Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sLINKy

    tag

    Sziasztok!
    Régebben fotóztam így nem teljesen laikusként kerülök vissza a témához. De a jelenlegi rendszerekről annyit tudok amit az összefoglalóban olvastam. MILC fele húz a szívem. Jelenleg gépem nincs.
    A kérdésem az alábbi lenne:
    Szeretnék vásárolni egy gépet az ősz folyamán, amit legfőbbképp virág, dísz, esküvői termékek fotózására használnék illetve használna párom. Én portrézni, embert szeretnék vele fotózni illetve néhány kirándulás alkalmával szeretnék ellőni néhány jó képet. Talán ez a témakör lefedhető 1-2 obival (csak a tárgy élesítése, illetve valami kit obival akár). Új és használt is szóba jöhet. A keret nagyjából 700 br. illetve érdekelne az is, hogy milyen rendszert ajánlanátok mondjuk egy 500 br.-es kategóriában. Ha kicsit van eltérés simán mehet felfele mindkettő kategóriában az esetleges őszi/karácsonyi akciózások miatt.
    Mit ajánlanátok, mire figyeljek oda, ha tényleg erre szeretném használni csak a gépet. Érdemes-e felmennem nagyobb árkategóriáig vagy kiszolgálna egy olcsóbb gép is. Nem akarok ugyanabba a hibába esni mint amit annó bő 10 éve elkövettem, hogy először vettem egy Pentax K-X-et majd az kevésnek bizonyult illetve úgy eszi az akkumulátort, hogy ilyent még nem tapasztaltam. Ezután meg vágytam egy jobbra és hercehurca eladni így inkább maradt a polcon és a fotózás is a háttérbe került.

    [ Szerkesztve ]

    "Kérdezz! A kérdés ingyen van, a tudatlanságért megfizethetsz."

  • sLINKy

    tag

    válasz ph_5.5 #57349 üzenetére

    Köszi a hszt :) . Arra gondolok, hogy tárgy fókuszos kiemelt képeket szeretnék készíteni. Hátterek, lámpák, vaku, állvány, miegymás van még régről. (De a témában nem biztos hogy releváns, írom majd, hogy miért) Utómunkához konyítok továbbá imádom is csinálni. (ezért is írtam, hogy fotóztam és nem laikusként térek vissza a témához) Nem weboldalra kerülő képekről van szó, inkább közösségi médiába és nem termékkatalógusba/weboldalra. Mivel csokrokból mind más és más leginkább nem is egységes háttér előtt inkább csak egy menyasszony kezében, asztalon vázában, természetben lefotózás a cél. Ízelítő képek, nem konktéran rendelhető dolgok általában és nem egységes háttérrel, mert nem erre van szükség.
    Ha telefonnal akarnék fotózni nem ide írtam volna hanem megoldanám telefonnal.

    [ Szerkesztve ]

    "Kérdezz! A kérdés ingyen van, a tudatlanságért megfizethetsz."

  • sLINKy

    tag

    válasz tvamos #57353 üzenetére

    Hátterek, lámpák, vaku, állvány, miegymás van még régről. Főképp kültéri portrét szeretnék lőni.

    "Kérdezz! A kérdés ingyen van, a tudatlanságért megfizethetsz."

Új hozzászólás Aktív témák