellemes darabok vannak, de alattuk is előfordul egy-két kifejezetten jó modell.

    "A 14 napos elállás meg tud menteni,"

    A magam részéről ilyennel biztos nem küzdenék, csak a legeslegvégső esetben (értsd igen sok tízezres/százezres tétel, ami tényleg nagyon nem jó, bár ez nem igazán jellemző, mert vásárlás előtt a legapróbb részletekig megtudom, hogy mit fogok venni, ha meg épp kísérletezés van, ott bevállalom az esetleges buktát), de a filléres kategóriába tartozó, dzsunka egerekkel kizárt. Levelezés, mászkálás, küldözgetés ----> nein, nicht gut. Garanciáztatni is legfeljebb csak akkor, ha a szenzor hal le, esetleg komolyan gyári hibás, de mikrokapcsolókért, görgő encoderért, talpakért vagy kábelért biztos nem.

    "Első hiba. A hardver nem minden"

    Csak majdnem minden; nincs itt hiba. Ha az nem számít valakinek (vagy nem tudja, mennyire számíthat), az alapvetően nem jön ide, mert bemegy egy boltba vagy random rendel a netről valami túlhype-olt cuccot, ami vagy jó lesz vagy nem. Gondolom, hogy te sem nagyon ajánlgatsz egymagos Atomokat és Celeronokat, vagy mondjuk HD Ready TN paneles, konzisztens színeket nem ismerő, alacsony fényerejű kijelzővel szerelt, 2-4 GB RAM-os mobilgépeket a jónépnek, hiába kellemes a burkolat tapintása.

    "Pedig de, mert látod, adok egy konkrét egeret, ami jó nekem x éve és az a válasz, hogy passz."

    Arról nem tehetünk, hogy egy ennyire egyedien bumfordi, régen sem ajánlott modell a zsánered. Egyébként ha a pénz nem számít, akkor akár a Piranha Mouse Modsot (PMM) megkeresve le is gyártathatod a 3D nyomtatott kitet, aztán Lightspeedes Logitech belsővel lesz egy ilyen (vagy bármilyen) méretű és formájú, állítható gombfeszességű és mágneses csatolóval tölthető, 55 gramm körüli egered, noha egy kicsit várnod kell rá.

    "Én a Pulsarokról azért olvastam gondokat"

    Mit? Nekem egy wired van, egyet eladtam, de volt itt V2 mini is 1,5 hétig, plusz az utóbbi néhány hónapban topiksláger. A régebbi wirednél egyedül kb. a főgombok keménységét mondanám nem épp ideálisnak, esetleg a talpak méretébe és formájába lehet belekötni, de ez részben egyéni preferencia (padtípushoz párosítva milyen mértékű kontroll érzet kell). A görgőből jobb szeretem az igen feszes Alps encodert, ezekben nem az van, de egyébként az sem fos. Oldalgombból már találkoztam jobbal, de szerintem használhatók, a wireless V2-ket meg már nem érinti a tappancs dolog, és a fő klikkek is kicsit könnyedebbek lettek, nem kell úgy izmozni velük.

    Ergo halmazban eléggé best buynak számítanak.

    "Ez a második hiba. Premiere Pro alatt nem a 360noscope a lényeg, hanem, hogy mondjuk a plusz 2-3 gombodat és az oldalra lapozgatásodat tudod használni és valami egészen más dimenzióba kerül hirtelen a jobb kezed csak ezek miatt. Megjegyzem, anno játszottam versenyszerűen, tudom mi fán terem a buli, de azt kéne megérteni, hogy teljesen más igények, sebességek és mikéntek vannak egy power usernél irodai környezetben."

    Megint csak nincs hiba. Vannak dönthető görgős vagy sok oldalgombos egerek, amik emellé nem határ fosok. Egyébként én is "power userkedem" irodai környezetben napi rendszerességgel, timeline-nal is találkozok nagynéha, mausból meg csak most van 20 a sufni tövén, szóval megfordult már itt ez-az. :))

    "Én tudom, hogy filléres tétel, mert túl vagyok pár cserén, de, hogy nem belezek ki egy aranytömb értékű egeret amit újonnan veszek, az biztos."

    Ha valami nagyon nem tetszik, ez itt nem szokott problémát okozni. ;]

    "Jön egy Proclick és egy Mini is, meg találtam negyed áron Vipert."

