Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sada1

    csendes tag

    Hali!

    Mostanában nézelődtem HDD-s kamera ügyben, és az alábbiakra jutottam a webrőlleszedett kézikönyveik, meg a Médiás nézelődés alapján.

    Panasonic DSR-H40
    Pro:
    - Jó MPEG2 bitráták: Felfelé kerekítve 4,36GB-nyi helyre 1, 2, és 4 órányi videót lehet rögzíteni. (10-5-2,5 Mbps)
    - Optikai képstabilizálás.
    - 40 GB HDD
    - 1/6"-s CCD
    - Kamerától (részben) független akku töltési lehetőség a tápegységen.
    Kontra:
    - Közvetlenül csak a 1320mAh-s akku bővítés használható, ui. a 2640 (sőt 5800) mAh-s akkuk csak a deréköves-vezetékes akkutartóval használhatóak. Sem az akku tartó, sem az 5800 mAh-s akku nem szerezhetőbe, de egyébként sem praktikus. Kicsi az akkubővítési lehetőség!

    JVC GZ-MG330
    Pro:
    - A bővítő akkukhoz nem kell csatlakozási tartozék (a legnagyobb 2190mAh)
    - Az eredeti bővítőakkuk ára fajlagosan ennél a legolcsóbb (fotomarket.hu; Ft/mAh)
    - 1/6"-s CCD
    - Az AV csatlakozó ki-/bemenet egyben (üzemmódfüggő)
    Kontra:
    - Az akku töltéséhez mindig kell a kamera is, vagy venni kell másfajta töltőt.
    - Digitális képstabilizálás.
    - 30 GB HDD
    - Kiegyensúlyozatlan MPEG2 bitráták: Lefelé kerekítve 4,36GB-nyi helyre 1, 1:45, 2:15, 6:30 órányi videót lehet rögzíteni. (8,5-5,5-4,2-1,5 Mbps)

    Sony DCR-SR35E
    Pro:
    - A bővítő akkukhoz nem kell csatlakozási tartozék (a legnagyobb 3980mAh)
    Kontra:
    - Az akku töltéséhez mindig kell a kamera is, vagy venni kell másfajta töltőt.
    - 1/8"-s CCD
    - Digitális képstabilizálás.
    - 30 GB HDD
    - Szűkre szabott MPEG2 bitráták: Lefelé kerekítve 4,36GB-nyi helyre 1, 1:30, 3 órányi videót lehet rögzíteni. (9-6-3 Mbps)
    - Nekem a design sem tetszik.

    Összefoglalva: A Pana teszik, de az akku bővítési hiányossága eléggé bosszantó!

    Szóval segítség kellene az alábbiakhoz:

    - Van-e hiba a fentiekben?
    - Az asztali DVD-knek van-e bitráta korlátjuk? A 10 Mbps MPEG2 videó okoz-e majd problémát?
    - A Panához adott VideoCam Suite rögzített (esetleg megszabott) fájlonként hoz létre egy jelenetet a DVD videó struktúrában, vagy össze lehet vele fűzni videófileokat egy jelenetbe?
    - A VideoCam Suiteban mennyi beépített menütéma van?
    - A JVC szoftvereinél hogy vannak ugyanezek?
    - Egyálatlán jók-e valamire a mellékelt szoftverek? Ha nem ti mit használatok MPEG2 szerkesztésre?

    Előre is köszi a segítséget!

    Sada :)

    [ Szerkesztve ]

  • Sada1

    csendes tag

    válasz szasanyi #3948 üzenetére

    Szia!

    Köszi!

    Engem idegesít, hogy ha egy 9-37 órás felvételre alkalmas kamerának a mellékelt akkuja ~50 percre, a kiegészítők nélkül használható akkuja meg ~1,5 órára elegendő. A Sony-JVC-nél meg az idegesít, hogy az alaptartozékokhoz kell a kamera is a töltéshez. Vegyen a jónép külön töltőt a lemerült pótakksikhoz! :(

    Gy. Akku. Q Töltés REC(cont) REC(norm)
    JVC BN-VF808(alap) 730 mAh 1:30 1:50 Fele?
    JVC BN-VF815 1 460 mAh 2:40 3:40 Fele?
    JVC BN-VF823 2 190 mAh 3:50 5:30 Fele?
    Pana VW-VBG70(alap) 770 mAh 1:35 1:35 0:50
    Pana VW-VBG130 1 320 mAh 2:35 2:50 1:30
    Pana VW-VBG260(adapt.) 2 640 mAh 4:40 5:50 3:05
    Pana VW-VBG6(adapt.) 5 800 mAh 9:25 13:25 7:10
    Sony NP-FH40(alap) 680 mAh 2:05 1:40 0:50
    Sony NP-FH50 900 mAh 2:15 1:45 0:55
    Sony NP-FH70 1 800 mAh 2:50 4:05 2:00
    Sony NP-FH100 3 980 mAh 6:30 9:15 4:35
    A legjobb vétel a JVC akku, de a JVC bitrátái nem tetszenek, a Sony meg egyébként sem tetszik.

    [Én valszeg innen veszem!]

    A HD-be való beruházással még várok néhány évet. Majd ha, olcsó, és kiforrott lesz.

    Kár hogy nem lehet tudni semmit e ketyerék tömörítési, és a digitális képstabilizálás minőségéről, meg a szoftvertámogatottságáról.

    MPEG2 szerkesztére ajálnják a Womble MPEG Wizard-ot, de a Panával való kompatibilitásáról nem hallottam.

    Sada :)

    [ Szerkesztve ]

  • Sada1

    csendes tag

    Nos meghazudtoltam önmagamat. Azt a kamerát rendeltem meg, amelyik a legkevésbé tetszett.

    Sony DCR-SR35E + infochip nélküli FH100-s aksikkal.

    A remélt minőséggel szemben győzött a nagy kapacitású, és olcsó akku ellátottság.

    Majd másfél hét múlva beszámolok.

    Üdv. és Köszi!

    Sada :)

  • Sada1

    csendes tag

    válasz Sitix #4016 üzenetére

    Hi!

    Már egy hete próbálgatom ezt a Sonyi kamerát, de szerintem nincs baj a HQ fölvételével.

    A kezdőknek javasolt az EASY gombot használni.

    A kezelőszoftvere eléggé gagyi, így egy jobb MPEG Editor kell hozzá. Ezt még én is tesztelem. (Womble MVW DVD, vagy VideoReDo TVSuite)

    Ha gondolkodsz a becserében, akkor a széles látószögű objektívvel, és a zoom mikrofonnal kiegészíthető nagyobb testvérekben gondolkozz. Én már egy hét alatt hiányoltam mindkettőt.

    Szerintem az állványról se feledkezz meg, de persze attól függ mire/hol használod.

    Sada :)

  • Sada1

    csendes tag

    válasz Omega81 #4019 üzenetére

    A MPEG2 szerkesztők itt találhatóak összegyűjtve: [link]

    Egyébként a kamerához adott Videocam Suite alapszinten nem jó?

    Én már csak a kézikönyv leírásából többet néztem ki belőle mint amit a Sony kamerához adott Picture Motion Browser tud.

    Sada :)

Új hozzászólás Aktív témák