Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sasa134

    addikt

    válasz Stauffenberg #16809 üzenetére

    Szia,
    nagyon köszönöm a részletes választ. Túrtam a netet és én is a Sony-nál ill. a Samsungnál lyukadtam ki - már ha APS-C-t mint követelményt nézem.
    MF nem gond, most is sokat használom Pentaxon az A 28 2.8-al meg az M 50 1.7-tel - de rendszert erre alapozni azért nem szeretnék (bár gondolom, h focus peaking-el klassz lehet). Illetve az obi-park is szegényesnek tűnik (bár lehet tévedek). Videózás nálam abszolút nem szempont.
    Ellenben az EVF nálam must have, sajna nem tudok meglenni nélküle, szóval akkor inkább a szenzor méretből adnék lejjebb. Így hamar eljutok a 4/3 Pana-Oly vázakhoz, most egy E-PL5-öt nézegettem, korrektnek tűnik (vaku opcionálisan vehető hozzá, igaz?). A Pana-Oly vázak bajonettje ugyanaz, így az obik átjárhatósága biztosított, ha jól sejtem. MFT -re meg adapterrel felmegy Pentax K is meg M42 is (Leica M is ahogy olvasom :B ) Akkor megtartanám az 50-est biztosan (ez ekv 100mm, a 2x crop faktor miatt, ugye? tuti lenne portrézni). Előny az EPL-5-nél hogy van markolata (még ha aprócska, de legalább nem a vázat szorongatom). Meg kéne tapogatnom...

    [ Szerkesztve ]

    Avanti Roma

Új hozzászólás Aktív témák