    A Vipert szerintem nem fogod tudni annyira kényelmesen clawozni/palmozni, mert nagyon alacsony, léteznek ehhez sokkal jobb formák. Kis kézzel még esetleg (inkább yeti mancs + fingertip kombóval tudom idealizálni) de lehet, hogy az optikai switch-eitől sem leszel elragadtatva.

    [ Szerkesztve ]

    SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz Tikakukac #91349 üzenetére

    "Mert a napi 4-6-8 órányi gép előtt üléshez monitor, bill, egér, szék az alap amit egy irodistának össze kell rakatnia. Az alap munkaeszközök ezek is, mint az ács kalapácsa."

    Ez alap, nem vitattam sehol, de nem írhatunk minden egyes PH! usernek privátot, hogy márpedig gondolkodjatok, és menjetek a vonatkozó szakmai topikokba ajánlásért. A legtöbb ember kiborul azon, hogy a jó cuccokat meg kell fizetni, és az árhatár jóval afelett van, mint amit ők elképzeltek. Manapság meg aztán pláne.

    "Erre írtam, hogy okés, megoldom, 3D nyomtatok amúgy meg lézervágok. De érezzük már kicsit, hogy ez atomgáz."

    Meg kell beszélni a gyártókkal. 90 százalékban találok az igényeimnek megfelelőt (de az is lehet, hogy eléggé sok modellem van/járt nálam hosszabb-rövidebb ideig az utóbbi 15 évben, így elég jól ismerem a piacot ahhoz, hogy nem várok csodát, szóval megeshet, hogy ez is közrejátszik benne).

    Én azt tartom például atomgáznak, hogy a Logitech nem képes végre csinálni egy 50-53 grammos G305 Superlightot az új hibrid kapcsolóival, pedig a technológia meglenne rá, és 101 százalék, hogy vinnék, mint a cukrot. Ez elég siralom.

    Vagy az, hogy az ASUS levédette a gyorscserés kapcsolófoglalatokat, vagy mondjuk azt, hogy elenyésző azon egerek száma, amin dedikált szervizfuratok találhatók, értsd a csavarok nem tappancsok vagy valami matrica alatt vannak.

    "Ahhoz képest, hogy 5 oldalnyi anyag van arról mekkora tartós és milyen atomvillantás az optikai kapcsoló a Razer alatt is, well, lehet van otthon olyan golyós egerem amire egy 10-es mintavételből 7 rávágja, hogy az jobb"

    Költői túlzás, de nyilván létezik jobb kapcsoló implementáció. A klikkelési érzet több paramétertől is függ, nem csak attól, hogy milyen switch.

    "Ahhoz képest, hogy 5 oldalnyi anyag van arról mekkora tartós és milyen atomvillantás az optikai kapcsoló a Razer alatt is, well, lehet van otthon olyan golyós egerem amire egy 10-es mintavételből 7 rávágja, hogy az jobb"

    Hajrá. Szinte kizártnak tartom, hogy találsz olyat, amit a topiklakóknak ismernie kellene.

    "Dupla klikk. Ami miatt a Logik is kb. tiltólistásak a topikban.""

    Na, erről sem hallottam még, pedig elég nagy Pulsar/G-Wolves b*zi vagyok. Arról már igen, hogy elkezd dupla klikkelni, mert nagyon alacsonyra veszik a debouncing time-ot, de az nem kapcsolóhiba, és ha kicsit feljebb állítod, akkor már nem dupla klikkel.

    A Logi teljesen más, ott alulfeszelik/alulfeszelték a mikrokapcsolókat.

    "Erre jött ajánlásba max a Pro Click és cső. Az nem sok."

    Voltak egyéb paramétereid is. Amúgy meg fentebb írtam dönthető görgős opciót még (Basilisk V2, V3, V3 Pro), de egyébként ez sem divat a szegmensben, és joggal. Játékban használhatatlan, ha magát a görgőkereket is használod valamire, és az encoder cseréje sem egy egyszerű, 800 forintos történet. A sok oldalgombnál meg ott a Razer Naga X mondjuk.

    "Van aki új autót is szétkap azonnal. Merész."

    Nagyot nem bukok vele, van szaki ismerős, bár most már itt is van páka, csak nem sok időm volt még foglalkozni vele. Ha meg behal a mókolás miatt, bár ilyen még sosem volt, akkor ez van. Van mihez nyúlni a polcon, problémáim is bőséggel akadnak jóval magasabb hatványokon, szóval nem borulok ki ilyesmin, és yolo.

    "8k-ért újonnan belefér"

    Az milyen Viper, meg honnan? A Mini még reális ennyiért, esetleg valamelyik vezetékes használtan.

    [ Szerkesztve ]

    SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

  • Csandi

    őstag

    válasz Tikakukac #91389 üzenetére

    A Mini fingertippel tökéletés normál kézmérettel is, szóval az nem igaz, hogy mindenhogy kényelmetlen. Nekem is volt, jó egér a célra.

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz Tikakukac #91389 üzenetére

    Ja, hogy Basilisk X HyperSpeed. Azért néztem, hogy milyen wireless Vipert vettél annyiért. A HyperSpeedet direkt nem soroltam a Basiliskek között, mert bőven akadhatnak vele QC gondok, így nem egy makulátlan hírű cumó; nem véletlenül olyan olcsó. Remélhetőleg nem küzdet majd meg idő előtt.

    "Ja igen, a "ilyen fura egér nincs is mint a Giga, hát ez egy pici piaci rés" jellegű írásokra: bescannelném szerintem 3 helyen kéne egy picit simítani és ez konkrétan a Giga 6880 formája. Ennyit erről."

    :U

    Ennyi erővel az, ami nem töpszli és van hüvelykujjtámasza, az olyan. Amit félig újra kell rajzolni, azt nem nevezném annak; szerintem más felbontásban értelmezzük ezt a formai dolgot, de akkor örülni kell, hogy a Pro Click, mint az elsők közti ajánlások egyike, "olyan", nem?

    ----------------------------------------------------------------------------------------------------------

    (#91407) ADAM1137:



    Nem úgy néz ki, mint amire oldalra került volna, ha rendesen elfér elöl. Szerintem egy olyan logikus elrendezésen, mint ami ennél a részegységnél alapértelmezett a piacon, nem fog variálni a gyártó csak azért, hogy a terméke más legyen. Xtrfy-nál legalábbis tudtommal nem nagyon vannak almaszedő akoliták. ;]

    [ Szerkesztve ]

    SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

  • Csandi

    őstag

    válasz Tikakukac #91396 üzenetére

    Vagy csak számodra nem jó a fingertip grip, vagy nem tudod rendesen fingertipben fogni az egeret, amire a Pro Click Mini a legalkalmasabb. Nyilvan nem teli tenyérrel állunk rá egy akkora egérre. Nekem pl. Pont a kisebbek jönnek be jóideje pedig átlagos méretű kezem van, csak megfelelően fogom. Nagy mozgás karral, kicsi igazitás csukló és micro adjust ujjakkal

  • Zaied

    Topikgazda

    LOGOUT blog

    válasz Tikakukac #91415 üzenetére

    Ez a Razer 5G fantázianevű szenzor fut a Orochi v2-be meg azt hiszem a Mambába is, szegről végről gamer.

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz Tikakukac #91415 üzenetére

    Látom a képeket, és van köztük különbség, nem is olyan kicsi; annyi a közös bennük, hogy egyik sem gyufás skatulya méretű, mindkettő nehéz, mindkettő szigorúan jobbbkezes, és úgy van mindkettőnek hüvelykujjtámasza, hogy az átellenes oldal lefelé szélesedik. Pont az az "5 százalékos" lapítóhúzónyomás az, ami már effektíve újrajzolás. Az elvek hasonlóak, csak a végeredmény más.

    Anno modelleztem én is 3DS Max/Softimage XSI/Zbrush vonalon, míg a képző előkészítő közben le nem nullázódott a kezem <3, de nem hinném, hogy CGI/VFX doktorátus kell a dolog megállapításához.

    "Amúgy örülök neki, mert az első és egyben kb. utolsó is volt, ami nem valami gémer botrány gyémánt áron."

    Full gaming hardver van az egérben; PixArt PAW3335, aka Razer 5G Optical, HyperSpeed wireless és az alján ott virít a PTFE. Csak máshogy van marketingelve. :))

    Egyébként ehhez a szenzorhoz mérten minden, csak nem olcsó (általánosságban véve vezetékmentes fronton ennyiért már PAW3370-et, PAW3399-et vagy HERO 16/25K-t, de lassan akár PAW3395-öt várna a jóhiszemű vásárló) ; effektíve egy picit megnyirbált, csökkentett fogyasztású PMW 3389-ként fogható fel, ami SROM-tól és lencsétől függően lehet normális (tehát kompetitív szinten is nyugodt szívvel használható) vagy anomáliákban uszó (számottevő cpi-deviáció, motion delay, LoD problémák).

    főleg, hogy csak egy fedélzeti profil van, még ha ez a legtöbbeknek elég is. A fő switch-ekről csak annyit tudok, hogy "50 millió" kattosak, ami általában Omron (50M)-eket jelent, szóval spórolós, kommersz kínai motyó, amik nem feltétlen az elnyűhetetlenség mintapéldai, de még jobb esetben is húzom a számat, ha egy ~30k körüli egérbe ilyet tesznek.

    "adj egy profinak egy golyós egeret, bármikor kifújja az orrodat a csoda vackoddal ha nem tudsz játszani."

    Ez nem jelenti azt, hogy közben a lelke mélyén nem véli egyre valószínűbbnek a technológia/tervezők felmenőinek kuponos prostituált voltát. Viszont ha tudsz, akkor te fújod ki az övét, külön a bal, és külön a jobb orrlikat. Esetleg még egy megkoronázó beöntést is felírsz neki a biztonság kedvéért, hiszen gondoskodó alkat vagy.

    A random pub krumplikat egy bizonyos szint felett rozsdás kenyérpirítóval is magzatpózba kényszeríted, Ergo a felek közt a skill különbség akkorára nőtt, hogy nincs az a hardver, ami ezt akár névleg is behozhatja, szóval nem nagy mágia/művészet a dolog. Az igen, ha a nálad gyengébbeket kb. mindig meggyakod (de minimum 90 százalékos win ratio), a veled nagyjából egy szinten lévőket többször megcsapod, mint nem, miközben a nálad jobbaknál is ki tudsz csikarni eredményt + respektet, ha odateszed magad, és mindezt konzisztensen teszed.

    Játéktól (illetve valamennyire megszokott beállításoktól is) függően bolhapiacos hardverrel ez nem igazán fog menni, jobb esetben a veled körülbelül egy halmazban lévőknél megakad a történet, ha nekik normális cuccaik vannak.

    [ Szerkesztve ]

    SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz Tikakukac #91419 üzenetére

    "Egyszerűen nincs az a sebességgel párosított pontosság ami kellene heavy irodai munkára, de még tervezésre se."

    Nana. Nem csak a perfect controllal/malfunction rate-tel lehetnek gondok, előfordulhatnak esetleges szenzoranomáliák (cpi-deviáció, motion delay, jitter, smoothing, deaktiválhatatlan angle snapping) is. Nincs is nagyobb élmény, mint mondjuk egy állandó jelleggel keményen jitterelő jószággal komplex táblázatokban kattintgatni (vagy esetemben a futó böngészők több száz tabjai között váltani), timeline-nal szöszölni vagy 2D/3D-ben rajzolni/modellezni valamit. A már harapható motion delay sem a Nirvana kulcsa, de a brutális angle snappingől/predictionből szintén lehet hajtépkedés egyes szituációkban stb.

    tl;dr: Találkoztam már olyan egérrel, amivel még böngészni is csak úgy kezdenék, hogy előbb falhoz vágom.

    SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz Tikakukac #91422 üzenetére

    "az más, mint amikor pár rádiuszon tekerek 2 perc alatt néhány százalékot. Ezen alapon durva printing árak lennének"

    Szezon és fazon, mert egy folyamatosan használt beviteli céleszközt hasonlítasz az általad elvégzett munka mértékéhez. Az ergonómia egy tekintélyes része teljesen szubjektív (az egereknél meg a szélsőséges esetektől eltekintve szinte az egész) és megesik, hogy csupán 2-3 mm-es eltérés még full azonos forma esetén is feltűnően más felhasználói élményhez vezethet, nem még ha "itt elnyújtom, ott széthúzom, amott meg extrudálom egy kicsit"; forgolódtam annyit e topik környékén az elmúlt ~15 évben, hogy ezt bizonyított tényként könyveljem el. Ezért sem célszerű félvállról kezelnie az ajánlást adó személynek az ilyen "kis" különbségeket, főleg ha a másik félnek határozott preferenciája/ideálja van (de egyébként megkaptad ajánlásba is a szóban forgó modellt, bár csak a szabadonfutó görgő miatt, ami valljuk be, eléggé leszűkíti a potenciális jelöltek halmazát).

    "Lesz@rom a marketinget, úgy léptem át a frekiket, felbontásokat, random egyéb bullshittelést, hogy el sem hiszed."

    Simán elhiszem. A lényeg, amiről szó volt, az az, hogy csak más van a dobozára írva, ergo a "bullshitelést" (a felbontások és frekik amúgy pont nem azok, és ha wirelessnél számít az akku üzemideje, akkor az utóbbi hatványozottan nem az, noha az előbbinél sem poénos, ha a túl magas érték miatt jitterel/smoothingol, esetleg a túl alacsony miatt ötször kell átsöprögetni vele az íróasztalodat, mire a képernyő egyik sarkából a másikba ér a pointer, plusz még a szenzorlagod is több) átlépve megérkeztél a gaymer szegmensbe, hiszen a cucc gyakorlatilag csak névlegesen tér el attól, amit látványosan elutasítasz. :))

    "Huszahatezredjére írom, de nem megy át: rohadtul sokadlagos, milyen szenzor van benne."

    Átjött elsőre is. A tisztán látás végett: szakmai szemmel nézve ettől még nem lesz jó ár/érték arányú a cucc, függetlenül attól, hogy mennyire tartod kényelmesnek (van az, hogy valami objektíven nem egy hú de nagy szám vagy különböző mértékben túlárazott, de szubjektíven a császárok császára, ami delikvensünk számára a súlyát éri aranyban), holott te magad írtad, hogy "ami nem valami gémer botrány gyémánt áron" ----> ezt mondtad a nevében, esetleg a görgőjében ("esetleg", mert láttunk már szabadonfutót a maximálisan játékosokat célzó típusok közt) "business", de minden másban simán gaming grade egérre (ha a szoftverben van is valami diffi, azt ugye átugrod, tehát jelen esetben lényegtelen szempont), ami a nyers specifikációk fényében még csak köszönőviszonyban sincs az olcsó/kevésbé drága fogalmakkal ---> "for creators" szlogennel azért rendesen megfizettetik veled az árkategóriához kissé méltatlan gaming grade szenzort és nem valami high-end kapcsolókat.

    Nem azt akartam forszírozni, hogy kizárólag abszolút csúcsot vegyél irodázni, meg netezni, hanem a témában való komolyabb elmélyedés hiányából fakadó ellentmondásra próbáltam rávilágítani, és szerettem volna, ha pontosan tudod, hogy valójában mit veszel/vettél. Ennyi, nem több.

    "Attól, mert adott eszközöket telenyomsz atomdurva hardverrel, még nem leszel előrébb a felhasználás során feltétlen. Sőt."

    Igen, én meg erre írtam azt a példád mezsgyéjén megmaradva, hogy ha már pontosan tudod, hogy mit és miért csinálsz, netán a feladat komplexitása eseti jelleggel meghaladhatja az általad általánosként/átlagosként prognosztizált szintet, akkor már jó esélyed van rá, hogy igen. A céleszköz mindig céleszköz marad, pozitív és negatív vonzataival együtt.

    "Akkor azért nyugtass meg, hogy egy tízszeres árért már csak sikerül megugrani ezeket a brutális követelményeket legalább"

    Ez már a madárjóslás kategória. :DDD Egyrészt túl új ahhoz, hogy sok évre szóló tapasztalatok legyenek vele, másrészt manapság már nem divat semmit annyira tartósra/elnyűhetetlenre tervezni, mint akár csak 10-20 évvel ezelőtt volt. Azért vannak kivételek, de az eddigi tapasztalatok alapján sajna az egerek nem igazán tartoznak közéjük, holott a régebbiekhez képest szinte minden másban galaxisnyi előnyük van a utóbbi 3-4 évben (a Logitech G PRO Wireless és az első lukacsos Fiinalmouse debütálása óta) megjelent jóféle típusoknak.

    Tőmondatosítva a dolgot: vagy szerencséd lesz vele, vagy nem. Az esélyeidet számottevően növelheted, ha tudatosan kíméled. The floor here is made out of floor.

    [ Szerkesztve ]

    SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

  • juuzer

    addikt

    válasz Tikakukac #91291 üzenetére

    Én irodai munkára egy MX Master 3-at használok, nekem a súlya nem okozott gondot eddig.

    Mellette meg Razer Viper Ultimate (is) van. Én azt ugyanúgy merném használni irodai munkára is.

    Vamos a la playa.

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz Tikakukac #91429 üzenetére

    "Én inkább mondanám úgy, hogy leadtak a kínainak egy specet, kértek rá 500k darabszámra egy árat..."

    Terelés. A lényeg, hogy gaming grade alkatrészekből áll össze, irodai cuccokba szimplán nem szoktak ilyen szintű szenzort és wirelesst rakni, de ha nem hiszed el, akkor nyugodtan végigmehetsz a világ összes, kifejezetten irodába szánt egerén egyesével, érted. Nem a fejlesztési/gyártási procedúra mikéntjét részleteztem az előző posztban, hanem csak magyarázattal karöltve leírtam, hogy irodaira "átmatricázott" gémer motyót vettél a kategóriától való idegenkedésed ellenére, és nem olyan "kevés" pénzért, mint gondoltad róla. Ennyi, ezen nincs mit variálni.

    "Oké, jöhet az ár-érték bajnok irodai egér, still várom a listát, már rendelem is be őket sorban"

    Megintcsak terelés vagy félreértelmezés. Világosan leírtam a szándékom, amit nem írtam, azt nem is akartam írni. Az igényeidhez nincs best buy (ha azt a Gigát nem számítjuk annak), csak túlárazott cucc, és abból se sok.

    "A gond, hogy a célunk egy olyan alacsony kerítés mögött van,"

    Én azt világosan értem, de általánosságról beszéltünk, nem a te konkrét esetedről, ott pedig 100 százalékig igaz, amit írtam.

    "Hanem, hogy elvben felső ligás egerek konkrétan sz@rok ;]"

    Vagy csak te vagy helikopter, mindenki más meg szitakötő. ;]

    "És eljutunk oda ahonnan kezdtem: nem lehetne akkor ezt a sok sz@r helyett csak szimplán használható perifériát gyártani a gémereket meg megfullasztani az RGB ledekkel? Csak egy tipp."

    És visszakanyarodunk oda, amit erre akkor válaszoltam: meg kell beszélni a gyártókkal, de előtte néhány millió vásárlóval is meg kéne vitatni a dolgot, hogy változtassanak az igényeiken/ízlésükön.

    A cégek piaci igények alapján gyártanak, ha látják, hogy valamit visznek, mint a cukrot (a te igényeid nagyon nem ilyenek, szóval pech; az enyéimre sem volt igazán sok alternatíva 2018-2019-ig, egy igen lényeges tekintetben meg konkrétan egy, de az meg elképesztően kicsi volt a kézméretemhez), akkor azt fogják nyomni futószalagon, márpedig a gaming grade hardver nagyon kelendő, és a szabadon futó görgő nyújtotta szolgáltatás vagy az extrém ergonómiát igénylő körülmények kivételével bármilyen felhasználásra hatékony, nem csak játékhoz.

    Az RGB és társai nem kitétel ahhoz, hogy valami gaymer legyen (konkrétan pl. a mostanában asztalon váltogatott egereim – 6-7 modellről beszélünk – közül egyiken sincs), és szép számmal akad ilyesmitől mentes, visszafogottan ízléses alternatíva, ami a legkomolyabb irodai környezetben sem hat idegenül (pl. összes Zowie/Vaxee/Ninjutso, némelyik Logitech és Razer, a nem átlátszó/áttetsző burkolatú Endgame Gear egerek, van egy-két Corsair, illetve már G-Wolves is , Pulsar X2, esetleg fekete vagy fehér Lamzu Atlantis stb – szóval bőven van alternatíva, és egyre több).

    [ Szerkesztve ]

    SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

  • Zaied

    Topikgazda

    LOGOUT blog

    válasz Tikakukac #91435 üzenetére

    Én ezt értem(nem tudom más topikokba mit tettél le, nem ismerlek, ez az én szegénységi bizonyítványom), de miért rajtunk vered le?
    És miért pont itt?
    A téma meg le volt zárva napokkal ezelőtt, ADAM1337-nek is igaza van. A kommentelést folytattad, de építő jellegű dolgot nem halottunk tőled(ami arra vonatkozna nekünk hogyan kellene csinálnunk, hogy neked jó legyen).

    Egy szó mint száz, itt abba lehet ezt hagyni mindenkinek!

    Ha írsz itt, vagy privátba, hogy mely egerekről kérsz objektív tesztet, esetleg megbeszélhetjük. Irodai egerekhez viszont akkor kell egy új mérce, ha jó értettem.

    [ Szerkesztve ]

  • Zaied

    Topikgazda

    LOGOUT blog

    válasz Tikakukac #91438 üzenetére

    Konkretizálnád az ellentmondásokat, ködöléseket(csak tényszerűen)?

    [ Szerkesztve ]

  • csul1

    tag

    válasz Tikakukac #91438 üzenetére

    Azta, szóval huha ... Neked aztán van bajod. Napok óta sírsz itt, hogy minden egér szar mert a te igényeidet egyik sem elégíti ki. Mintha azon problémáznék, hogy miért nem nyerem meg a lottot ... Szerintem nagyon türelmesen próbáltak segíteni neked itt. Mostmár menjél mond a tükörnek.

  • juuzer

    addikt

    válasz Tikakukac #91442 üzenetére

    Egyébként, ha ennyire kell a görgő, szerintem vállald be az MX Mastert.

    Előtte esetleg valami boltban próbálj ki egyet. De amondó vagyok, hogy gamer egérrel is ugyanolyan jól jársz, igaz a sidescroll kb nem létezik azon a vonalon. Esetleg egy MX Anywhere-t is nézhetsz, ott a ba oldalon az vissza gomb + görgővel tudsz sidescrollozni. Igaz az méretben meg pici.

    Vamos a la playa.

  • Zaied

    Topikgazda

    LOGOUT blog

    válasz Tikakukac #91442 üzenetére

    Nem only gamer, ha végignézed, de értelek.
    A Pro Click egy olyan egér, amit itt senki nem tesztelt le rendesen, de elméletbe jó.

    A táblázatra kár kiakadni, egyszerű okai vannak nem főállásba foglalkozunk ezzel. Van olyan topik ahol évek óta nem volt frissítve(persze ez csak takaródzás).
    Vannak benne régóta futó modellek, amiknél az évek alatt előjött, hogy válik a burkolat vagy a gumi vagy egyéb hibája van. Vannak olyanok amik nem slágerek ennyi ideig, így ott nincs is föltüntetve, mert senki nem jön vissza, ha ez rossz volt(nyilván nem 1 vélemény a statisztika).
    Ezzel valóban ellentmondással van a Logitech gyakorlatilag összes egere, de akkor most húzzuk le mindent(a magas páratartalom kártékony hatással van rá, ott gyakoribb a dupla klikk)? Mert már elég régóta ez megy náluk, vagy ott van az hogy szólunk és vagy bevállalod a garit vagy a forrasztást.
    Az ajánlás egy személyre szabott dolog, a táblázat meg egy táblázat számokkal és nevekkel(használt egér vásárlásnál, gyűjtögetéshez kiválló), ahol nem csak BB egerek vannak.

    Én nem vagyok ellene a dolognak, kinél kell ezt jelezni? :)
    Én személyes tapasztalataim azok 6-8 óra irodai egerészés közben, hogy az irodai egér fájdalmat okoz, a gémereknél meg akad olyan ami nem. Ennek ellenére én szoktam olyan egeret ajánlani amit próbáltam, van vele tapasztalatom, de soha nem használnám huzamosabb ideig, mert nem kényelmes.

    Nem tudom kit fizettet le a Logitech, engem nem, javítottam egereket egy darabig (2-3 év) és onnan tudom milyenek, 90%-ba azokat küldték javításra.
    Az MX Masternél nekem konkrétan annyi bajom volt, hogy nehezen lehet precíz mozgás végezni vele, a vezeték nélküli megoldásával nagyon sok baj volt, főleg lag(az alacsony frissítésnek is betudható). A görgőnek én nem láttam gyakorlati értelmét, de megértem ha valakinek ez kell. Nálam maximálisan kidobott pénz érzetet keltet.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák